Békéscsabai Előre FC - Debreceni VSC-Epona 0 : 3 13:00

2016.11.23, 16:16 (szerk.: 2021.07.17, 23:56)
    Békéscsabai Előre FC - Debreceni VSC 0-3 (0-3)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 2500 néző
    V.: Lettrich (Bede, Koch)
    Békéscsaba: Baji 4 — Kondás 4 — Illés 4, Kovács 4 — Varga 3, Belvon 4, Major 5, Kasik 0 — Szabados 4, Kulcsár 5, Czipf 4. Edző: Silviu Iorgulescu
    Debrecen: Kövesfalvi 6 — Stupar 6 — Vadicska 5, Sándor Cs. 6, Pető 5 — Dombi 5, Madar Cs. 7, Sándor T. 7, Szatmári 6 — Ilea 5, Böőr 5. Edző: Dunai Antal
    Csere: Kasik helyett Filipovics (4) a 18., Pető h. Madar T. (5) a szünetben, Belvon h. Ulici (-) a 72., Ilea h. Bagoly (-), a 74., Szabados h. Balog Zs. (-) a 86. percben.
    Gólszerző: Sándor T. a 3., Madar Cs. a 8., Sándor T. a 15. percben.
    Sárga lap: Major (reklamálásért) a 6., Illés (Ilea felvágásáért) a 26., Filipovics (Dombi buktatásáért) a 37., Vadicska (Kulcsár fel vágásáért) a 61. percben.
    Szögletarány: 9:7 (4:3)

3. perc: Egy rövid békéscsabai felszabadító rúgást követően a labda Sándor Tamás elé került, aki a 16-os vonala előtt senkitől sem zavartatva még egyet igazított a pettyesen, majd laposan kilőtte a jobb alsó sarkot a vetődő Baji mellett, 0-1.
    8. perc: Sándor Csaba a bal oldalon remekül húzta meg a csabai védelmet, jól adott középre a teljesen egyedül hagyott Madar Csabának, aki néhány lépés után 14 méterről ugyancsak a jobb alsó sarokba helyezett, 0-2.
    15. perc: Böőr viharzott el a jobb oldalon, átlőtt a túloldalon felbukkanó Madar Csabának, aki jól látta meg, hogy Sándor Tamás jó ütemben érkezik, ezért elé tolta a labdát. A debreceni gólvágó nem sokat habozott, nagy erővel betalált a jobb felső sarokba, 0-3.

26. perc: Belvon távoli lövését hárította jó érzékkel Kövesfalvi.
    31. perc: Sándor Tamás előtt újabb lehetőség adódott, ám lövését Baji kiütötte.
    35. perc: Czipf beemelését Szabados lőtte meg, de a kapus ismét a helyén volt
    40. perc: Filipovics három csel után 8 méterről tüzelt, Kövesfalvi kispárgázta a labdát szögletre.
    52. perc: Belvon 18 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant.
    55. perc: Major jó beadása elől nagy helyzetben - ahelyett, hogy bólintott volna - Filipovics egész egyszerűen lehúzta a fejét.
    62. perc: Czipf bal oldali beadását Kulcsár látványos ollózással, háttal a kapunak a léc fölé emelte, mintegy nyolc méterről.
    81. perc: Sándor Tamás az ügyetlenkedő védőktől elvette a labdát, majd alig lőtt mellé 12 méterről.
    82. perc: Ulici jobb oldali beadását Szabados senkitől sem zavartatva, az ötösről fölé fejelte.
    90. perc: Major közelről a kapus kezébe fejelte a labdát.
    91. perc: Búcsúként Ulici találta el a bal kapufát 13 méterről.kép
    Ezúttal sem remekeltek a csabai labdarúgók, itt Belvontól veszik el a labdát, Filipovics pedig csak nézi az akciót. (Fotó: Kovács Erzsébet)

Nagyon szorult helyzetbe került a Békéscsaba a héten, s nem csak a lélektani 9-1 nyomasztotta a lilákat. A Csepelen történt két kiállítás, valamint Csehi harmadik sárga lapja, a sok sérült, mind hátrányba hozta a csabaiakat, akik igyekeztek villámmal igazolni a héten. Még így is „vékony” volt a csapat, így a vezetőedző azokra is ráfanyalodott, akik a múlt heti fiaskó után a csabai Narancsban éjszakáztak.
    Mindezeket figyelembe véve, egy meglehetősen szedett-vedett Békéscsaba lépett pályára a jobb játékerőt képviselő debreceniek ellen. Ez meg is látszott a játékon, nagyon hamar kiütköztek a fogyatékosságok. Talán még a hajdúságiak sem hittek abban, hogy ennyire akadály nélkül juthatnak el Baji kapujáig. A még ilyen összetételben sohasem játszó csabai védelem teljes mértékben átjáróháznak bizonyult. Ha mégis elpiszkáltak a vendégtámadók elől egy-egy labdát, azt rögtön rosszul passzolták tovább, ezért szinte állandóan a debrecenieknél volt a labda. Amit alaposan ki is használtak a vendégek, hiszen röpke negyed óra után már 3—0-ra vezettek a pirosak.
    Mindez előrevetítette egy újabb tekintélyes csabai vereség árnyékát. Ám a hajdúságiak megkegyelmeztek a liláknak. Továbbra is kidolgoztak néhány szép helyzetet, de már nem rohantak olyan ügybuzgalommal Baji kapujának. A debreceniek fölénye nem csak abban nyilvánult meg, hogy jobb játékosokból áll csapatuk, hanem sokat számított az is, hogy óriási volt a két csapat közötti sebességkülönbség.
    A második játékrészben némileg felbátorodott a Békéscsaba, köszönhetően annak, hogy a Debrecen elégedett volt az eredménnyel. Néhány csabai akció gördült végig a pályán, ám a befejezéseknél mindig megremegett a csabaiak lába.
    A Debrecen ügyesen passzolgatott, okosan megtartották a labdát, majd olykor ritmust váltva meglódultak, s így veszélyeztették Baji kapuját.
    Egy kicsit edzőmeccs-jellegűvé vált a kelet-magyarországi derbi, amiben a Debrecen lazán, görcs nélkül játszva megérdemelten nyert a teljesen szétesett és minden elképzelés nélkül játszó Békéscsaba ellen.

Edzői nyilatkozatok
    Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba edzője:
    — A csapat nagyon fogadkozott, és mindent megpróbált, de a gyorsan bekapott három gól után nem volt képes fordítani. A Debrecen nálunk jobb formában lévő együttesnek is komoly feladatot adott volna. A látottak után nyilvánvaló, hogy továbbra is keresni kell még a csapatot. Olyan játékosokat kell hozni, akik jobbak a mostaniaknál.
    — A 0-3 miatt hamar kellett cseréni. Miért éppen Kasikkal kezdődött a sor?
    — Kasikot azzal bíztam meg, hogy őrizze Madar Csabát, de ezt a feladatot egyáltalán nem tudta megoldani. Aztán jött a nagy hátrány, muszáj volt támadójátékot produkálni, ezért cseréltem.
    — Milyen taktikával lépett pályára a csapat?
    — Az volt az elképzelésünk, hogy kiiktassuk az ellenfél meghatározó játékosait, MadarCsabát, Sándor Tamást, Dombit és Ileát. Az utóbbi kettőt sikerült, a gólszerzőket azonban nem, nekik elég volt három-négy villanás, és hamar eldőlt a mérkőzés. Ez nem rutin kérdése, hanem a képességé.
    — Szünet után viszont jól játszott az együttes.
    — A csapat összeszedte magát, szerencsések voltak a cserék, jól is játszottunk, de a befejezésekkel továbbra is baj volt. Különösen Szabados nem jeleskedett e téren.
    — A két beugró játékos milyen teljesítményt nyújtott.
    — Ezúton is megköszönöm Kondásnak és Czipfnek, hogy megpróbáltak segíteni. Egyébként szeretném, ha Czipf Zoltán nálunk maradna, mert szükségünk van futó emberre.
    Dunai Antal, a Debrecen edzője:
    — Ragyogóan kezdtünk, ám a folytatás elmaradt, mert visszaült a csapat. A mérkőzés egészében szép támadásokat vezettünk, és az elején megleptük a Békéscsabát. Szünet után is hasonló játékot vártam, de a visszavett tempó miatt feljött a Békéscsaba. De végül is a három pont megszerzése volt a cél, és azt el is vittük a Viharsarokból.
    — Ennél szebb kezdést álmodni sem lehetne.
    — Köszönhetjük annak, hogy a csapat azt játszotta, amit tud. Korábban az UTE ellen nem játszottunk rosszul, de mégis a Békéscsaba ellen sikerült értékesítenünk a helyzeteket. Örülök a győzelemnek, de azért látom a hibákat is.

6. Debrecen 17 8 4 5 33-21 28