Weisz Manfréd FC Csepel - Újpest FC 2 : 3 13:45

2015.05.22, 18:56
    Az első félidőben a Csepel már 2:0-ra vezetett, de a fokozatosan feljavuló Ujpest ellenfelének ezt az előnyét nemcsak behozta, hanem a félidő utolsó percében a vezetést is megszerezte. Szünet után a Csepel többet, az Ujpest pedig veszélyesebben támadott.
    A Csepel vezette az első támadásokat. A 9. percben Dudás átadásából Pintér nehéz szögből félmagasan megszerezte a vezetést. 1:0. A 10. percben Keszthelyi közelről újabb gólt rúgott. 2:0. A 18. percben az Ujpest szépíthetett volna az eredményen, de Penderi lövése alig került kapu mellé. Az Ujpest ezután állandóan támadott. A 23. percben Várnai távoli lapos lövése jutott a kapuba. 2:1. Változatos, jó iramú játék alakult ki. A 30. percben Penderi beadását Spányik fejelte kapura, de a labdát Szekeres kiütötte. A 34. percben Szekeres üresen hagyta kapuját és Kálói a gólvonalról küldte vissza Spányik lövését. A 38. percben Zsengellér fejjel szöktette Szuszát, aki közelről kiegyenlített. 2:2. A 45. percben Zsengellér Várnai labdájával kicselezte a védelmet és a kifutó Szekeres mellett a kapu bal alsó sarkába lőtte a labdát. 2:3.
    Szünet után eleinte a Csepel támadott. A 2. percben Fuszek átadásából Szabadkai kapásból kapura lőtt s a labdát Wimmer csak másodszorra tudta elfogni. A Csepel folytatta támadásait. A 27. percben az ujpestiek támadásánál Zsengellér beadását Szekeres az utolsó pillanatban Várnai lábáról szedte le. A 32. percben Várnai beadását Spányik kapu mellé rúgta. Az utolsó negyedóra változatos mezőnyjátékkal telt el.