Békéscsabai Előre Spartacus SC - MTK-VM SK 0 : 3 16:00

2015.05.21, 22:09 (szerk.: 2021.09.19, 22:21)
    Békéscsabai Előre Spartacus - MTK-VM 0-3 (0-2)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5 ezer néző
    Vezette: Varga Sándor (Nagy László, Vad István)
    Békéscsaba: Gulyás István - Szenti Zoltán, Ottlakán Mihály, Bánfi János - Mracskó Mihály, Takó Ferenc, Csanálosi Miklós (Csató Sándor 54. p.),Horváth László, Fabulya György - Major László, Kanál Zoltán (Pásztor József 46. p.) Edző: Vígh Tibor
    MTK-VM: Zsiborás Gábor - Hahn Árpád, Híres Gábor, Lőrincz Emil, Szalai Attila - Horváth Csaba, Hannich Péter (Cservenkai Donát 72.p.), Katzenbach Imre (Huszák Zsolt 67. p.), Vadász Imre - Balog Tibor, Jován Róbert Edző: Verebes József
    Gól: Jován 6. p. ; Jován 36. p. ; Vadász 74. p.
    Sárga lap: Cservenkai 88. p.
    Szögletarány: 6:4 (3:4)

Már a 4. percben Jován riogatta a hazai védőket és Gulyást,
    majd a 6.-ban már gólt is lőtt, amikor a fővárosiak második szögletüket végezték el jobbról Katzenbach révén. A beívelt labdának Gulyás alászaladt, s Jován hét méterről a kapu közepébe fejelt, a gólvonalon álló Fabulya hiába vetődött, hogy kifejelje, a labda a hálóban kötött ki, 1-0.
    A 15. percben Ottlakán unta meg a tétlenséget, átkígyózott a középpályás soron, s 22 méterről lőtt a jobb kapufa mellé.
    A folytatásban Takó 28 méteres szabadrúgása szállt messze a kapu fölé, majd a 20. percben egy jobb oldali Vadász-szögletet követően Gulyás ismét aláfutott a labdának, Híres fejelt a bal kapufa töve felé, de ezúttal a gólvonalon álló Kanál szögletre fejelte a labdát.
    Aztán Kanál jeleskedett a túloldalon is, éles szögből azonban a kapu mögé emelt.
    A 36. percben a vendégkapu előtt pattogott a labda, Balog T. jól látta meg, hogy Jován a felezővonalon „még innen” egyedül áll, mindenki fölött átívelt, kiugratva a fővárosi csatárt, aki meg is iramodott. Ottlakán megpróbálta utolérni, de 3-4 méteres hátrányát nem tudta ledolgozni. Gulyás kiindult a kapuból, de Jován 15 méterről átemelt a kapus fölött, s a labda a kapu közepébe hullott, 2-0.
    A 43. percben Horváth L. futtából 25 méterről a jobb felső sarkot célozta meg, de Zsiborás a helyén volt.
    A lefújás előtt Horváth Cs. bújt ki a védők közül, már a 16-oson belül járt, amikor Ottlakán keresztezett, a fővárosiak középpályása a földre huppant. Dermedt csend következett, de a játékvezető továbbot intett.
    A szünet után Horváth L. melegítette be Zsiborást, majd Mracskó előtt adódott lehetőség, de a védők tisztáztak.
    A túloldalt Balog T. fejese szállt mellé.
    Az 57. percben Pásztor labdájából Mracskó kapáslövése a kapufa mellett hagyta el a játékteret.
    Takó előtt adódott lehetőség a 67. percben, de hosszan szöktette magát, így Zsiborásé lett a labda.
    A 74. percben Jován kitűnően húzott le az alapvonalig, balról laposan középre lőtt, Cservenkai átlépte a labdát, s az egyedül fölfutó és berobbanó Vadász hat méterről az üres kapuba pofozta a labdát, 3-0.
    Horváth L. lövését a 81. percben Zsiborás szögletre ütötte.
    A 88. percben Bánfi fölvágásáért Cservenkai kapott sárga lapos figyelmeztetést.
    A lefújás előtt Csató 20 méteres szabadrúgását fogta Zsiborás, majd néhány másodperc múlva ugyan a hálóban táncolt Csató labdája, de előtte már lest fújt a játékvezető. kép
    Csanálosi és a fehér mezes Híres csatája a labdáért. A háttérben Szenti és Mracskó, ill. Lőrincz figyeli az akciót. (Fotó: Gál Edit)

Két nyílt sisakkal támadó csapat kezdte a játékot a szombat délutáni mérkőzésein, ám míg a hazaiak ezúttal sem találták a góllövőcipőt, addig a fővárosiak a remek formában lévő Jován révén kétszer is betaláltak az elmélázó Gulyás kapujába.
    A fordulás után a vendégek lassítani igyekeztek a játékot és lesték az alkalmat, amikor kontrákkal megközelíthetik a békéscsabai kaput, ugyanakkor a hazaiak továbbra is csak küszködtek.
    Az MTK-VM rászolgált a három pontra.
    Jó: Híres, Lőrincz, Vadász, Balog T., Jován (a mezőny legjobbja), ill. Bánfi, Horváth L., Fabulya.

Nyilatkozatok
    Verebes József: — Racionális, fegyelmezett játékunk kontraakciókra épült, a nagyon energikus békéscsabaiak ellen. Biztos vagyok benne, hogy ellenfelünk ezután kijön a gödörből. Játékosaimnak pedig gratulálok.
    Vígh Tibor: — Az ellenfél nagy egyéni hibáinkat könyörtelenül kihasználta és a jobb játékerőt képviselő csapat nyert.