Ferencvárosi TC - MTK-Hungária FC 1 : 4 17:00

2019.11.17, 17:47
    Budapest, 1998. május 30., szombat (MTI) - Labdarúgó NB I., 33. forduló:

Ferencváros - MTK Hungária FC 1-4 (0-2)

Üllői út, javított nézőszám: 8073 fizető néző, V: Hanacsek
    gólszerzők: Horváth F. (73.), illetve Farkasházy (27., 31.), Preisinger (46.), Orosz (77.)
    sárga lap: Dragóner (30.), Horváth (45.), Szűcs (67.), Lipcsei (70.), illetve Szekeres (83.)
    csere: Schultz helyett Jagodics (46.), Vincze helyett Mlinkovics (65.), Zavadszky helyett Sitku (78.), illetve Balaskó helyett Korolovszky (71.), Orosz helyett Fekete (85.)
    jók: Albert, illetve Lőrincz, Farkasházy, Orosz

Az örökrangadó első helyzete Horváth előtt adódott a 7. percben, de a válogatott csatára hét méterről vendégvédőbe lőtte a labdát. Válaszul Orosz bombázott 20 m-ről középről. A labda nem sokkal a bal felső sarok fölött suhant el.

A 27. percben váratlanul vezetést szerzett az MTK. Madar szerzett labdát a felezővonalnál, ügyesen ívelt át a túloldalra, Farkasházy mellel maga elé tette a játékszert, és jobbról, 8 méterről a hosszú alsó sarokba lőtt (0-1).

A 31. percben Farkasházy ismételt, 23 méterről középről a jobb alsó sarokba bombázott (0-2).

Góllal nyitotta a második játékrészt az MTK. Balaskó gurított Preisinger elé, aki húsz méterről középről a bal alsó sarokba csavarta a labdát (0-3).

Nagyobb sebességre kapcsolt tetemes hátrányában a Ferencváros. Nicsenko, Jagodics, majd Horváth szépíthetett volna, de utóbbi például hét méterről az üres kapuba sem tudott betalálni. A vendég kék-fehérek ellentámadásai továbbra is veszélyesek voltak. A 63. percben Orosz hatméteres lövését Hajdu a gólvonalon lábbal hárította.

A 73. percben Lipcsei ívelt balról középre szabadrúgást, Horváth hét méterről, tiszta helyzetből a léc alá fejelt (1-3). A 77. percben egy előrevágott labdára Orosz robbant jó ütemben, és nyolc méterről, a jobb összekötő helyéről az elvetődő Hajdu mellett a bal alsó sarokba lőtt (1-4).

Egy közepes színvonalú mérkőzésen az MTK teljesen megérdemelt győzelmet aratott az indiszponált Ferencváros ellen.