1. avatar: fgymat
    2015.01.29, 21:19
    1942. március 29. DiMÁVAG- Újpest FC 1:0 (1:0)
    Diósgyőr, 3.500 néző V:Moldoványi
    Újpest: Sziklai-Balogh II.,Bíró-Vincze,Mészáros,Kármán-Ádám,Németh,Szusza,Zsengellér,
    Kalocsay dr.

Erős szélben folyt le a mérkőzés. Az 1. félidőben a vendégcsapat játszott szél ellen. A 10. percben az ujpesti támadásokat Szusza bizonytalankodása akasztotta meg. A 18. percben Fazekas futott le, éles lövését Sziklai az Ujpest kapusa kiejtette, de a szemfüles Turbéki a hálóba továbbította. 1:0. A széllel támogatott vasgyári csapat fölénye alakult ki. A 25. percben az Ujpest kerekedett felül, Zsengellér ugratta ki Ádámot, akinek beadását azonban Kalocsay dr. kapu mellé továbbította. A DIMÁVAG újabb fölényét két sarokrúgás bizonyította. A 32. percben Kármán szabálytalansága miatt a DIMÁVAG 25 méteres szabadrúgását Bohus az ujpesti kapu mellé rúgta. A félidő végén váltakozó iramban folyt tovább a játék. A nagy szél ellenére az Ujpest fölényt harcolt ki és Ádám majd Zsengellér lövései veszélyeztették a diósgyőri kaput. A 42. percben Szusza lövését két lépésről fogta el a diósgyőri kapus. A 44. percben Fazekas cselezte ki az ujpesti védelmet, de lövését Sziklai ártalmatlanná tette.
    A II. félidő az Ujpest támadásaival indult. Ádám beadását Szusza jó helyzetből a kapu fölé továbbította. A 9. percben az Ujpest nyomása alatt Barna hazaadta a labdát, amit Gáspár kapus Zsengellér elől alig tudott megmenteni. A 20. percben szép összejátszás után a DIMÁVAG támadását Fazekas csavart lövése fejezte be, amit azonban Sziklai kapu fölé öklözött. A 25. perctől igen erős iramú küzdelem alakult ki. A 32. percben Biró jobbhátvéd helyet cserélt Németh középcsatárral. Az Ujpest nagy erővel támadott, de a DIMÁVAG védelmét nem tudta megtörni.