játékvezető : Szeiff Aladár
  1. Budapesti Hírlap: 800

2021.08.22, 19:15
    Törekvés—MAC 2:2.

A millenárison nyolczszáz főnyi lármás közönség előtt megtartott mérkőzésre a MAC Ónodi nélkül, a Törekvés pedig teljes csapatával állt ki. A Törekvés erős támadása vezeti be a matchet és már az első perczekben alapos munkát ad Dömötörnek a Bőti—Salamon—Boris triász, majd Rácz és Bodnár révén a MAC kerül fölénybe. A félidő 30-ik perczében Salamon éles lövését Dömötör kiejti, a labda Bőtihez kerül, a biró ugyanabban a pilla­natban fütyül, de Böti a labdát a goalba rúgja s Szeiíff biró goalt ítél. A MAC protestál és a játék perczekre megakad. Újrakezdés után néhány perczczel a Törekvés szabályszerű goalját a biró nem adja meg. A 40-ík percz­ben Rácz beadásából Krempels fejese a kiegyenlítő goalt eredményezi. Félidő 1:1.
    Ä második félidőben a MAC kerül fölénybe. A biró a 20-ik perczben Ginget ártatlan gáncsa miatt kiállítja, majd a 30-ik perccben Krempelst és rögtön után Tóthot állítja ki azért, mert handset reklamálnak. A 35-ik percz­ben Bodnár Hauswald hibájából goalt lő, a mit a Törek­vés Borisz révén három perczczel később kiegyenlít. Szeiff Aladár (TTC) szükségbiró erélytelenül és gyengén bíráskodott.