Debreceni VSC-Epona - Dunaferr SE 1 : 2 15:00

2018.05.26, 09:29
    Debrecen, 1998. október 3., szombat (tud.) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 10. fordulójában:

DVSC-Epona - Dunaferr SE 1-2 (0-0)
    Debrecen, 5000 néző, V: Piller

DVSC-Epona:
    Fekete - Stupar - Bodnár, Vadicska, Bernáth - Dombi, Siklósi, Bencsik, Böőr - Kiss, Ilea

Dunaferr SE:
    Kovácsevics - Salamon - Éger, Mikler - Popovics, Ja:kl, Dudás, Rósa - Lengyel - Zavadszky, Nicsenko

gólszerzők: Dombi (85.), illetve Jeremejev (49.), Nicsenko (51.)
    sárga lap: Bodnár (72.), illetve Popovics (4.), Dudás (18.), Rósa (20.)
    csere: Bencsik helyett Sándor Cs. (38.), Kiss helyett Sabo (38.), Bodnár helyett Bagoly (86.), illetve Popovics helyett Cseke (a szünetben), Lengyel helyett Jeremejev (a szünetben), Dudás helyett Vaskó (64.)
    jók: Dombi, illetve Salamon, Zavadszky, Nicsenko

A 22. percben Lengyel csúsztatta a labdát a bal oldalra, ahol Rósa betört a tizenhatosra, majd tíz méterről a jobb sarok mellé lőtt.
    Tíz perccel később Lengyel került lövőhelyzetbe, ám közel 20 méteres kísérlete nem okozott gondot Feketének.
    A 37. percben Ilea végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos vonaláról, lövése azonban elakadt a sorfalban.
    Egy perccel később Bodnár indult meg a jobb oldalon, egy lövőcsel után bal lábbal, 14 méterről lőtt, Kovácsevics bravúrral szögletre hárított.
    A 45. percben Sándor Csaba elé pattant a labda, aki 22 méterről a kapu fölé lőtt.
    A félidő utolsó percében Böőr lódult meg saját térfelének bal oldalán, végigrobogott a pályán, majd Dombihoz passzolt, akinek közeli lövése célt tévesztett.

A 49. percben Stuparról Zavadszkyhoz pattant a labda, aki 10 m-ről lőtt, Fekete lábbal óriásit védett. Ugyanebben a percben Nicsenkót buktatták a hazai 16-os előtt, a szabadrúgást Jeremejev a sorfal fölött, ballal a bal alsó sarokba csavarta (0-1).
    Két perccel később Ja:kl lépett ki a védők között, majd önzetlenül középre passzolt, Nicsenko pedig néhány lépésről lőtt a hálóba (0-2).
    A 65. percben jobboldali hazai szöglet után Stupar fejelte vissza a labdát, amelyet Vadicska közelről a hálóba fejelt, a játékvezető azonban les miatt érvénytelenítette a találatot.
    A 80. percben Éger lábáról Dombihoz került a labda, aki éles szögből mellé lőtt.
    A 85. percben a tétovázó védők közül Dombi lépett ki, majd a kifutó Kovácsevics fölött elegánsan emelt a jobb sarokba (1-2).
    A 87. percben Siklósi lőtt 16 m-ről, labdája azonban elakadt a védőkben.

A tartalékosan felálló Debrecen hazai pályán kevés elképzeléssel futballozva szenvedett vereséget a fegyelmezetten játszó Dunaújvárostól.