Újpest FC - Kispest FC 1 : 2 10:00

2015.05.22, 19:03
    Az erős iramú mérkőzésből némi szerencsével került ki győztesként a kispesti együttes.
    Erős szélben az Ujpest kezdte a játékot, de csakhamar a kispestiek ragadták magukhoz az irányítást. A 3. percben Boros 20 méteres lövése felső lécről pattant ki. Az ujpestiek támadásánál Zsengellérnek két jó helyzete is akadt. A 7. percben nagy kavarodás volt a kispesti kapu előtt, Magyar lövését Bozsik vetődve fogta. A 10. percben Egresi 25 méteres szabadrúgása Verseczi zsákmánya lett. A 19. percben Egresi beadásába Biró kézzel belenyúlt s a megítélt 11-est Mészáros értékesítette. (0:1). A gólra az ujpestiek erős rohamozással feleltek, Szusza lefutott s labdáját Magyar öt lépésről mellé lőtte. A 26. percben a kispestiek támadásánál Titkos és Boros összjátékából az előbbi 15 méterről a tehetetlen kapus mellett a hálóba vágta a labdát. (0:2). Mezőnyjáték után a 34. percben Zsengellér kicselezte a védelmet, lövése azonban az erős ellenszél miatt kapu mellé jutott. A 41. percben Egresi beadását Titkos alig fejelte mellé. Két perccel később Várnai labdája Magyaron keresztül Zsengellérhez jutott aki négy lépésről a hálóba vágta. (1:2).
    Szünet után az Ujpest azonnal támadásba ment át. Pozsonyi beadását Szusza bal külső hálóba rúgta. Húsz perces változatos mezőnyjáték után a 25. percben Balogh II. elengedte Puskást a szélső azonban hibázott. A 34. percben Pozsonyi éles lövését Bozsik bravúrosan szögletre tolta. Két perccel később Titkos labdáját Egresi csak centiméterekkel küldte kapu fölé. A 41. percben Szuszát a 16-oson belül kézzel tolták. Az ujpestiek tovább rohamoztak. Nagymarosi bombája oldalhálóban akadt meg.