Haladás VFC - Kispest-Honvéd FC 2-1 (1-0)
    Szombathely, 5 000 néző, V: Kiss G.

gólszerző: Kovács S. (34. p.), Bonchis (59.), illetve Tóth M. (66.)
    sárga lap: Bonchis (22.), Varga K. (89.), illetve Kovács B. (9.), Tarlue (38.)
    piros lap: Bonchis (65.), illetve Kovács B. (78.)
    cserék: Varsányi helyett Balassa (27.), Király E. helyett Tóth P. (55.), Usvát helyett Baumgartner A. (84.)
    jók: Király G., Kovács S., Zubor, illetve Vezér, Farkas, Tóth M.

Haladás VFC:
    Király G. - Zubor, Tóth M., Szekér, Varga - Bonchis, Kovács S., Varsányi, Usvát - Fehér, Király E.

Kispest-Honvéd FC:
    Vezér - Hungler - Dubecz, Plókai A., Farkas - Kovács B., Bárányos, Tarlue, Moses - Faragó, Tóth M.

A mérkőzés elején a fővárosi csapat tudott alkalmazkodni jobban a csúszós talajhoz, mert mindjárt a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést. A mélységből pontosan előreívelt labdákkal kísérleteztek, s ezek mindig eredményhez vezettek, mert a sokat mozgó két csatár rendre zavart okozott a sokat csúszkáló hazai védők között. Mégis meglepetésre a Haladás szerezte meg a vezetést, amikor a 34. percben Kovács S. vezette fel a labdát, senki sem támadta, ezért 22 méterről lövésre szánta el magát, és a jól eltalált labda a bal alsó sarokban kötött ki (1-0). Ezután kiegyenlítettebb lett a játék képe, a hazaiak is már bátrabban kezdeményeztek, de egyik csapat sem tudott igazi gólhelyzetet teremteni.

A szünet után élénkebb lett a játék képe. A vezetés tudatában bátrabban támadott a Haladás, és ez meghozta eredményét, mert az 59. percben növelni tudta előnyét. Fehér a jobb oldalon indította Bonchist, aki 16 méterről kapura emelte a labdát, amely a kinn álló Vezér felett a jobb sarokba hullott (2-0). Nem sokáig örülhetett azonban a hazai csapat a gólnak, mert a 66. percben egy bal oldali szögletrúgás után Tóth M. nyolc méterről fejelt a léc alá, és így máris egy gólra felzárkóztak a vendégek (2-1). Ezután a két kiállítás paprikázta fel a játéktéren és a nézőtéren is a hangulatot. De ahogy a csapatok létszáma ismét kiengyenlítődött, úgy alakult át a játék képe is. A Kispest megpróbálta ledolgozni hátrányát, a Haladás pedig tömör védekezésből gyors, előrevágott labdákkal kísérletezett. Mivel ezekből a próbálkozásokból a hazaiaknak sem sikerült már újabb gólt szerezni, ezért meg kellett elégedniük az egygólos győzelemmel.

A győzelmet jobban akaró hazaiak megérdemelten nyertek a csak időnként jól játszó fővárosi csapat ellen.