Diósgyőri FC - Budapesti VSC-Zugló FC 4 : 0 16:00

1. avatar: fgymat
    2021.03.21, 13:03
    Rák Róbert volt a csere. Volár András a tartalékmeccsen játszott, Rácz Róbert a kapus volt, és hasonló hangzású, mint Rák Róbert, ezt értették félre a Nemzeti Sportnál. A helyi Észak-Magyarországban Rák Róbert van, majd a másnapi újságban Tornyi értékelte a meccsen pályára lépők teljesítményét, köztük Rákét is.

Diósgyőr, 8000 néző, V: Juhos

gólszerző: Jakab (22.), Kulcsár (60.), Kovács (67.), Csiszár (82., öngól)
    sárga lap: Kákóczki (39.), illetve Füzi K. (38.), Füzi Á. (57.)
    csere: Jakab helyett Domokos (46.), Turóczi helyett Ruskó (65.), Kulcsár helyett Rák (78.), illetve Komlósi helyett Duró (46.), Füzi K. helyett Kiss I. (46.), Bükszegi helyett Csordás (57.)
    jók: Rácz, Varga S., Kovács, Buliga, Kulcsár, illetve Usvat

Kezdőcsapatok:

Diósgyőr:
    Rácz - Varga S., Földvári, Nagy S., Kovács - Turóczi, Farkas J., Buliga, Kákóczki - Jakab, Kulcsár S.

BVSC-Zugló:
    Koszta - Komlósi, László, Bondarenko - Usvat, Erős, Csiszár, Füzi K., Füzi Á. - Bükszegi, Cseke

Rendkívül alacsony színvonalú első félidőt produkáltak a csapatok. A 18. percben Kákóczki 15 m-ről eresztett meg félmagas lövést, de labdája elcsúszott a jobb sarok mellett. A 22. percben megszületett a diósgyőriek 1300. bajnoki gólja. Komlósi saját ötösén elcsúszott, estében pontosan Jakab elé továbbított, a csatár pedig 6 m-ről ballal a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). A félidő befejezése előtt két perccel ismét Jakab került helyzetbe, 8 m-ről leadott lövését azonban Koszta gyors vetődéssel oldalra tenyerelte.

A 60. percben Kulcsár 17 m-es szabadrúgásból csavarta a labdát a fővárosi kapu jobb oldalába (2-0). Hét perccel később harmadszor is megrezdült a BVSC hálója. Varga szlalomozott végig a jobb oldalon, középre adására Kovács érkezett, és 8 m-ről lőtt a bal alsó sarokba (3-0). Teljesen szétesett a BVSC játéka, a diósgyőriek nyomasztó fölényben futballoztak. A 82. percben Buliga ívelt balról középre, Csiszár hazaadta a labdát, közben Koszta kimozdult a kapujából, így a labda akadálytalanul került a vendégkapuba. Öngól (4-0)

Az első félidő a könnyen felejthető kategóriába tartozott, ugyanis rengeteg hiba tarkította a játékot. A szünet után Domokos pályára küldésével lendületessé vált a DFC játéka, és a végére a piros-fehér együttes teljesen felőrölte a budapestiek ellenállását.