Újpesti TE-Novabau - Pécsi MSC-Fordan 6 : 1 19:00

1. avatar: kuklisz
    2023.01.26, 13:15
    Az egyik szurkoló az A-teraszon a félidőben: " Jövő héten a Fáy utcában egy hatost rúgunk". Majdnem összejött, de cserébe itt meglett a hatos! smiley

2015.06.06, 18:41 (szerk.: 2021.02.11, 12:41)
    1994. augusztus 6. Újpesti TE-Novabau- Pécsi MSC 6-1 (2-0)
    Megyeri út, 4.000 néző V:Stamler
    UTE: Praj-Füzesi-Bérczy,Molnár-Jenei,Véber,Kozma,Egressy (Szanyó,72p.),Szlezák-Horváth P. (Túri,szünetben),Wukovics. Edző: Garami József
    PMSC: Regős - Márton - Pest, Fehér, Braun (Rózsavölgyi G. 65. p.) -Dárdai, Lengyel, Dienes, Tököli - Dorobantu (Jäkl 70.), Azoitei. Edző: Eich László

Gólszerző: 1-0Kozma (9p.-11-esből), 2-0 Horváth P. (38p.), 3-0 Egressy (58p.), 4-0 Túri (69p.), 5-0 Egressy (70p.), 6-0 Véber (76p.), 6-1 Dárdai (79p.).

sárga lap: Jenei (61. p.), Túri (86.), illetve Braun (12. p.), Azoitei (32.), Lengyel (62.)

A találkozó előtt egyperces gyászszünetre került sor, mivel szombaton reggel elhunyt Lantos István, az Újpestet támogató, a Rucanor termékeket forgalmazó Bonus Kft. ügyvezető igazgatója.

Új névvel, de a régi taktikával kezdett az UTE. A lila-fehérek nem rontottak ellenfelüknek, hanem nyugodtan építkezve vezették támadásaikat. Ennek a 8. percben meg is lett az eredménye: ekkor Kozma tört kapura a 16-oson belül, Pest hátulról akasztotta, Stamler pedig azonnal tizenegyest ítélt. A büntetőt a sértett értékesítette
    (1-0). A gól után hamar kiderült, hogy nemcsak az UTE, hanem a Pécs is tavalyi önmagára emlékeztet. A vendégek gyenge mezőnyjátékot produkáltak, támadásaik teljesen veszélytelenek voltak. Ez azonban
    nem a hazaiak védelmét dicséri, sokkal inkább a dunántúliak tehetetlenségét jellemzi. Az első veszélyes vendégtámadás a 28. percben futott a pályán. Lengyel cselezgetett a jobb oldalon,
    visszagurított Dárdai elé, akinek 12 m-es lövését vetődve védte Praj, a kipattanó labdát Azoitei nem érte el. A másik oldalon Horváth P. százszázalékos helyzetben a kapus kezébe gurított. A
    félidő hajrájában erősödött a pécsi nyomás, ám éppen ekkor növelte előnyét az UTE. Wukovics labdájával Horváth P. egyedül törhetett kapura, elvitte a labdát a kapus mellett, majd a hálóba gurított
    (2-0). Az első 45 perc utolsó eseményeként Praj védte szépen Dorobantu 5 m-es fejesét.

Bő negyedóráig szinte semmi sem történt a második félidő elején, majd beindult, illetve folytatódott az újpesti gólgyártás. Az 53. percben Kozma szerzett labdát a félpályánál, elhúzott a jobb szélen,
    majd középre adott, ahol pécsi egy sem, viszont újpesti játékos három is érkezett, közülük Egressy lőtt egyből a kapuba (3-0). A gól után teljesen padlóra került a vendégcsapat, a hazaiak tetszés szerint vezethették támadásaikat, s érhették el újabb találataikat. A 67. percben egy szép UTE-támadás végén született meg a negyedik gól. Egressy elfutott a bal szélen, beívelését Véber visszajátszotta Túri elé, aki ügyesen a bal sarokba helyezett (4-0). Középkezdés után jött az ötödik újpesti találat, Egressy lépett ki középen Wukovics labdájával, becsapta a rátámadó védőt és Regős kapust, majd a kapuba gurított (5-0). És még nem volt vége. A 77. percben Túri az alapvonalról küldte középre a labdát, Véber pedig egy testcsel után félmagasan a hálóba lőtt (6-0). A pécsiek becsületgólját a 79. percben Dárdai szerezte szabadrúgásból (6-1).

Parádés játékot produkált a második félidőben az UTE-Novabau együttese, de ehhez kellett a pécsiek ,,harmatgyenge,, teljesítménye. Háromgólos vezetés után ugyanis a hazaiak egyszerűen ,,átrohantak,, ellenfelükön, s ezen az estén minden bejött nekik.