MTK Hungária - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 2 : 1 17:00

2019.01.22, 11:57
    Budapest, 1999. február 27., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 18. fordulójában:

MTK Hungária FC - Zalahús ZTE FC 2-1 (2-1)
    Hungária krt., 3000 néző, V: Arany

gólszerzők: Illés (29. -11-esből), Kenesei (36.), illetve Casoltan (8.)
    sárga lap: Molnár Z. (21.), Kenesei (72.), illetve Strasser (29.), Szabó II. (76.), Kocsárdi (85.)

MTK:
    Babos - Lőrincz - Molnár Z., Komlósi, Szamosi - Erős, Halmai, Illés, Madar (Balaskó, 60.) - Kenesei (Szekér, 86.), Preisinger (Orosz, 60.)

ZTE:
    Vlaszák - Strasser - Filó (Babati, 75.), Csonka, Kocsárdi - Szőke, Molnár B., Varga (Szabó II., a szünetben) - Sebők, Ferenczi, Casoltan (Németh, 75.)

8. perc: Jobb oldali zalaegerszegi támadás végén a Madar lábáról lecsúszott labda Szőke elé került, ő középre lőtt, az érkező Casoltan a hosszú sarokba továbbított (0-1).
    10. perc: A vendégek térfelén egy lepattanó labdára Kenesei csapott le, 20 méterről leadott lövésébe Vlaszák kapus csak beleért, de a védők hárítottak.
    29. perc: Strasser kezezése miatt 11-eshez jutott az MTK. Illés a kapu jobb oldalába lőtt (1-1).
    32. perc: Arany játékvezető les miatt érvénytelenítette Sebők gólját.
    36. perc: Illés a bal oldalon kapott labdát középre lőtte, a kaputól hét méterre álló Kenesei lefordult védőjéről, és a bal sarokba helyezett (2-1).
    64. perc: A zalaegerszegi Ferenczi az MTK 16-osán belül üresen kapta a labdát, de 8 méterről, fordulás után fölé lőtt.
    71. perc: Erős a ZTE kapujától 20 m-re végezhetett el szabadrúgást, a jobb sarokba tartó labdát Vlaszák vetődve védte.

Az első félidőben többet támadó, szervezettebben játszó hazai csapat megérdemelte a minimális különbségű győzelmet.