hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
  1. nb1.hu: 21.000
  2. nso.hu: 21.000
  3. MTI: 25.000

2021.01.01, 15:27
    Budapest, 1998. március 18. szerda (MTI) - Bicskei Bertalan, a labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya szerdán ismertette az MTI-vel bő keretét, amelyet negyvenegy játékos alkot. A szakvezető elmondta, hogy a 20-22 fős szűkebb keretet a péntekre meghirdetett sajtótájékoztatón hozza nyilvánosságra, részben a szerdai bajnoki forduló tapasztalatai alapján. Érdekesség, hogy a négy kapus közül csak Babos Gábor véd idehaza, de gazdag a mezőnyjátékosok listája is idegenlégiósokkal.

A bő keret:

kapusok:
    Babos Gábor (MTK Hungária FC), Király Gábor (Hertha BSC), Sáfár Szabolcs (Casino Salzburg), Szűcs Lajos (Kaiserslautern)

mezőnyjátékosok:
    Hamar István, Pisont István, Sallói István (Betar Jerusalem), Csiszár Ákos, Füzi Ákos (BVSC-Zugló FC), Dombi Tibor, Pető Zoltán, Szatmári Csaba (DVSC-Epona), Dragóner Attila, Horváth Ferenc, Lipcsei Péter, Szűcs Mihály, Vincze Ottó, Zavadszky Gábor (Ferencváros), Sándor Tamás (Genclerbirligi), Fehér Miklós, Korsós György, Lakos Pál (Győri ETO FC), Dárdai Pál (Hertha BSC), Hrutka János (Kaiserslautern), Bárányos Zsolt, Mátyus János (Kispest-HFC), Lendvai Miklós (Lugano), Halmai Gábor, Illés Béla, Molnár Zoltán (MTK Hungária FC), Kovács Zoltán (PAOK Szaloniki), Pest Roland (Siófoki Bányász), Fehér Csaba, Herczeg Miklós, Korsós Attila, Pető Tamás, Sebők Vilmos, Tóth Norbert (UTE), Lisztes Krisztián (VfB Stuttgart), Szekér István (Willem II Tilburg), Sebők József (Zalahús ZTE FC)

A szűkített keret tagjai vasárnap találkoznak a Népstadionban, onnan utaznak Tatára, majd kedden buszoznak ki Bécsbe, az osztrákok elleni szerdai barátságos válogatott mérkőzésre.

majd a rangos esemény előkészületein tevékenykedő bizottságok
    képviselői írtak alá újabb együttműködési megállapodást.

aláírniuk, amivel biztosíthatnák az anyagi feltételeket a stadionok
    felújításához, illetve új létesítmények megépítéséhez.

Ausztriában véglegessé vált, hogy Graz után Innsbruckban új
    stadiont építenek, s meg van erre az esélye St. Pölten városának
    is.

A magyar delegáció nevében Pongrácz Antal, a Szerencsejáték Rt.

ütemben passzolt Illés elé, aki pár lépést követően középről, 13
    méterről a bal alsó sarokba helyezte a labdát (2-2).

A félidőben:

Ausztria - Magyarország 2-2
    ----------------------------
    Ernst Happel-stadion, 25 000 néző, V: Markus Merk (német)
    gólszerzők: Vastic (10.), Amerhauser (21.), illetve Horváth F. (4.)
    Illés (32.)

Jól kezdte a második játékrészt a magyar válogatott. Horváth
    Ferenc gurítását követően a gólvonal elől vágta ki a labdát Schopp.
    Az 53. percben gólt hozott a magyar fölény. Korsós a jobb oldalról
    ívelt keresztbe egy szabadrúgást, a túloldalon Illés remekül
    helyezkedett, s ballal 6 méterről a bal alsó sarokba lőtt (2-3).

Illés (32., 53.)
    sárga lap: Feiersinger (72.), illetve Herczeg (49.), Fehér (70.)
    csere: Herzog helyett Peter Stöger (46.), Schöttel helyett Anton
    Pfeffer (46.), Kühbauer helyett Hannes Reinmayer (66.),
    illetve Herczeg helyett Kovács Zoltán (82.), Korsós helyett
    Hamar István (85.), Horváth helyett Tóth Norbert (88.)

figyelmét is, s akik, mint az eredmény is mutatja, nem teljesen
    értették meg. Sokat kell még dolgoznunk.

A MÉRKŐZÉS

1. perc: Herzog végzett el szabadrúgást a jobb szélről. Ballal középre csavarta a labdát, ám azt a válogatottunk egyik újonca, Király kapus biztosan fogta meg.

3. perc: Horváth Ferenc labdájára Illés rajtolt a lesre játszó védők között, ám a tizenhatos vonalát átlépő Konsel kapus megelőzte az MTK középpályását, s a nézőtérre vágta a labdát.

4. perc: Illés remek cselekkel ment el a bal oldalon, majd a balösszekötő helyén kilépő Horváth Ferenc elé játszott. Az osztrákok újonca, Amerhauser középen bent ragadt, így a ferencvárosi csatár nem volt lesen. A támadó kapura fordult, majd a kivetődő Konsel fölött-mellett, tizennégy méterről, jobbal kapura lőtt. A kétségbesetten visszalépő Amerhauser ugyan még megpróbált menteni, de nem érte el a labdát, amely a kapu bal oldalába csavarodott.

0-1

6. perc: Vastic elé Sebők csúszott be a magyar tizenhatos előtt, a hazaiak támadója pedig nagyott esett. Merk játékvezető büntetőt ítélt, pedig az újpesti nem szabálytalankodott, ráadásul az eset a böntetőterületen kívül történt. Polster ballal a bal alsó sarkot célozta meg, ám Király gyors vetődéssel megfogta a labdát.
    10. perc: Korsóst lerántották a védők a hazai tizenhatosnál, Merk játékvezető azonban (ki tudja, miért?) nem fújt, és ez a tévedés számunkra nagyon fájdalmas volt... A labda Herzoghoz került, a brémai irányító a középen meginduló Vastic elé ívelt, a csatár kibújt a védőink között, majd tizenkét méterről átemelt Királyon, és a labda a jobb sarokba pattant.

1-1

15. perc: Polster erőszakosan tört be a büntetőterületen belülre, a jobb oldalról hosszan keresztbe ívelt, Vastic pedig hat méterről, ollózó mozdulattal lőtt a kapu jobb oldala mellé.

21. perc: Vastic középről, húsz méterről, jobbal lőtt, a labda lepattant Hrutkáról, éppen a balösszekötő helyén érkező Amerhauser elé. Az újonc jóvátette a magyar gólnál elkövetett hibáját - tizenhárom méterről, a balösszekötő helyéről, laposan, igazítás nélkül, ballal nagy erővel lőtt, és a labda a bal oldali kapufáról a kapu jobb oldalába vágódott.

2-1

26. perc: Kühbauer szögletrúgása után Herzog lőtt ballal, harminc méterről, és a labda nem sokkal ment a magyar kapu mellé.

31. perc: Villámgyors osztrák adogatás után a rosszul kilépő magyar védők között Herzog léphetett ki, s egyedül indulhatott meg a kezdőkörtől a kapunkig. A hazaiak irányítója elegáns gólt akart szerezni - átemelt Királyon, ám rosszul találta el a labdát, és az a jobb kapufa mellé szállt.

32. perc: Horváth Ferenc estében Lisztes elé passzolt, aki felnézett, és a meginduló Illés elé játszott. Az osztrák védelem későn lépett ki, így a magyar irányító egyedül mehetett kapura, majd tizenhárom méterről, jobb belsővel, okosan a bal alsó sarokba nyesett.

2-2

36. perc: Polster forgolódott a magyar ötös bal oldali csücskénél, majd Sebők szorításában ballal kapura pöckölt - a labda a gólvonal előtt elvánszorogva hagyta el a játékteret.

45. perc: Illést rúgták fel az osztrák tizenhatos csücskénél. A balösszekötő helyéről megítélt 18 méteres szabadrúgást Lisztes végezte el. Jobbal elcsavarta a labdát a sorfal fölött, ám az a jobb kapufáról a kapu mellé pattant.

47. perc: Lisztes jobb oldali szögletrúgása után az osztrákok egészen az utolsó magyarig, Halmaiig vágták előre a labdát. Az MTK Hungária FC játékosa Sebőkhöz passzolt, aki egyből a védők mögé ívelt. A sarokrúgás után visszafelé baktató Hrutka került így helyzetbe, ám a magasra felugró Konselt találta el a tizenhatos vonalánál. A kapusról a labda Hrutkára pattant, majd onnan középre, éppen Horváth elé. A ferencvárosi csatár azonban nem érte el a labdát, csak erőtlenül tudott tizennégy méterről, jobbal lőni, és a visszafutó Hiden a gólvonal előtt utolérte a labdát.

54. perc: Herczeget buktatta Amerhauser a jobb szélen, az oldalvonal közelében. Korsós ballal remekül csavarta középre a labdát, amely átrepült a belsők feje felett - a balösszekötő helyén érkező Illés viszont kapásból, az ötös sarkáról, jobb belsővel lőtt, a labda Konsel előtt lepattant, és a kapu bal oldalába vágódott.

2-3

57. perc: Herczeg keresztlabdáját Illés levette, majd a középen érkező Halmai elé tálalt (az akcióközelben tartózkodó játékvezető átlépte a labdát), a középpályás huszonhárom méterről, jobbal a kapu fölé lőtt.

66. perc: Illés labdájával Herczeg indult meg, húsz méterről jobbal lőtt kapura. A lövésbe beleért Pfeffer, s ezzel megzavarta az elmozduló Konselt, ám szerencséje volt a hazai kapusnak, mert a labda a kapu mellé került.

69. perc: Vastic huszonkét méterről, jobbal lőtt kapura, ám a labda magasan a léc fölött szállt el.

75. perc: Szenzációs magyar egyérintőzés után Lisztes indította a balösszekötő helyén meglóduló Korsóst, ám az újpesti fiú ziccerben rosszul vette le a labdát. Tizenöt méterről, kissé kisodródva ballal így is lőni tudott, ám a labda kapu mellé-fölé ment.

81. perc: Vastic bal oldali beadása után Stöger fejelte vissza a labdát Polsternek, a kölniek sztárja tizennégy méterről a ,,gyengébbik" lábával, jobbal lőtt, ám a magyar védőfalban elakadt a labda.

85. perc: Vastic indítására Schopp rajtolt, ám a közbelépő védőkről a labda a balösszekötő helyén teljesen üresen álló Amerhauser elé került. Az újonc tíz méterről, ballal, óriási helyzetben a kapu fölé bombázott.

5. avatar: mrati
    2009.08.27, 12:40
    Soha nem felejtem el...Első gólunknál az ötezer ember gólöröme olyan hangerővel szólt hogy majd szétrobbant a stadion. Még most is libabörös leszek tőle....

6. avatar: fgymat
    2009.05.24, 21:04
    Bár a két katasztrofális Jugoszlávia elleni vereség még az előző év októberében és novemberében volt, a szövetségi kapitány kérdéséről döntés csak most (március 10-én), a mérkőzés előtt két héttel, az MLSZ vezető váltásával együtt született. Így a csapat felkészítésére négy és fél hónappal kevesebb idő maradt, viszont a régi vezetésnek nem kellett vállalnia a döntés felelősségét.
    Ismét eltelt két év az utolsó osztrák-magyar óta. Akkor Budapesten vereséget szenvedtünk. Most az új szövetségi kapitány, Bicskei Bertalan úgy döntött, megpróbál egy teljesen friss, fiatal csapatot létrehozni. Mivel sok próbálgatásra nem volt ideje, egyszerre "dobta be" jelöltjeit. A kezdőcsapatba öt újonc került.

Bíztató játékkal kezdett a válogatottunk. Már az első támadásaink eredményt hoztak. Illés a baloldalon hozta fel a labdát, majd Horváthhoz passzolt, aki tizenegy méterről a kapus mellett-fölött a kapu bal oldalába lőtt.
    Ezután is nagyon lelkesen játszott a csapat. A lendületüket az sem törte meg, hogy a hazaiak kezdték átvenni az irányítást és a vezetést is. Először, a hatodik percben, mindjárt a gól után a játékvezető 11-est ítélt ellenünk, egy a büntető területen kívül történt eset miatt, aminek a szabálytalansága is vitatható volt. Polster a bal alsó sarkot célozta meg, ám Király vetődve hárított. Mi támadtunk, de Korsóst az osztrák védők egyszerűen lerántották. A bíró nem jelzett, a labda Herzoghoz, majd Vastichoz került, aki kiugrott a védőink közül és tizenkét méterről a kapunkba emelt. Tíz perc múlva egy erős, kapura tartó lövés lepattant a védelmünkről éppen az egyik érkező "sógor" elé, aki tétovázás nélkül tizenhárom méterről bombázott. A labda a bal kapufáról vágódott a hálónkba. A hazaiak előtt még adódott két nagy helyzet is, de ezeket "elpuskázták.
    Csapatunk továbbra is mindent megtett a sikerért és sikerült is visszaállítaniuk a döntetlent. Horváth elesett, de még tovább tudta adni a labdát Lisztesnek, aki ügyesen ugratta ki Illést. Mivel az osztrák védelem tétovázott, így egyedül törhetett kapura és a 16-oson belülről belsővel a bal alsó sarokba gurított. A félidő végéig még adódtak helyzetek itt is, ott is, de gól már nem született.
    A második játékrészben ismét a miénk volt a "pálya". Még tíz perc sem telt el, amikor Korsós jobboldalról középre csavart egy szabadrúgást. A labda a védők feje felett átrepülve éppen az ötös baloldali sarkánál találkozott Illéssel, aki kapásból lőtt a kapu bal oldalába.
    Az osztrákok mintha lassan beletörődtek volna abba, hogy a magyarok ezen a találkozón "felőrölhetetlenek". Támadtak és védekeztek, de meggyőződés nélkül. Mi pedig okos és ügyes labdarúgást bemutatva megtartottuk előnyünket.

A megfiatalított csapat meglepő, de annál örömtelibb győzelmet aratott az örök rivális ellen idegenben. Ismét feléledni éreztük a reményeket: talán mégsem halott a Magyar Labdarúgás!