Gázszer FC - MTK Hungária 1 : 3 17:00

1. avatar: fgymat
    2019.02.15, 13:35
    SÁRGA LAP: Salacz Z. (Preisinger buktatásáért) a 17., Erős (Dvérit gáncsolta) a 26., Kőről (Balaskó buktatásáért) a 45., Molnár (Földes megrúgásáért) az 53., Földes (reklamálásért) az 58., Árki és Madar (kakaskodásért) a 72., Szalai (Kenesei buktatásáért) a 76. percben

Nemzeti Sport
    1998.10.26

2019.01.28, 14:53
    Az MTI nem jelzi Molnár lapját.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2019.01.28, 14:52
    Akasztó, 1998. október 25., vasárnap (tud) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 12. fordulójában:

Gázszer FC - MTK Hungária FC 1-3 (0-1)
    Akasztó, 1500 néző, V: Tóth V.

gólszerzők: Tiber (52.), illetve Illés (23.), Madar (75.), Kenesei (79.)
    sárga lap: Salacz (20.), Korol (46.), Földes (60.), Árki (73.), Szalai (76.), illetve Erős (27.), Madar (73.)
    csere: Földes helyett Szekeres (63.), illetve Komlósi helyett balaskó (20.), Preisinger helyett Kenesei (a szünetben), Erős helyett Csordás (71.)
    jók: Tiber, illetve Babos, Lőrincz, Illés

Gázszer:
    Kövesfalvi - Szalai - Korol, Salacz Z. - Dulics, Árki, Dvéri, Bekő, Medvid - Földes, Tiber

MTK:
    Babos - Lőrincz E. - Molnár, Szekeres T. - Erős, Komlósi, Halmai, Madar, Szamosi - Illés, Preisinger

Tíz perc tapogatózás után Tiber keverte meg a védelmet, de lövéshez már nem jutott. A labda Földes elé pattant, ő pedig 7 méterről Babost találta el. Öt perc múlva Illés ugrott ki a balösszekötő helyén, de 10 méterről a felső lécre nyeste a labdát.

A 21. percben Madar 10 másodpercen belül két ziccert hagyott ki. Az esetet követő szöglet után az ide-oda pattogó labdát Illés okosan gurította jobbal az ötös sarkától a jobb alsó sarokba (0-1).

Egy perc múlva Árki fejelhetett három lépésről, a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret. A 32. percben Dvéri már másodszor lőhetett szabadrúgást, ezúttal Babosnak nagy vetődést kellett bemutatnia a hárításhoz. A félidő hajrájában még Földes ügyetlenkedett el egy gólhelyzetet.

A második félidő elején az MTK lépett fel támadólag, mégis egyenlített a Gázszer. Az 52. percben Tiber lépett ki a jobbösszekötő helyén, majd 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát bal lábbal (1-1).

A 75. percben Madar futott el a jobb oldalon, jobb lábáról a beadás pillanatában lecsúszott a labda és az ily módon megtévesztett Kövesfalvi mögött a hálóba került (1-2).

Négy perc múlva Kenesei cselezgetett a 16-oson belül és Kövesfalvit is becsapva félfordulat után bal lábbal a kapu közepébe helyezett (1-3).

A hajrában a csapkodó játék és a rengeteg helyzet mellett már nem született gól. Az MTK bővebb játékoskeretének nagyobb kombinációs lehetőségeinek köszönhette a győzelmet.