Videoton-Waltham FC - FC DAC 7 : 1 17:00

1. fcdac1904.com: 1.000
  2. MTI: 2.000

1. avatar: fgymat
    2015.01.03, 13:01 (szerk.: 2023.07.02, 14:48)
    Székesfehérvár, 1993. július 18. vasárnap (tud) - Vasárnap befejezte szereplését a Videoton-Waltham labdarugó csapata a nyári Intertotó Kupában. A fehérvári legénység megszerezte első győzelmét, méghozzá K.O.-különbségű diadallal:

A 4. csoport mérkőzésén:

Videoton-Waltham - Dunajska Streda 7:1 (3:1)
    Székesfehérvár, 2000 néző, V: Harmann

gólszerzők: Pinte (26. p. - öngól), Horváth (31.), Pálfi (39., 65.), Takács (49., 60., 88.), illetve Dina (19.)
    sárga lap: Jónás (62. p.), illetve Hostalek (38.)
    jók: Takács, Czéh, Pálfi, Bekő, László, Lőrincz, illetve Pinte, Simon

Videoton-Waltham:
    Józsa - Varga E. (Németh 59. p.), László, Vadász - Jónás (Salacz 63.), Lőrincz, Czéh, Bekő - Takács, Horváth (Heinczinger 68.), Pálfi

Dunajska Streda:
    Mentel - Pinte, Kaspar (Varga D. 68. p.), Tomas, Végh (Zsákovics a szünetben) - Hostalek (Gőgh 57.), Serbin, Simon, Dina - Demirev (Ürge 54.), Radványi

Kitűnően kezdett a Videoton. Már a 6. percben megszerezhette volna a vezetést, Horváth azonban óriási helyzetből a kapusba lőtt. A 9. percben Czéh átemelésébe Serbin kézzel belenyúlt. A büntetőt Vadász lőtte, Mentel kiütötte a labdát, és Pálfi a kapu mellé durrantott. A kihagyott helyzetek után a 19. percben a szlovákok jutottak szabadrugáshoz a fehérvári kaputól 25 m-re. Dina lövése megpattant a sorfalon, a labda a kapu jobb oldalába vágódott (0:1). A gól nem törte le a fehérváriakat, továbbra is bátran támadtak. A 26. percben Horváth kicselezte a rátámadó kapust, az alapvonalról középre lőtt, és a menteni igyekvő Pintéről a kapuba vágódott a labda (1:1). A 31. percben Bekő beadását Takács lőtte meg, Mentel lábbal röviden mentett, és Horváth 10 m-ről az üres kapuba lőtt (2:1). A 39. percben Czéh baloldali szabadrugását Pálfi csúsztatta 5 m-ről a kapu bal oldalába (3:1).

Szünet után is folytatta kitűnő támadójátékát a Videoton-Waltham. A 49. percben Czéh átadásával Takács lépett ki, Mentelt is kicselezte. Az üres kapuba tartó lövésbe Kaspar még belevetődött, a kipattanó labdát azonban másodszorra Takács már biztosan lőtte a kapuba (4:1). A 60. percben Takács ismét remekül ugrott ki a védők gyűrűjéből. A 16-oson belül járt, amikor Tomas lerántotta. A büntetőt Takács végezte el, lövését Mentel kiütötte, a kipattanó labdát Takács másodszorra a kapu közepébe vágta. A 65. percben Czéh a bal oldalról kitűnően ívelt át, és Pálfi 8 m-ről fejelt a bal felső sarokba (6:1). A 88. percben ismét a gyors Takács hagyta faképnél a védőket, a kifutó Mentelt is kicselezte, és az üres kapu közepébe gurított (7:1).

A Videoton-Waltham ezen a mérkőzésen olyan támadójátékot mutatott, amelyet régen láthattak a drukkerek a fehérvári együttestől. Már az első játékrészben is szellemes, remek támadásokat vezettek, amit szünet után még szellemesebbé, jobbá tettek. Teljesen szétzilálták a szlovák védelmet, és sokak számára emlékezetes, pompás, fölényes győzelmet szereztek az UEFA Kupában induló dunaszerdahelyiek ellen.

2. avatar: fgymat
    2011.09.19, 23:29