Budapesti VSC-Dreher - Békéscsabai Előre FC 1 : 1 16:30

2017.01.09, 15:44 (szerk.: 2021.09.08, 12:39)
    BVSC-Dreher - Békéscsabai Előre FC 1-1 (1-1)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Szőnyi út, 1000 néző
    V.: Kurmai (Bede, Arany)
    BVSC: Koszta 8 — Csábi 6 — Molnár 5, Bondarenko 6, Farkas 5 — Komódi 5, Bognár 6, Aranyos 5 — Bükszegi 5, Orosz 5, Vincze 5. Edző: Egervári Sándor
    Békéscsaba: Udvarácz 6 — Csató 6 — Balogh 5, Major 5, Kovács T. 5 — Fodor 6, Filipovics 5, Puskás 6, Kasik 6 — Szabados 5, Szarvas 6. Edző: Pásztor József
    Csere: Bognár helyett Csordás (5) és Szabados h. Kulcsár (6) mindkettő az 57., Filipovics h. Nagy L (-) a 76., Szarvas h. Szenti (-) a 87. percben.
    Gólszerző: Orosz (11-esből) a 9., Csató a 40. percben.
    Sárga lap: Kovács (Orosz buktatásáért) a 28., Filipovics (Felvágta Oroszt) a 40., Aranyos (Leterítette Baloghot) az 53., Fodor (labdaelrúgásért) a 75. percben.
    Szögletarány: 8:4 (6:2)

Amikor a két csapat elkezdte a mérkőzést, az időjárás a naposabbik oldalát mutatta. A verőfény „elverte” a hó és esőfelhőket, amelyekből a találkozó előtt kiadós zápor hullott, feláztatva a Szőnyi úti pálya amúgy is megviselt talaját.

9. perc: Még a nap is előbújt, annyira meglepődött. Molnár, Vincze, Molnár kényszerítőzése után a Dreher játékosa óriási lendülettel betört a 16-oson belülre, a keresztező Kovács T.-vel találkozott, de úgy, hogy a csabai kipöckölte a labdát az alapvonalon túlra. Kurmai játékvezető - sokak megdöbbenésére - 11-est ítélt. A büntetőt Orosz a balra mozduló Udvarácz mellett a kapu jobb oldalába helyezte, 1-0.
    12. perc: Vincze középre emelt, a labdát Udvarácz a 16-os vonalán őrizetlenül hagyott Bognár elé tenyerelte, akinek félmagas, középerős lövése után már-már a hálóban landolt a labda, ám Fodor kifejelte.
    19. perc: Szarvas jobbról végzett el szögletrúgást, a labda az 5-ös bal sarkára érkező Szabadoshoz szállt, aki Koszta késlekedését kihasználnia tisztán fejelhetett - milliméterekkel a jobb kapufa mellé.
    24. perc: Bognár szögleté után a védők a vendégtérfél közepén tartózkodó Komódiig szabadítottak fel, a középpályás nem tétovázott, jobbal kemény lövést küldött a kapura, Udvarácz azonban mellre fogta a labdát.
    40. perc: Azt azért túlzás lenne állítani, hogy érett a csabai találat, de a gól „éretlenül” is gól. Puskás a hazai térfél közepén remekül ugratta ki a bal oldalon futó Kasikot, aki élesen középre lőtt, az előre húzódó Csató pedig 4 méterről felpörgette a labdát a jobb felső sarokba, 1-1.
    43. perc: Puskás most végrehajtó lehetett volna, ha - miután elszáguldott a jobb összekötő helyén - 5 méterről, igaz eléggé éles szögből, nem az oldalhálóba emeli a labdát.
    53. perc: Bognár jobbról emelt a kapu elé érkező Orosz fejére, a center azonban 5 méterről a jobb kapufa mellé csúsztatott.
    61. perc: Vincze ívelt ballal a kapu előterébe, ahol Bükszegi feje felett elszállt ugyan a labda, ám az 5-ös jobb oldalára érkező Csordás hatalmas gólt lőhetett volna, ha jobb belsővel nem „durrant” a léc fölé.
    71. perc: Kasik futott el a bal oldalon, már bent járt a 16-oson, amikor az alapvonaltól 2 méterre megcélozta a felső sarkot... Koszta azonban remekül zárta a szöget, és kitűnő reflexmozdulattal lehúzta a labdát.
    76. perc: Bondarenko tűnt fel immár sokadszor a csabai 16- oson felül, s most tíz méterről estében a bal kapufa mellé lőtt.
    85. perc: Vendégkontra után majdnem megszerezte a vezetést a Békéscsaba. Kulcsár ugratta ki Kasikot a bal oldalon, a középre lőtt labdát Fodor csak hajszállal késte le.
    86. perc: Még az előbbinél is nagyobb helyzet volt a következő. A csereként beállt Kulcsár egyedül tört kapura, jó 30 méteres vágta után 13 méterről jobbal lőtt, Koszténak minden tudására szüksége volt ahhoz, hogy a levegőben úszva a mezőnybe tenyerelje a labdát.
    89. perc: Nagy L. 25 méteres, bal alsó sarokra tartó bombáját a fővárosi kapus bravúros mozdulattal kotorta szögletre.

„Nekünk nem feltétlenül itt, a listavezető otthonában kell nyerni, de azért kikapnunk sem kötelező” - jegyezte meg Pásztor József, a csabaiak edzője a mérkőzés előtt. A vendégek edzőjének mondatában ott lapult az a bizonyos döntetlenért jöttünk kifejezés is. A másik oldalon, ahol a zuglóiak készülődtek, szinte mondania sem kellett semmit Egervári Sándornak, a BVSC-sek arcára volt írva a három pont sorsa.
    És milyen a sors? Már az ismerkedés időszakában előnyt szerzett a BVSC, akkor, amikor a párok még egymást kóstolgatták, akkor amikor még talán a Dreher-szurkolók sem hangolták rá magukat az ünneplésre. Igaz, a Kurmai játékvezető által megadott 11-es erősen vitatható körülmények között született.
    A gól után a mostanában egyébként sem masszív Békéscsaba kissé „megszédült” és főként Udvarácz néhány lámpalázas megoldása teremtett meleg pillanatokat a vendégek kapuja előtt. A lilák védelmének kapkodását a középpályások pontatlan, levegős játékát kihasználva Vinczéék többször zavartalanul „fickándozhattak” a vendég térfélen, sőt a 16-oson belül. Az előny növelése azonban elmaradt.
    A félidő közepetáján néhányszor levegőhöz jutott a csabai együttes, ekkor kontrákkal próbálkozott. Az ellentámadásokat elsősorban a nagy területet bejátszó Puskás irányította, Csábiéknak azonban nem okozott túl nagy gondot lefülelni Szarvasékat. A BVSC egyik emberfogójának, Bondarenkonak például többször adódott lehetősége arra is, hogy a védőfeladata mellett a támadásokban is részt vállaljon. A vasutasok - előnyük növelése érdekében - mintha túlzottan is erőltették volna a támadásokat, egy-két hazai játékos mintha megfeledkezett volna a posztjáról.
    Ezt használták ki a lilák a 40. percben, amikor tetszetős, villámakció révén egyenlítettek.
    A második félidőt természetesen a hazaiak kezdték agilisabban, a döntetlen tudatában a lila-fehérek inkább a védekezésre összpontosítottak. A Csató által vezérelt hátsó alakzat szinte hibátlanul oldotta meg feladatát, s bizony a zuglói csatártrió tagjai nem sok sót ettek meg őrzőik árnyékában. Sőt...
    Ahogy telt az idő, úgy fogyott el a BVSC hite(?), ereje (?), tudása (?). Ezzel egyenes arányban nőtt a Pásztor-legénység vállalkozó- és kontrázókedve. Kasikék a második félidő hajrájában olyannyira lábra kaptak, hogy akár a vezetést is megszerezhették volna, ha nincs Koszta. A hazaiak kapusa azonban kétszer is bravúrral mentette meg csapatát a kudarctól.
    A BVSC ezen a mérkőzésen igen halvány teljesítményt nyújtott, s bizony közel állt ahhoz, hogy elszenvedje második vereségét a bajnokságban.

Edzői nyilatkozatok
    Egervári Sándor, a BVSC-Dreher edzője:
    — Nem csupán az időjárás volt szeszélyes ma, hanem a csapat is. Nem játszottunk jól, nem is érdemeltünk győzelmet.
    Pásztor József, a Békéscsaba edzője:
    — Igaz, hogy a listavezetőnek 1-0 után voltak lehetőségei, de a második félidei helyzeteink alapján simán kellett volna nyernünk ezt a mérkőzést. Kíváncsian várom a videofelvételt, de úgy érzem, hogy egy nevetséges 11-est adott ellenünk a játékvezető.
    (Göbölyös János)

1. BVSC 20 14 5 1 39-17 47
    ...
    13. Békéscsaba 20 3 9 8 21-31 18

Békés Megyei Hírlap, 1996. április 15.
    képKomódi (fehér mezben) csapattársaihoz hasonlóan mérsékelt teljesít­ményt nyújtott a Szőnyi úti mérkőzésen. Igaz - mint a képen is látható - egyedüllétre aligha panaszkodhatott a Dreher középpályása, a csabaiak ugyanis gondosan felügyelték minden megmozdulását.képA Békéscsaba kapusa, Udvarácz kissé bizonytalanul kezdett, aztán ma­gára talált, bár ehhez hozzájárult a BVSC is. A felvételen háttal két kulcs­figura, a 11-est „kiharcoló” Molnár (5) és az egyenlítő gól szerzője, Csató Sándor. (Koppány György felvételei)képA BVSC két legrutinosabbja, a csapatkapi­tány Bognár György és a korelnök, Koszta várja a „csatába hívó” sípszót.képFáj, fáj Komódinak a sérülés, de társainak (s talán neki is) sokkal inkább fáj az, hogy a „tutira” tervezett három pontból a BVSC csak egyet tudott otthon tartani a Békéscsaba ellen.

Nemzeti Sport, 1996. április 15. és 16. (Arcanum DT)