hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
játékvezető : Seipelt Friedrich (Ausztria)
  1. Népsport: 100.000
  2. scottishfa.co.uk: 102.000

2019.11.08, 15:19
    Valószínűleg inkább ez a 86-os sorszámú jegy passzol ide a #4-es hozzászólásban lévő helyett:

3. avatar: magyarfutball.hu
    2011.02.11, 11:14 (szerk.: 2018.01.25, 17:36)
    Végül amilyen hirtelen bekerült, olyan rövid idő után ki is került a válogatottból. Miért?

Danka Imre: A negyedik válogatottságom alkalmával, pechemre lesérültem. A skótok ellen játszottunk itthon a Népstadionban és ráugrottak a térdemre, így egy időre kidőltem a sorból. Később, amikor ismét számításba vettek volna, akkor többször sérüléssel bajlódtam, de a „B” válogatottban azért jó néhány alkalommal sikerült lehetőséghez jutnom, amivel véleményem szerint tudtam is élni. Ilyen volt például, amikor 1957-ben Moszkvában szerepeltünk a VIT-en, ahol a döntőig jutottunk, a döntőben pedig a szovjetek első csapatával szemben, sajnos alulmaradtunk.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2011.01.17, 12:34 (szerk.: 2018.01.25, 17:35)
    Szűcs Balázs - email

5. avatar: pirospont
    2010.10.10, 14:39 (szerk.: 2018.01.25, 18:11)

6. avatar: magyarfutball.hu

7. avatar: fgymat
    2009.05.20, 18:30 (szerk.: 2018.02.12, 15:46)
    A skót csapat, már komoly érdeklődést keltett mielőtt hazánkba érkezett. Jugoszláviában döntetlent (2-2), Ausztriában győzelmet (4-1) ért el a válogatott. Ez is oka lehetett, hogy sokan voltak kíváncsiak a mérkőzésre és nem kevesen érkeztek a határokon túlról is. A Népstadionban most volt először 100.000 néző. (Magyar stadionok nézőcsúcsai)

Az első félidőben a skót csapat nagy becsvággyal játszott. A mieinknek elsősorban a védekezéssel kellett foglalkoznia. A vendégek nyomását mutatja a szünetre kialakult 0-1-es eredmény. Az előny még nagyobb is lehetett volna, de két lövésük a kapufán csattant.
    Szünet után a magyar csapat vette kezébe a kezdeményezést. Jól összehangolt támadásaink meg is hozták az eredményt. A játékrész közepére sikerült megfordítani az állást. A találkozó utolsó perceiben ismét a skótoké volt a terep. Ezt mutatja, hogy 11-eshez jutottak, amit azután nem sikerült értékesíteniük és egyszer a kapufát is eltalálták.

A vendég csapat játéka és az egész mérkőzés nagy sikert aratott. A szurkolók elégedetten csodálták a két csapat egy pillanatra sem lankadó küzdelmes, látványos és sportszerű játékát. A magyar válogatottból Bozsik nyújtotta a legjobb teljesítményt, de mindenki más is dicséretet érdemelt.
    Sokak szájából hangzott el, hogy ez volt a legnagyszerűbb labdarúgó találkozó, amit valaha is láttak.
    Egy szigetországi újság megállapította: " A magyar csapat stílusának selymes simasága változatlan."