Ferencvárosi TC - III. Kerület FC 7 : 1 16:35

2019.01.21, 11:30
    Budapest, 1999. március 6., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 19. fordulójában:

Ferencvárosi TC - III. Kerület FC 7-1 (2-0)
    Üllői út, 7000 néző, V: Hajdó

gólszerzők: Szabics (2., 51., 79., 85.), Nyilas (32. - 11-esből), Vincze O. (60.), Schulz (92.), illetve Lendvai P. (70.)
    sárga lap: Vincze O. (25.), Nyilas (40.), illetve Kilik (30.), Vincze G. (31.), Pálfi (54.), Gáspár (77.)

Ferencváros:
    Udvarácz - Telek - Kriston, Nagy N. - Nyilas, Szűcs, Vincze O. (Schultz, 63.), Bócz (Vámosi, 76.), Füzi Á. - Szabics, Selimi (Kulcsár, 63.)

III. Kerület:
    Kiss Sz.- Vincze G. - Gáspár, Filó, Pálfi - Lendvai P., Tordai , Sági (Lázár, 83.), Kilik (Kovács N., 55.) - Wukovics, Dunai (Gyura, 67.)

2. perc: Selimi balról 10 m-ről lőtt, Kiss Sz. a léc fölé ütötte a labdát. A szöglet után Selimi visszafejelt labdáját Szabics a felső kapufa segítségével juttatta a hálóba (1-0).
    11. perc: Vincze O. jobbról érkező beadását Szabics alig fejelte a kapu fölé.
    25. perc: A tétovázó hazai védők között Lendvai P. megszerezte a labdát, kapura tört, de kísérletét Udvarácz vetődve hárította. Egy perc múlva Wukovics lövése mellé ment.
    31. perc: Selimi beadásába Vincze G. kézzel ért bele a büntetőterületen belül, a megítélt 11-est Nyilas a jobb alsó sarokba rúgta (2-0).
    37. perc: Tordai Kilikkel kényszerítőzött az FTC 16-osán belül, az utóbbi játékos lövését védte a hazai kapus.
    45. perc: Vincze O. 35 m-ről leadott szabadrúgását tenyerelte szögletre Kiss Sz.
    50. perc: Nyilas baloldali szögletét követően Selimi a felső kapufára fejelt.
    51. perc: Egy kapu előtti kavarodásnál Szabics a lecsorgó labdát zavartalanul lőhette a bal alsó sarokba (3-0).
    57. perc: Előbb Vincze O. távoli lövését, majd Selimi közeli fejesét védte bravúrral Kiss Sz.
    60. perc: Egy gyors hazai ellentámadásnál Szabics jó ütemben ugratta ki Vincze O.-t, aki a kifutó vendégkapus felett a hálóba lőtt (4-0).
    70. perc: Lendvai P. 22 m-es szabadrúgása a ferencvárosi kapu bal felső sarkába hullott (4-1.)
    79. perc: A csereként pályára lépett Kulcsár jól tálalt Szabics elé, akinek nem volt nehéz dolga, 5 m-ről az üresen maradt kapuba passzolnia (5-1).
    85. perc: Szabics lépett ki a védők közül és az FTC fiatal játékosa a teljesen kiszolgáltatott Kiss Sz. mellett immár negyedik gólját lőtte (6-1).
    86. perc: A vendégek is támadtak, egy beadást követően a hazai színekben játszó Kriston becsúszását követően saját kapufájáról pattant ki a labda.
    92. perc: A teljesen szétesett vendégvédelem között Schultz majdnem a gólvonalról lőtt a jobb alsó sarokba (7-1).

A Ferencváros minden poszton lényegesen jobb játékot nyújtva ellenfelénél ilyen arányban is megérdemelten nyert. A zöld-fehérek horvát edzője, Marijan Vlak tehát fölényes győzelemmel mutatkozott be.