Dunaferr SE - Budapesti VSC-Zugló FC 1 : 1 16:00

2019.02.06, 14:57
    Dunaújváros, 1998. szeptember 26. szombat (tud) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 9. fordulójában:

Dunaferr SE - BVSC-Zugló FC 1-1 (1-0)
    Dunaújváros, 5000 néző, V: Ábrahám

gólszerzők: Zavadszky (34.), illetve Basics (83.)
    sárga lap: Basics (84.)
    csere: Popovics helyett Tököli (58.), Lengyel helyett Cseke (66.), Jeremejev helyett Dudás (80.), illetve Csillag helyett Basics (37.), Szakos helyett Szegletes (a szünetben), Usvat helyett Füzi (70.)
    jók: Milovanovics, Rósa, Zavadszky, illetve Bondarenko, Vincze,
    Basics

Dunaferr:
    Kovacsevics - Éger, Salamon, Milovanovics, Rósa, Zavadszky, Ja:kl, Popovics, Jeremejev - Lengyel, Nicsenko

BVSC:
    Koszta - Bondarenko, László, Vincze - Usvat, Resko, Szakos, Molnár, Csillag - Kiss I., Brovcsenko

A 10. percben Vincze 20 méteres szabadrúgása a kapufa mellett suhant el. A 13. percben Rósa vezetgette a labdát 20 méteren keresztül, majd szorongatott helyzetből, 13 méterről lőtt, Koszta azonban lábbal szögletre hárított. A 34. percben az egyhangú mérkőzésen Zavadszky középen kapta a labdát, majd a 16-os vonaláig cselezgette, majd a kint álló Koszta fölött a jobb felső sarokba emelt (1-0).

A 41. percben Rósa ugratta ki Zavadszkyt a balösszekötő helyén, 14 méterről a kifutó Koszta lábát találta el.

Az 52. percben Ja:kl kényszerítőzött Nicsenkóval, a dunaújvárosi középpályás megelőzte a kifutó Kosztát, de 14 méterről fölé emelt.

A 73. percben Rósa ugratta ki Nicsenkót a jobb oldalon, a csatár azonban az ötös sarkáról fölé lőtt. A 83. perc: Füzi jobbról ívelt be szabadrúgást, Salamon röviden mentett, Basics 18 méterről, egyből a jobb alsó sarokba lőtt (1-1).

A 86. percben csaknem megszerezte a győztes gólt a BVSC: Kiss I. adott be a bal oldalról, Füzi 12 méterről a bal kapufa mellé lőtt.

Egy rendkívül gyenge mérkőzésen a Dunaferr őrizte egygólos vezetését, és a vendégegyüttes kiegyenlített, megérdemelten vitt el pontot Dunaújvárosból.