Nyírség-Spartacus FC - Haladás-Milos 2 : 1 17:00

2019.02.19, 11:11
    Az MTI nem jelzi Novák lapját.

Nyíregyháza, 1998. augusztus 8., szombat (tud) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 3. fordulójában:

Nyírség-Spartacus FC - Haladás-Milos 2-1 (1-0)
    Nyíregyháza, 10 000 néző, V: Cserna

gólszerző: Kirchmayer (23. - 11-esből), Kondora (87.), illetveBodor (78.)
    sárga lap: Göncz (20.), illetve Sztrapák (7.), Németh (22.), Koller (62.)
    csere: Novák helyett Baranyi (59.), Kirchmayer helyett Janics (71.), Sira helyett Barna (81.), illetve Fehér helyett Plókai (a szünetben), Sztrapák helyet Koller (a szünetben), Balassa helyett Bonchis (71.)
    jók: Celeszki, Nagy, Kondora, Krichmayer, illetve Tóth, Kovács, Bodor

Nyíregyháza:
    Celeszki - Ács, Szatke, Kiss - Sira, Kondora, Nagy, Göncz - Szabó - Novák, Kirchmayer

Haladás-Milos:
    Németh - Varga, Tóth, Zugor - Fehér, Balassa, Kovács, Balogh, Kocsis - Bodor, Sztrapák

A hazaiak nagy lendülettel kezdtek. Az ötödik percben Kirchmayer szabadrúgása adott munkát Némethnek. A 14. percben hazai tűzijátéknál Novák, majd Kirchmayer lövése pattant ki a védőkről. A 22. percben Kirchmayer ugratta ki Szabót, akit a kapujából kifutó Németh elütött, a jogos büntetőt Kirchmayer magabiztosan lőtte a bal alsó sarokba (1-0).

A 35. percben Sztrapák 25 méteres bombáját biztosan védte Celeszki. A 38. percben Kirchmayer, Nagy összjáték után a Diósgyőrből érkezett Nagy 20 méteres lövését bravúrral védte Németh A 44. percben Kirchmayer jobb oldali szöglete után Szatke alig fejelt mellé.

A szünet után a vendégek vették át az irányítást. A 73. percben Kovács alig emelt fölé. Egy perccel később Koller közeli fejesét védte a hazaiak macedón kapusa. A 78. percben Kocsis bal oldali lövését még hárította Celeszki, ám az érkező Bodor 14 méterről már a kapuba talált (1-1).

A 83. percben Janics parádés mozdulattal alig emelt fölé. A 85. percben egy bírói ítéletet joggal reklamáló Dajkát, a vendégek vezetőjét elküdte a kispadról Cserna. A 87. percben Kondora 25 méterről lőtt, bombája a jobb alsó sarokba kötött ki (2-1).

A 89. percben Plókai került helyzetbe, ám a hazai kapus bravúrral hárított.

Az első félidő egyértelműen a hazaiaké volt, a szünet után viszont a Haladás irányított, ám egy gól a nyíregyháziak első profiligás győzelmét eredményezte.

3. avatar: magyarfutball.hu