Vác FC-Zollner - III. Kerület FC 1 : 0 19:00

2019.02.19, 14:48
    Vác, 1998. július 25., szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 1. fordulójában:

Vác FC-Zollner - III. Kerület FC 1-0 (0-0)
    Vác, 4000 néző, V: Bukovics

gólszerző: Füle (75.)
    sárga lap: Nyikos (55.), illetve Bencze (31.), Wukovics (67.), Lippai (71.)
    csere: Vén helyett Romanek (56.), Vitelki helyett Sipeki (63.), Füle helyett Andrássy (86.), illetve Bencze helyett Bodor (83.)
    jók: Füle, Romanek, illetve Tordai, Wukovics, Varga, Metzer

Vác:
    Halász - Kasza - Kovács P., Schwarcz, Lévai - Nyikos, Vojtekovszki, Vén, Vitelki - Horváth, Füle

III. Kerület FC:
    Lippai - Varga - Gáspár, Metzger, Kecskés - Lendvai, Kovács N., Tordai, Kun, Bencze - Wukovics

"Először középcsapatot akarok kialakítani, később pedig ezt kell tovább építeni" - nyilatkozta céljairól a Vác-Zollner régi-új vezetőedzője, Csank János.

Ralf Wilhelms, a III. Kerület FC edzője így nyilatkozott első óbudai benyomásairól:

- Remek hangulat uralkodik a Kerületnél, s adott a lehetőség egy jó, német szellemű együttes kialakításához.

A 9. percben Wukovics a 16-os oldalvonalától lőtt, Halász védett.

A 12. percben Kasza vezette fel a labdát, ütközött Gáspárral, Füléhez pattant a játékszer, aki 14 méterről a rosszul kimozduló Lippai mellett a kapura gurított, ám a lövés célt tévesztett.

A 31. percben Horváth Füléhez játszott, aki ezúttal is veszélyesen lőtt kapura, Lippai azonban bravúrral védte a hét méteres lövést.

A 60. percben Wukovics, Lendvai volt a labda útja, ám az óbudai középpályás a kapu fölé emelt. A túl oldalon Schwartz megszelídített egy beadást, kapura tartó lövésébe azonban Varga belelépett.

A 75. percben Váczi lövése Kovács N.-ről kipattant, Füléhez került a labda, aki a bizonytalanul kimozduló Lippai mellett 8 méterről a hálóba fejelt (1-0).

A 79. percben Horváth 14 méteres lövését lábbal védte Lippai.

Mindkét együttes nagy gondot fordított védelme megszervezésére. A váci játékosok jobban megbecsülték a labdát, mint az ellenfelük. Füle bátran lőtt kapura, amikor helyzetbe került, és ez végül eldöntötte a hárompont sorsát.