Ferencvárosi TC - Diósgyőri VTK 2 : 1 18:00

1. fradi.hu: -
  2. dvtk.eu: 9.473
  3. nso.hu: 9.473

2024.04.11, 21:53
    Gratulálok a srácoknak, még egy lépéssel közelebb kerültünk a bajnoki címhez. Az első félidő az egyik legjobb volt, amit a Sztanko érában láttam. A második félidőben nagyon visszaestünk. Egyrészt a srácok elhitték, hogy ennyi volt a mai meccsben, de a futball nem így működik. Másrészt Abu nagyon indiszponált lett, az addigi tündöklő középpálya szétesett. Dejan helyében őt viszonylag korán lecseréltem volna, szerintem más irányt vehetett volna a mérkőzés.

Az utóbbi meccseken jellemző Abura, hogy túlpörög, amiből szükségtelen sárgalapok és feszültség következnek. Ezzel engem Aissa utolsó időszakára emlékeztet. Mindkét esetben a bajnokság (egyik) legjobbjáról, a dominanciánk legfontosabb láncszeméről beszélünk. Valószínűleg ezt sem könnyű helyén kezelni, amikor a legjobbak között is a legjobb vagy. (Ebből a szempontból is hatalmas respekt Dininek, aki évek óta a földön jár, miközben a Fradi és a komplett mennyei utóbbi évtizedeinek legjobb kapusa.)

Azt nem értem, hogy a mester miért nem hozta le Abu Fanit(már a szünetben) anit a második félidőben művelt az kritikán aluli. fejben fáradt el (?) , később fizikálisan is már csak szédelgett a pályán. A gólt is az ő labdavesztéséből kaptuk. Pihennie kellene. Civicet meg adjuk el hátha kell még valakinek.

Azt viszont nem értem, hogy a vége felé a balhé hogy nem lett piros és tizi.
    Amikor a védő letiporta a játékosunkat, és már a földön voltak, rendesen kétszer gyomron baszta ököllel.
    A miénk az után ütött vissza és a balfasz azt fújta le.
    Ha a varos gecik megnézték volna, a D felett lévő kamera tisztán mutatja!
    Köcsögök.

A kommentátornak mondja meg valaki, hogy a kurva gyenge nem a játéknak szólt, hanem a briósnak. Az első félidő parádé volt, a második gyenge, viszont így is növelhettük volna előnyünket. Hajrá Fradi!

Az első félidő jó volt, a második a már szinte elfelejtett buzizás. Hmm...hmmmm. Jó, lényegében eldőlt a bajnokság a javunkra, de azért nem kellene leállni. Pozitívum, hogy képes volt a csapat picit felpörögni pont annyira, hogy stabilizálja a meccset.

Örülök a győzelemnek, az első félidő kifejezetten jó volt. De azt nem értem, hogy 2:0 után a második félidőben miért nem jöhet be Lisztes, Pászka, vagy Katona? Nem bánnám, ha kicsit erőltetnénk a magyarokat

Jót kacagtam a végén, amikor a diósgyőriek elé kibattyogott lógó orral a csapatuk és a "csicskák vagytok" kétrudas mellé még a "senkik vagytok" is kihelyezésre került. Gratu!

Nem akarom elszólni, de szerintem Sevikyan legalább akkora fogás lesz mint Abu.
    Gyors fejben, labdával is gyors, kurva ügyes.
    Bár az tény hogy Abu féle focistát sokkal nehezebb lesz találni.

Most értem haza, mostanra leülepedett... Az első félidő olyan oktatófilm volt, mint a tavaszunk. A második - és vitatkoznék Leóvel - az első perctől kezdve arról szólt, hogy tudjuk múlatni az időt, mert már zsebben a 3 pont. No ez is oktatófilm, aminek a címe: "Hogyan ne"

Sevikjan mindent meg is tett azért hogy meg legyen az első gólja.
    Ellentétben Kodróval, akinek már jóval több lehetősége lett volna mutatni valamit, de eddig 0. Idegen test a csapatban, nem látom hogy illene ide.
    De legalább a néhai Mol-t szűkítettük vele.

Off: ha jól számolom, Dénesnek a mai volt a 413. tétmeccse Fradi-mezben, amivel utolérte az örökranglista 6. helyén a Bárót. Bravó, Dénes!

Mondogattuk Szevikjanra, hogy a wishes Grealish. Ma megmutatta a srác, hogy valójában Grealish a wishes Szevikjan.

Amikor a briósgyőri gyerek lábát elhagyta a labda, már tudtam, hogy gól lesz, Barni nyomban megindult, és meg is előzte az egyébként a hazaadás pillanatában még helyzeti előnyben lévő kapust.

Igen, lehetett látni.

Én mondjuk akkor és ott azt hittem, megszórjuk őket megint. De mindegy,mert így is jó kis este volt. Csak Szevikjan gólja miatt érdemes volt kimenni.

Amúgy elöl Márki és Szevi együtt félelmetes.
    Nem lennék velük szemben sem, bal sem jobb oldali védő.
    Nem lehet tudni, hogy beadja vagy simán 1v1-ben alázza, esetleg egyet tol rajta és ellövi...
    és még Traoure is bevethető.... Kellemes gondok elöl

A tegnapi találkozón 4-3-3-ban játszottunk, 70%-ban birtokoltuk a labdát, 91%-kal passzoltunk (meccstempó 16.7, hosszúpasszarány 4.3%, PPDA 4.4). A párharcarány 115-94 ide, a támadópárharcok 40, a védekezőpárharcok 69%-át nyertük meg, a fejpárbajok aránya 15-11 ide. 41 labdát szereztünk a DVTK térfelén (Maiga 9, Cissé, Varga és Marquinhos 6-6), ők 22-t a miénken. Berke szerint mi 15-ször, a vendégek 9-szer szabálytalankodtak.

47+5 támadásból 22 lövésig jutottunk, csak 5 talált kaput (DVTK 19 / 6 / 2). Az xG-arány 2.69 – 0.66, az xcG-arány 1.93 – 0.79 volt ide. 24 beadásunk harmada volt sikeres (DVTK 4/0).

Dibusz 2 lövésből (0.79) 1 gólt kapott, 20 passzából 19 volt pontos.

Botka 108 akciójának 78%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.01). 89%-kal passzolt, 18 párharcból 12-t nyert meg. 11 labdát vesztett, 7-et szerzett, 6 passzt lopott. 2 lövést készített elő (0.17), ezek egyike gólpassz volt.

Abena 102 akciójának 91%-a volt sikeres, 1 helyzete volt (0.27). 97%-kal passzolt, 22 párharcból 18-at nyert meg. 3 labdát vesztett, 10-et szerzett, 3 passzt lopott.

Cissé 116 akciójának 91%-a volt sikeres, 1 helyzete volt (0.01). 99%-kal passzolt, 20 párharcból 13-at nyert meg. 2 labdát vesztett, 16-ot szerzett, 2 passzt lopott.

Civic 65 percet játszott, 91 akciójának 77%-a volt sikeres, 2 helyzete volt (0.13). 87%-kal passzolt, 11 párharcból 7-et nyert meg. 8 labdát vesztett, 4-et szerzett, 3 passzt lopott. 2 helyzetet készített elő (0.46).

Loncar is 65 percet kapott, 38 akciójának 68%-a volt sikeres, 1 helyzete volt (0.16). 89%-kal passzolt, 6 párharcából egyet sem nyert meg. 6 labdát vesztett, 1-et szerzett, 1 passzt lopott. 1 helyzetet készített elő (0.13).

Maiga 111 akciójának 78%-a volt sikeres, 95%-kal passzolt, 23 párharcból 13-at nyert meg. 3 labdát vesztett, 21-et szerzett, 8 passzt lopott.

Abu Fani 108 akciójának 70%-a volt sikeres, 5 lövése volt (0.3). 85%-kal passzolt, 18 párharcból 12-t nyert meg. 20 labdát vesztett, 6-ot szerzett, 6 passzt lopott. 1 helyzetet készített elő (0.1).

Szevikjan 74 percet játszott, 54 akciójának 56%-a volt sikeres. 3 helyzetéből (0.32) 1 gólt szerzett, 90%-kal passzolt, 18 párharcból 8-at nyert meg. 3 labdát szerzett, 1 passzt lopott. 1 helyzetet készített elő (0.09).

Varga B. 65 percet volt a pályán, 35 akciójának 51%-a volt sikeres, 3 helyzetből (1.19) 1 gólt szerzett. 73%-kal passzolt, 14 párharcból 6-ot nyert meg. 6 labdát szerzett, 3 passzt lopott. 1 helyzetet készített elő (0.12).

Marquinhos 84 percet kapott, 104 akciójának 60%-a volt sikeres, 3 helyzete volt (0.14). 82%-kal passzolt, 8 párharcból 6-ot nyert meg. 9 labdát szerzett, 2 passzt lopott. 5 helyzetet készített elő (0.37).

Ramírez 31 percet kapott, 38 akciójának 82%-a volt sikeres, 1 helyzete volt (0.04). 86%-kal passzolt, 1 párharcát megnyerte. 3 labdát vesztett, 2-t szerzett. 1 helyzetet készített elő (0.14).

Ben Romadan is 31 percet játszott, 37 akciójának 76%-a volt sikeres, 22 passzából 21, 12 párharcából 5. 5 labdát vesztett és szerzett, 1 passzt lopott.

Kodrónak is 31 perc jutott. 19 akciójának 74%-a volt sikeres, 1 helyzete volt (0.14). Mind a 13 passza pontos volt, 4 párharcból 1-et nyert meg.

Zachariassen 21 percet játszott, 20 akciójának 65%-a volt sikeres, 13 passzából 11, 5 párharcából 2. 2 labdát szerzett, 1 passzt lopott. 1 helyzetet készített elő (0.03).

Makreckis 11 percet volt a pályán, 8 akciójából 2 (a 2 passza) volt sikeres, 2 párharcát elvesztette, 1 passzt lopott.

2024.01.07, 22:08
    A Versenybizottság a 21. fordulóra kisorsolt Ferencváros – DVTK mérkőzést a két sportszervezet közös kérésére, a Ferencváros fontos nemzetközi kupamérkőzése (a bajnoki címvédő a Konferencia Liga egyenes kieséses szakaszában játszik) miatt elhalasztotta. A mérkőzés új időpontját a Versenybizottság a későbbiekben tűzi ki.