Ferencvárosi FC - Attila FC 4 : 1

2024.02.15, 18:45
    Ferencváros- Attila 4:1 (2:0)
    az Attila nagy csalódást kelten, mert pillanatig sem vett komoly ellenfele a zöld-fehéreknek Góllövő: Székely, Toldi, Takács, Takács, Zilahy
    Üllői út, 3500 néző. Bíró: Kovács P.
    Ferencváros: Háda — Hunyadi, Korányi — Laky, Sárosi, Lázár — Táncos, Takács, Székely, Toldi, Kohut.
    Attila: Alberti — Bán, Szidor — Buzássy, Szabó, Virág — Rudas, Simonyi, Zilahy, Máttéffy, Sajó.
    Alig indítja útnak Zilahy a labdát, máris a Ferencváros támad. Toldi okosan átlépi a balra guruló labdát s Kohut hatalmas lövése elakad középen. A következő roham végén Sárosi emeli balra a labdát s Kohut most kapásból küld félelmetes bombát a kapus mellé. Ujra, meg újra rohamoz a Fradi. Kohut átíveli jobbra a labdát s onnan Takács vágja kapásból, nagyszerűen kapura, de a labda a felső fáról pattan a mezőnybe. 3. p. Az Attila is lefut, Simonyi gurulós lövéssel fejezi be a támadást. A 6. percben már újra Székely-Kohut roham viszi a labdát s Alberti véd. Hamarosan Táncos játszik jól Toldi elé, a kapus ráfut a csatárra, de a labda Toldié marad, azonban forog vele s mikor lő, már ismét Albertibe akad a labda. Toldi kiáll két percre, valami javítani való van a felszerelésén. Takács lövését is a kapus védi, a Zilahy—Sajó lerohanás végén pedig Korányin akad el a miskolci center lövése.
    Igen csendes, ebéd utáni iramban folyik a játék. A Ferencváros igen kényelmesen adogat, lődöz s a nagy lanyhaság után csak a 22. percben születik eredmény. Lázár—Sárosi—Székely adogatás után a center a kitűnő helyzetbe jutó Toldi elé ad. Az összekötő azonban megtorpan, beérik, mire
    visszajátszik az üresen hagyott Székely elé s a center lábáról jut a labda a kapu bal sarkába (1:0).
    A Ferencváros egyre támad. Fejessorozat után Takács kapu mellé durrant közelről, de hegyesszögből. A zöld-fehérek technikája csillog a pályán néha-néha, az Attila védelme keservesen küzd a sorozatos támadások ellen, de késnek a további gólok. A 28. percben Kohut lesre fut s utána támadásba lendül az Attila. Mátéffy magas lövéssel fejezi be a rohamot.
    A Ferencváros támadásai végén mintha csak falba csapódnának a labdák, úgy akadnak el sorjában. Székely és Kohut összjátéka után Toldi fejese háló mellé száll, de a 32. percben újra indul a roham. Most jobboldalon jut el a labda a kapu közelébe, majd hirtelen balra ívelik s
    a kinyúló Toldi fejéről magas ívben hull be a meglepett Alberti kapujának bal felső sarkába (2:0).
    A kapus elnézte a labdát, azt hitte, kapu fölé száll s most már hiába kap a fejéhez. Táncos elől Szidor hazajátszik s utána támad az Attila, Sajó beadását Háda húzza le. De újra támad a miskolci csatársor. Simonyi előtt kitűnő helyzet nyílik, a fiatal csatár azonban pár lépésről Hágába vágja a labdát, majd még Zilahy lövésébe még idejében lép bele Korányi, hogy korner lesz. Mátéffy rossz lövése után Rudas is gólt lőhetne, de Lázár még idejében érkezik, mert lassú a csatár. A 39. percben is Attila-kornert hárít a Ferencváros védelme, de a 41.-ben Táncos irányít a sarokról kitűnő labdát a kapu elé s Alberti kétszer is öklözni kénytelen. Az utolsó percben hatalmas ostrom alakul ki az Attila kapuja előtt. Négyszer vágódik egymásután emberbe a labda, majd Toldi lövését Alberti védi.
    Kissé változatosabb a játék szünet után, mint az első félidőben volt. A 6. percben izgalmas jelenet akad. A ferencvárosi jobbszárny támadása után Toldi fejel, miközben Alberti ráfut, de nem éri el a labdát, hanem csak Toldit tudja lökni kézzel. Székely a leeső labdát kapura talpalja, Toldi meg ráfut a guruló labdára, hogy hálóba küldje. Nem érheti azonban el, mert gáncsolják. A bíró fütyül, a nézőtér büntetőt vár, de a bíró — nem tudni, miért — szabadrúgást ad az Attila javára. Állandóan a Ferencváros támad, a 14. percben Szabó összefejel Toldival s mögötte Takácshoz kerül a labda.
    Takács a ráfutó Szidor mellett befelé fordul s a 16-os tájáról remek lövéssel hálóba küldi a harmadik dugót (3:0).
    A fejét fájlaló Szabó helyet cserél Buzássyval. Az Attila nem tud zöld ágra vergődni, minden megmozdulását könnyen elfojtják, csak a védelme küzd kitartóan. A 18. percben Székelyt lökik, Toldi hatalmas szabadrúgását Alberti kornerre öklözi. Buzássy és Szabó ismét helyet cserél. A kinyitott kapukon újabb nézősereg özönlik a nézőtérre. A 21. percben Lázár szökteti Kohutot s Alberti kifutva csak üggyel-bajjal tud menteni. Alig jut azonban el a labda a kapu közeléből, máris Sárosi előtt van, aki hatalmas bombát küld kapura. Alberti csak maga elé tudja öklözni a nagyerejű labdát,
    Takács ott terem s a hálóba fejeli (4:0).
    22. p. Igen lanyha iramban megy most tovább a játék. Csak az egyik szépen guruló támadás végén Kohut kapufát súroló lövése kelt elismerést a nézőtéren. A 38. percben Rudas kap jó labdát. Korányi fut feléje s a szélső befelé játszik előle
    az üresen hagyott Zilahy elé, aki zavartalanul a háló bal sarkába továbbít, Háda vetődve sem éri el a labdát (4:1).
    Az Attilát felrázza a siker. Zilahy löki Sárosit s a szabadrúgás körül összeszólakozik vele, hogy bírói figyelmeztetésben részesül. Székely ront a rúgás után, Sárosi fut a labdára s az előbbi jelenet után különösen csúnyán hat, hogy Zilahy hátulról gáncsolja és fellöki. 40. p. Sárosi a földön marad, ki kell támogatni a játéktérről, a közönség pedig veszedelmesen tüntet Zilahy ellen s követeli a kiállítását. A bíró nem lát erre okot, mire egyik csinn a másikat követi. Még Takács is löki Virágot, annyira felpaprikázódott a két csapat. Sárosi helyére Toldi állott s mikor a 43. percben Sárosi visszatér a csapatba, akkor is Toldi helyét foglalja el. Igen izgalmas hangulatban ér véget a mérkőzés.