Budapesti VSC - Békéscsabai Előre FC 1 : 0 15:00

2016.11.17, 17:06 (szerk.: 2021.07.17, 22:46)
    Ez a mérkőzés nem hagyott mély nyomot a szurkolókban
    BVSC - Békéscsabai Előre FC 1-0 (1-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Szőnyi út, 500 néző
    V.: Bukovics (Ring, Hidasi)
    BVSC: Végh 0 — Dragoner 6 — Bondarenko 6, Fehér 5 — Barna 5, Erős 5, Stanici 5, Farkas 5, Bükszegi 5, Potemkin 4, Egressy 4. Szakosztály-igazgató: dr. Mezey György Békéscsaba: Baji 0 — Raducu 5 — Medgyesi 4, Nagy L. 4, Kovács T. 5 — Belvon 5, Varga M. 4, Todorovics 6, Stoica 4 — Kulcsár 4, Szabados 4. Edző: Bozai Gyula
    Csere: Fehér helyett Csiszár (5) a szünetben, Stanici h. Rósa (-) a 68., Todorovics h. Frank (-) a 76., Szabados h. Balog Zs. (-) a 79., Potemkin h. Kiss I. (-), a 83., Stoica h. Kasik (-) a 87. percben.
    Gólszerző: Bükszegi a 31. percben.
    Sárga lap: Todorovics (nem engedett elvégezni egy szabadrúgást) az 5., Fehér (Szabados buktatásáért) a 17., Medgyesi (Potemkin lerántásáért) a 36. percben.
    Szögletarány: 3:5 (2:2)

A csabaiak egy nappal korábban felutaztak és délutáni programjuk közé tartozott, hogy megnézték a Ferencváros-MTK örökrangadót. Nem számíthatott a sérült Major és Csehi szombati játékára a csabaiak edzője.

31. perc: A remekül futballozó Stanici a békéscsabai térfél bal oldaláról ívelt a védők között középen kilépő Bükszegihez, aki a 16-os előtt átvette a labdát, egy csellel becsapta az őt üldöző Nagy Lászlót és a bal kapufa magasságából, 5 méterről a vetődő Baji mellett a kapu jobb alsó sarkába gurított, 1-0. [img][/img]

Az első negyed óra fogás- és párkereséssel kezdődött, amolyan erőfelmérő jellegű volt. Nem is történt különösebb a pályán ez időszak alatt.
    Aztán enyhe mezőnyfölényt harcolt ki a vendég gárda, amelyik szervezettebben és ötletesebben játszott. Igaz, igazán veszélyes gólhelyzetet a csabaiak sem tudtak kidolgozni, de tény, hogy a sokat mozgó Todorovics vezetésével a Békéscsaba irányította a játékot.
    Aztán a következő negyed óra fordulatot hozott, amikor Stanici villant egyet, és Bükkszegi remekül fejezte be a Vasutas-akciót. Mindez fel is hozta a BVSC-t, annak ellenére, hogy ők is csak a mezőnyben váltak egyenrangúbb partnerré. A békéscsabaiak arra építettek, hogy Szabados időnként meglódul, ám nem tudta igazán kihasználni gyorsaságát a csabai csatár, amit alátámaszt: Bondarenko szorításában egyetlen alkalommal sem tudta tűz alá venni a kaput. Így aztán nem alakult ki jó játék, sokkal inkább egymás hibáira építettek a csapatok, sok volt a pontatlanság.
    A szünet után sem sokat változott a játék. A hibák megmaradtak, az akciók esetlegesek és ötletszerűek voltak. A csabaiak ugyan ismét fölénybe kerültek, de ez csak annyit jelentett, hogy inkább a BVSC térfelén folyt a játék és a vendégek rúghattak több szögletet. Todorovics továbbra is fáradhatatlanul küzdött, sokat futott, de a társaktól kevés támogatást kapott.
    A másik szervező, Stanici alaposan visszaesett, nem véletlen, hogy dr. Mezey György le is cserélte. Ettől valamit javult a hazaiak játéka, de a két csapat teljesítménye még így is alig volt az élvezhetetlennél több. A sok futás kevés, pláne, ha ezek jobbára céltalanok, és hiányzott az elképzelés is, ezért bosszankodhatott a szűk létszámú szurkoló sereg.
    A hazaiak megszerezték a három pontot, azonban senkiben sem hagytak nyomot az elmúlt kilencven percről. De a csabaiaknak is jóval többet kell nyújtaniuk a jövőben, ha az NB I-ben akarnak maradni.

Edzői nyilatkozatok
    Dr. Mezey György, a BVSC szakosztály-igazgatója:
    — A látottak alapján akár négy-nullra is nyerhettünk volna, egy-null után ugyanis négy nagy helyzetet hagytunk ki. Azt hittem, hogy a vezetésünk után sima meccset játszunk, és gólokkal nyerünk. Ám túl passzívak voltunk, és ráadásul a helyzeteket is kihagytuk.
    Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője:
    — Az volt a baj, hogy a kulcsjátékosaink igen gyenge napot fogtak ki. Nem szoktam személyeskedni, ezért nem is akarok neveket kiemelni, hogy kik. Ettől függetlenül a döntetlent megérdemeltük volna, mert a BVSC sem játszott jól ezen a napon. A mi csapatunk főleg a kontrákra épített, de ezt nem igazán csináltuk jól a vasutasok ellen.
    — Mi volt a fő ok abban, hogy kikapott a csapat?
    — Kaptunk egy elkerülhető gólt. Sajnos a védelmünk olyan, amelyik nem tudja megúszni gól nélkül a találkozókat. Ezúttal is: Varga kitámadott, Stoica elcsúszott és Raducu sem volt ott, ahol kellett volna.
    — És a középpálya?
    — Idekerülésem óta egyfolytában az a kérésem, bárki legyen az elnök, hogy szerezzünk egy meghatározó irányító játékost. Voltak lehetőségeink, de nem sikerült. Hogy csak egyre visszautaljak: szóba került Forrai Attila leigazolása, akiért a Kispest nyolcmillió forintot kért, a végén ötmillióért is odaadta volna, de még ez is sok ennek a kis egyesületnek.
    Ezért azokkal játszunk, akik vannak. Akik szombaton pályára léptek, közülük Todorovics huszonöt percen át remekül játszott, ám kapott egy sárga lapot, ami megzavarta. Ettől kezdve elkezdett kapkodni, szidta a bírót, no és az is gond, hogy igazán nem tudja a magyar nyelvet, ezért nehezen kommunikál társaival. Ha valamit mégis jól tud elmondani, azt olyan hangnemben teszi, amitől a többiek összecsinálják magukat. Szóval, amíg nincs igazi irányítónk, addig problémás lesz minden mérkőzésünk, legyen az hazai vagy idegenbeli.
    — Nem volt túl látványos ez a mérkőzés...
    — Valóban. Hajtunk, futunk, de sokszor elképzelés és esély nélkül. Már az is önmagában kritikája a szombati összecsapásnak, hogy a kapusokat nem is lehetett értékelni. Éppen ezért nem értem, hogy Mezey kollégám miért állítja, hogy négy helyzetük is volt. Nem tudom, milyen mérkőzést nézett ő. Ugyanis a szombati 90 perc megcsúfolása volt a labdarúgásnak. Ilyen teljesítmény után az lenne az igazságos, ha egyik csapat sem kapna pontot. A mi esetünkben meg különösen kiéleződött az, hogy hit nélkül játszott a csapat. Sajnos az árnyékunkat nem tudjuk átlépni, pedig a szünetben is negyed órán át erről beszéltem a labdarúgóinknak.

6. BVSC 21 9 4 7 26-19 31