Békéscsabai Előre FC - Vasas Danubius Hotels 0 : 2 17:00

Békéscsabai EFC - Vasas Danubius Hotels 0-2 (0-1)

gólszerzők: Hámori (26.), Váczi Z. (51.)
    sárga lap: Raducu (68.), illetve Mónos (68.), Szilveszter (53.),, Hámori (82.)
    jók: Valentényi, Todorovic, illetve Mónos, Szilveszter, Váczi Z., Hámori

Békéscsabai EFC:
    Fülöp - Kerényi (Fazekas 58.), Diczkó, Valentényi, Balog - Raducu, Todorovic, Brlázs, Vadas - Belvon (Stoica, 71.), Topos (Dani, 58.)

Vasas DH:
    Végh - Mónos, Herczeg, Geress, Aranyos - Szilveszter, Váczi Z. (Simon, 56.), Galaschek, Maczó (Tóth, 91.) - Hámori (Koltai, 89.), Gricajuk

A Vasas kezdett jobban, a 4. percben már a negyedik szögletét rúgta. A csabaiak a 7. percben jutottak el a Vasas kapujáig, de Belvon gyatra lövése mellé szállt. Negyedóra eltelte után kiegyenlített lett a játék, a hazaiak mezőnyben ügyesen adogattak, de csak a vendégek 16-osáig jutottak el. Távoli lövésekkel próbálkoztak, amelyek elkerülték a kaput. A fővárosiaknak nem "ízlett" a sokmozgásos játék. A 26. percben Szilveszter fejese a kapufáról kipattant, majd Váczi lövése újra a kapufát találta el, de a jó ütemben érkező Hámori közelről a bal sarokba juttatta a labdát (0-1). A gól megnyugtatta a fővárosiakat, a csabaiak próbálkoztak, de nem volt folyamatos a játékuk, s az átadásukba pedig gyakran hiba csúszott. A 36. percben Hámori 20 m-es lövése elsuhant a bal sarok mellett. Két perc múlva Todorovic 18 m-es szabadrúgása jelentett veszélyt. A 45. percben Aranyos 22 m-es szabadrúgása után Fülöp védett.

Komótosan kezdték a csapatok a második félidőt. Az 51. percben növelte előnyét a Vasas. Szilveszter elfutott a bal oldalon, laposan belőtt, és Váczi néhány lépésről a bal sarokba lőtt (0-2). Az 54. percben Raducu átadása után Todorovic 18 m-es nagy lövését védte Végh. A 64. percben Todorovic távoli lövése után Végh szögletre ütötte a labdát. A 72. percben Todorovic - Stoica adogatás után utóbbi 11 m-ről lőtt, de a fővárosiak kapusa a léc alól szögletre ütötte a labdát. A folytatásban hosszú időre eldugták a labdát a Vasas futballistái, a békéscsabaiaknak csak statisztaszerep jutott. A 81. percben Hámori 5 m-ről óriási helyzetből lőtt, de Fülöp szögletre mentett. A másik oldalon Stoica 5 m-ről bebizonyította, hogy ő is el tudja találni a kapust.

A jobb játékerőt képviselő fővárosiak csak annyit adtak ki magukból, amennyi a győzelemhez kellett. Az edzőmérkőzés jellegű összecsapást biztosan nyerték. A csabaiak lelkesen játszottak, akartak.