Békéscsabai Előre FC - Zalaegerszegi TE FC 1 : 1 14:00

2017.01.09, 15:41 (szerk.: 2021.09.08, 12:14)
    Békéscsabai Előre FC - Zalaegerszegi TE 1-1 (1-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5 ezer néző
    V.: Puhl (Hamar, dr. Bozóky)
    Békéscsaba: Udvarácz 0 — Csató 6 — Kovács 5, Balogh 7 — Fodor 5, Sándor 5, Filipovics 4, Puskás 4, Kasik 6 — Kulcsár 5, Szarvas 5. Edző: Pásztor József
    Zalaegerszeg: Vlaszák 0 — Szabó I. Zs. 6 — Csóka 6, Horváth J. 5 — Horváth A. 5, Lendvai 5, Balog 5, Szabó II. Zs. 4, Németh 6 — Preisinger 5, Sebők 5. Edző: Madár Gábor
    Csere: Sándor helyett Szenti (4) a szünetben, Szabó II. Zs. h. Szabó Z. (-), Lendvai h. Kocsárdi (-) mindkettő a 62., Filipovics h. Major (-) a 70., Balog h. Horváth Gy. (-) a 77., Kulcsár h. Szabados (-) a 79. percben.
    Gólszerző: Csató a 23., Horváth Gy. a 86. percben.
    Sárga lap: Sebők (reklamálásért) a 22., Kovács (szándékos kezezésért) az 51., Szenti (Preisingert hátulról elgáncsolta) az 54. percben.
    Szögletarány: 5:2 (4:1)

Fodor Tibor a hét első felében betegeskedett, majd az első edzésen ráadásul meghúzódott. Pénteken próbálkozott először mozgással, majd némi csontkovácsi segédlettel vállalta a csapata számára fontos találkozót.

1. perc: Fodor jobb oldali beadása az oldalhálóban landolt.
    18. perc: Egy jobb oldali beívelést Filipovics bólintott fölé a 11-es pont tájékáról.
    20. perc: Lendvai jobb oldali beemeléséből Németh a földre fejelte a labdát, a felpattanót Udvarácz könnyedén vette birtokba.
    21. perc: Szarvas visszagurítását Puskás rosszul találta el, így hazaadásszerűen gurult a labda Vlaszák ölébe.
    23. perc: Szarvas bal oldalról szögletet végzett el, a jobb kapufával szemben álló Csató az ötösön megcsúsztatta a labdát, amely élesen a bal sarokba vágódott, 1-0.
    29. perc: Kulcsár ellopta a labdát Horváth Józseftől, ám rövid vágta után erősen kisodródott, és jobbról a kapu fölé lőtt.
    30. perc: Preisinger a kapuval szemben, a 16-osról gyengén gurított kapura, így Udvaráczé lett a labda.
    34. perc: Horváth Attila jobbról élesen belőtt labdáját Preisinger megcsúsztatta, s az éppen csak elsuhant a jobb kapufa mellett.
    39. perc: Balogh óriási partdobását követően Kulcsár egyedül húzhatott kapura, de a 16-osról fölé lőtt.
    46. perc: Kulcsár bal oldali beadását Szarvas jó helyzetben a 16-osról fölé vágta.
    47. perc: Szenti buktatta Preisingert a békéscsabai kaputól 26 méterre. A szabadrúgást Szabó I. Zs. centikkel küldte a jobb kapufa mellé.
    61. perc: Balogh 22 méterről belsővel a jobb kapufa mellé lőtt.
    76. perc: Németh balról, kisodródott helyzetben lőtt a jobb kapufa mellé.
    78. perc: Szarvas lőtte be a kapu előterébe a labdát, Puskás előrevetődve, hét méterről a jobb alsó sarok mellé fejelt.
    80. perc: Szabados három védőt is kicselezett, de túlkombinált, így lövésébe a visszaérkező védők beleléptek.
    81. perc: Major beadását a gólra éhes csabai támadók elől Szabó I. Zs. vágta a saját kapuja fölé.
    84. perc: Preisinger a 16-osról a kapu fölé emelt.
    86. perc: Németh jobb oldali szögletét kivágták a csabai védők, Kocsárdi jobbról remekül visszaemelt, a labda átszállt a hazai védők fölött, és éppen a csereként beállt Horváth Gyula előtt landolt, aki öt lépésről, kapásból Udvaráczot találta telibe. A kapusról visszapattanó labdát három lépésről aztán a bal sarokba lőtte, 1-1. kép
    A sötét mezes csereként beállt Szabados Attila ezúttal sem tudott a hálóba találni. A csabai csatár felvételünkön Horváth Józseffel küzd a labdáért. (Fotó: Such Tamás)

Nagyon óvatosan kezdett mindkét csapat az első negyed órában. Jószerivel csak azt követhettük, hogyan keresik meg egymást a párok. A gólerős Preisingert a fiatal Balogh Zoltán kísérte árnyékként, míg Sebőköt Kovács fogta. A túloldalon Kulcsár Horváth Józsefet kapta párnak, Szarvas pedig Csókát. Míg a támadó-védő párosok egymást kóstolgatták, a középpályán igyekezett mindkét csapat létszámfölényt kiharcolni - kevés sikerrel, így csapnivalóan unalmas mérkőzés kerekedett ki.
    Negyedóra után aztán némi fölényt harcolt ki a Békéscsaba, ám a szoros emberfogással játszó vendégek nem engedték őket túlságosan a kapujuk közelébe. A szöglet után jött csabai gólt követően kénytelen volt kimozdulni sündisznóállásából a Zalaegerszeg, ami viszont a mérkőzés javát szolgálta, mert fokozódott az iram, s egyre többször pattogott a labda a kapuk előterében. Ám ahogy gyorsult a tempó, úgy gyarapodtak a hibák is, igazi kapura lövést alig jegyezhettünk föl.
    A szünetben a keménykötésű, de megsérült Sándort kénytelen volt lecserélni Pásztor edző. A Zalaegerszeg ezt sem tudta kihasználni, igazán veszélyes támadásokat nem tudtak kidolgozni. A zalaiak később kettős cserével próbálkoztak, de egy ideig ez sem segített rajtuk, egyre idegesebben futottak az eredmény után, de csak a mezőnyben tudtak egyenrangúvá válni, támadásaik ugyanolyan gyenge hatékonyságúak voltak, mint a békéscsabaiaké.
    A finisben először a lila-fehérek ébredtek fel, de csak két-három megvillanás erejéig.
    Amikor a helyi szurkolók már elkönyvelték a hazaiak első tavaszi győzelmét, a ZTE kidolgozta első olyan helyzetét, ami kapura veszélyes volt, s amiből egyben a csereként beállt Horváth Gyula jóvoltából pontot érő gól született.
    A látottak alapján egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet.
    Edzői nyilatkozatok
    Pásztor József, a Békéscsaba edzője:
    — A mai mérkőzést gólokkal kellett volna nyernünk, még akkor is, ha a 14 pályára lépő játékos közül csak Csató és Balogh nyújtott NB I-es szintű teljesítményt. A többiek nem tudom, hogyan magyarázzák meg ezt a harmatgyenge produktumot, mert lehet olykor gyengén játszani, de hogy sorozatban ilyen elfogadhatatlan játékot nyújtson több labdarúgónk is, ez érthetetlen mindenki számára.
    — A bekapott gól elkerülhető lett volna?
    — Egyetlen lövés jött a kapunkra, abból is gól lett. Olyan hibát, amelyet Udvarácz elkövetett, a serdülőben sem lehet véteni. Húsz métert szállt a labda, ha határozottan kilép, övé a pettyes, s biztos, hogy nyerünk. Persze, ennél a helyzetnél a védők sem remekeltek, hiszen megpróbálhatták volna a veszélyt elhárítani.
    — Sándor kényszerű kiválása hozta Szenti becserélését, de ez most nem bizonyult jó megoldásnak...
    — Sajnos, Szentinek egyetlen jó megoldása sem volt, de ugyanezt lehet elmondani Szabadosról, aki már csak a kapussal állt szemben, s mégsem lőtt. De sorolhatnám tovább, hiszen Puskás közelről mellé fejelt... Ezek kidolgozott helyzetek voltak, s még ilyen gyenge játékkal is hozhattuk volna a kötelező három pontot.
    — Az első játékrészben fölényben játszott a Békéscsaba, de ugyanez nem mondható el a folytatásról. Ennek mi volt az oka?
    — A hirtelen feltámadt szélnek is köszönhettük ezt, noha vezettünk 1—0-ra. De nagyon gyakran nem tudtuk megtartani a labdákat, ebben Kulcsár, Szarvas és Filipovics volt a ludas.
    Madár Gábor, a Zalaegerszeg edzője:
    — Egy nagyon alacsony színvonalú mérkőzést játszottunk a Békéscsabával. A mieink idegesen és kapkodva küzdöttek, rengeteget hibáztak. A hazaiak szerencsés góllal szereztek vezetést, a második félidőben viszont siker koronázta erőfeszítéseinket.
    — A szünetben lélektani hátrányról beszélt, ezzel magyarázta csapata gyenge játékát...
    — Úgy láttam, hogy a csapat szakmai szempontból gyengén muzsikált, le volt ülve, a szünetben ezért fel kellett ráznom őket. Ez sikerült, hiszen a folytatásban valamivel harcosabbak lettünk, egyenlítésünk nem érdemtelen. Egyébként a döntetlennel már a mérkőzés előtt is kiegyeztem volna.
    — A 85. percben is hitt még a pontszerzésben?
    — Most utólag nagyképűnek tűnhet, ha azt mondom, hogy természetesen, de törvényszerű, hogy egyenlítettünk, ugyanis a Békéscsaba ráült az eredményre. Ezért mi többet kezdeményeztünk a második 45 percben, így megérdemelten egyenlítettünk. De mindez köszönhető annak is, hogy a cserékkel támadóbb szellemű középpályás sort alakítottam ki, ami be is jött.

10. Zalaegerszeg 19 6 6 7 29-33 24