Békéscsabai Előre FC - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 1 : 1 14:30

2016.05.21, 21:45 (szerk.: 2021.02.06, 00:11)
    Ismét tíz emberrel játszott az Előre
    Békéscsabai Előre FC - Zalahús ZTE FC 1-1 (1-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 4000 néző
    V.: Lettrich (Márton, Bajkai)
    Békéscsaba: Baji 7 — Raducu 6 — Balog 6, Sándor 6 - Dobi 5, Brlázs 6, Kerényi 5, Vörös 5, Vasas 6 — Stoica 5, Todorovics 5—2=3. Edző: Pásztor József
    ZTE: Vlaszák 6 — Kocsárdi 5, Csóka 5, Filó 4 — Szőke 6, Sebők 6, Molnár A. 5, Molnár B. 5, Gaál 5 — Kámán 6, Németh 5. Edző: Garamvölgyi Lajos.
    Csere: Filó h. Varga (5) a 40., Molnár A. h. Tóth (5) az 56., Stoica h. Belvon (-) a 65., Dobi h. Valentényi (-) a 74., Vörös h. Fazekas (-) a 83. percben.
    Gólszerző: Brlázs a 22., Kámán a 75. percben.
    Sárga lap: Brlázs (Molnár B. akasztásáért) a 21., Todorovics (megrúgta Kocsárdit) a 24., Balog (Molnár A. felrúgásáért) a 33., Filó (Stoica lerántásáért) a 37., Dobi (Németh lábára rátartott) a 38., Gaál (Dobit hátulról gáncsolta) a 60., Sebők (a 16-oson belül feldobta magát, majd reklamált) a 67. percben.
    Kiállítva: Todorovics a 32. percben.
    Szögletarány: 8:3 (4:2)

Két egykori előrés emléke előtt tisztelegtek a mérkőzés előtt egyperces néma felállással.
    Márton Pál az egyesület elnökségi tagja volt hosszú időn keresztül.
    Fehérvári János pedig 1977—78-ban harminchat mérkőzést játszott viharsarki színekben.

22. perc: Balog Z. óriási partdobásával Brlázs megiramodott, a tízméteres vágta közben faképnél hagyta az őt kísérő Kocsárdit. A 11-es pont tájékáról a vetődő Vlaszák fölött nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt, 1-0.
    32. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak a zalaegerszegi 16-os előterében, miután Stoicát ellökték. Todorovics állt a labda mögé, el is végezte a szabadrúgást - sípszó előtt. Lettrich játékvezető odanyargalt a csabaiak szerb légiósához, és felmutatta neki a sárga lapot, s mivel ilyet már korábban kapott a mérkőzés folyamán, mehetett zuhanyozni.
    75. perc: Szőke elhúzott a jobb oldalon, erőszakosan lerázta védőjét, beadásából Kámán nyolc méterről, laposan a jobb alsó sarokba lőtt, 1-1.
    Dobi (balra) próbálja becselezni magát a 16-oson belülre. (Fotó: Fazekas Ferenc)

Szakemberek és szurkolók egyaránt hatpontosnak vélték a találkozót. Ennek ellenére nem túl nagy iramban kezdtek a csapatok, és az első tíz percben a Zalaegerszeg harcolt ki némi mezőnyfölényt. A csabaiak védelme jól zárt, majd negyed óra után ébredtek ők is, és bemutattak néhány formás támadást. A 22. percben esett góljuk egy begyakorolt akcióból esett, hiszen régóta köztudott, hogy Balog Zoltán hatalmasat tud dobni.
    A gól fölrázta a vendégeket, és némileg paprikásabbá is vált a hangulat a pályán. Pillanatok alatt villantak a sárga lapok, és bizony egy-egy szabadrúgást megelőzően lökdösődésre, apróbb ütésváltásra is sor került a pályán. Lettrich Ferenc játékvezető ezen a napon nagyon erélytelenül vezette a találkozót, és nem NB I-es színvonalon fújta a sípot. Aztán amikor Todorovicsot kiállította, vérszemet kaptak a zalaiak, és nekirontottak a házigazdáknak. Ám igazán nem tudtak helyzetet kialakítani, ezért Bajinak továbbra is ritkán akadt dolga. A szurkolók viszont ettől kezdve elsősorban Lettrich játékvezetővel törődtek, hol szidták, hol pedig azt követelték, hogy őt cseréljék le. Garamvölgyi edző viszont Filót hívta le a pályáról, s hogy erősítse a támadójátékot, a helyére Varga Tamást állította be. A ZTE azonban ettől sem lett „acélosabb”.
    Fordulás után nem változtatott a hadrenden Pásztor edző, ám mivel Todorovicsot kiállították, csak egyetlen támadó, Stoica kísérletezett elöl. Hátul viszont annál nagyobb nyomás nehezedett a csabaiakra, hiszen a fordulás után a ZTE nagyobb tempóra kapcsolt, és egyre-másra próbálta a 16-os körül a helyzetet kialakítani, ám továbbra is sok hibával játszottak. Ettől függetlenül egyre több dolga akadt Bajinak.
    Negyed óra után lohadt a zalaiak támadókedve, de továbbra is ők voltak mezőnyfölényben. Mígnem ki nem egyenlítettek. Ezután viszont visszavettek az iramból, mint akik elégedettek a döntetlennel. A csabaiak megpróbáltak még egy-két erőtlen akciót vezetni, de igazán már nem tudták próbára tenni Vlaszákot.

Edzői nyilatkozatok
    Pásztor József, a Békéscsaba edzője:
    — A csapat hősiesen küzdött, ám mi még nem tudunk hatvan percet tíz emberrel végigjátszani. Mindent megtettük, hogy megtartsuk az eredményt, de egy hiba miatt kiegyenlített az ellenfél. Szünet után kétszer is csak a kapussal álltunk szemben 1—0-nál, pedig ha növeltük volna az előnyt, akkor győztesen hagytuk volna el a pályát. Nagy probléma továbbra is, hogy nincsenek gyors futóink, ezért nem tudjuk a kontrajátékot eredményesen játszani.
    — Akár gólokkal is vezethetett volna a Békéscsaba az elején.
    — Így igaz. Ereztem, hogy nyerhetünk, de Todorovics fegyelmezetlensége miatt bűnhődött a csapat. De nekem úgy tűnt, a játékvezető alig várta, hogy kiállítsa az irányítónkat.
    — Ennek ellenére meglepően higgadtan viselkedtél a kispadon.
    — Az az igazság, hogy nincs kidobni való pénzem. Egyszer már Lettrich esetében megbüntettek, ezért tudomásul kell vennem, hogy csakis a bírónak van igaza.
    — Kit emelnél ki a játékosok közül?
    — Baji, Raducu, Balog is egyre jobban belelendül, de Sándor, Kerényi, Vörös és Brlázs játékával is elégedett vagyok.
    — Mi az a plusz, ami hiányzott a győzelemhez?
    — A tizenegy ember. Ha teljes a csapat, egyszer-kétszer minden bizonnyal meg tudtuk volna kontrázni a Zalaegerszeget. Persze így is megvoltak a lehetőségeink a gólszerzéshez.
    Garamvölgyi Lajos, a ZTE edzője:
    — Úgy látom, egyre jobban összeáll a Békéscsaba, és egységes csapat benyomását kelti. A kiállítás után hatvan percen át emberelőnyben játszottunk, ezért csak magunkat okolhatjuk, hogy nem nyertünk. Pontatlan volt a játék. Végül is döntetlen lett, de én mindkét csapatnak három pontot adtam volna.