Siófok FC - Dunaferr SE 0 : 1 19:00

2019.02.07, 13:26
    Siófok, 1998. szeptember 19., szombat (tud.) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 8. fordulójában:

Siófok FC - Dunaferr SE 0-1 (0-1)
    Siófok, 5000 néző, V: Hanacsek

gólszerző: Zavadszky (24.)
    sárga lap: Bimbó (30.), illetve Dudás (67.), Cseke (68.)
    csere: Kasza helyett Soós (55.), illetve Milovanovics helyett Dudás (58.), Popovics helyett Cseke (60.), Rósa helyett Tóth (65.)
    jók: Bimbó, László, Bozsér, illetve Kovacsevics, Salamon, Lengyel

Siófok FC:
    Posza - Kovács B., Bimbó, László - Ördög, Győri, Bozsér, Sallai, Perger - Márkus, Kasza

Dunaferr SE:
    Kovacsevics - Éger, Salamon, Milovanovics - Popovics, Ja:kl, Rósa, Zavadszky, Lengyel - Tököli, Nicsenko

A vendégek hatalmas iramban kezdtek, szinte kapujukhoz szögezték a hazaiakat, a siófoki kapu állandó veszélyben forgott. Húsz perc eltelte után feljöttek a hazaiak, két helyzetet is elhibáztak. A vendégek egy kontratámadás után szerezték meg a vezetést: Tököli beadását Zavadszky a jobb alsó sarokba fejelte (0-1).

A gól nem törte le a hazaiakat, gyors támadásokat vezettek és kétszer Kovacsevicsnek kellett tudományát bemutatnia. Az utolsó negyedórában ellaposodott a játék a nagy iramot diktálva a csapatok elfáradtak.

A szünet után a Siófok vette át a játék irányítását, szinte végigtámadták az egész félidőt, helyzetek sokaságát hagyták kihasználatlanul, pedig a második félidőre visszaeső vendégek ellen lett volna keresnivalójuk. Jellemző a siófoki fölényre, hogy szünet után Poszának nem volt védenivalója.

Az első félidőben nyújtott játék alapján a Dunaferr szerencsés győzelmet aratott Siófokon.