Kecskeméti Dózsa SC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 2 : 1 17:00

2020.05.21, 16:28 (szerk.: 2020.05.21, 16:30)
    K. Dózsa - Bcs. Előre Spartacus 2-1 (2-1)

Kecskemét, 1500 néző. V: Vörös (7)
    Kecskeméti Dózsa: Gór (8) - Oláh (8), Lantos (7), Kreidl (6), Kiss II (6), Lutz (8), Oskolás (6), Molnár (6), Pasek (6), Tatár (6), Koós (6). Edző: Szigeti Ferenc
    Bcs. Előre Sp.: Tasnádi (8) — Kvasz (7), Dobó (9) , Kiss (7), Lengyel (6) Ambrus (6), Veszelka (6), Moós (6), Kovács (5), Németh (7), Kriskó (5). Edző: Piller Sándor
    Csere: Kovács helyett Lukoviczki (7) a szünetben, Moós helyett Tímár (5) a 65. percben.

A hazai csapat kezdett és már az első percben Oskolás megszerezhette volna a vezetést, de a kapu torkában hibázott.
    A csabai védelem bizonytalankodott, így Pasek előtt adódott gólszerzési alkalom. Tasnády azonban védte lövését.
    A 3. percben Lutz 18 méteres szabadrúgása a felső lécről pattant vissza.
    Ezután kiegyenlítetté vált a játék, a csabaiak is vezettek jónéhány formás támadást.
    A 18. percben Molnár a jobb oldalon átcselezte magát a védőkön. A kifutó Tasnády csaknem megfogta a labdát, azt azonban Molnár elsodorta a kapus mellett s megszerezte a Dózsa a vezető gólját, 1-0.
    A 31. percben Lutz 20 méteres szabadrúgása a sorfal mellett a jobb sarokba vágódott, 2-0.

A gól után az Előre Spartacus támadásba lendült.
    A 37. percben Németh 6 méterről Górt találta el, de nem sokkal később javított: 20 méterről váratlanul lőtt, s a ballábas bomba a kapuba talált, 2-1.
    Tovább tartott a csabai nyomás. A 43. percben Németh tört ki, nagy lövést eresztett meg, de a fölső kapufa „mentett".

Szünet után Lengyel jobboldali sarokrúgását Kriskó a jobb alsó sarokra fejelte, Gór az utolsó pillanatban elcsípte a labdát.
    Fergetegesen támadtak a vendégek. Gór két alkalommal Németh, egyszer pedig Kriskó lábáról szedte le a labdát.
    A 78. percben Ambrus kecsegtető helyzetben a kapu fölé lőtt.
    A 80. percben Veszelka lövését Gór kiöklözte, a szélső fejjel „ismételt”, de a kecskeméti kapus szögletre hárított.
    A sok helyzetkihagyás szemmel láthatóan elkedvetlenítette az Előre Spartacust, hosszú ideig a középpályán folyt a játék.
    A 76. percben Lutz nagy erejű lapos szabadrúgását Tasnády szögletre tolta.
    Ezután más, említésre méltó esemény már nem történt.

A mérkőzés első félórájában a Dózsa akár több gólos előnyt is szerezhetett volna a bizonytalankodó csabai védelem mellett, később azonban a csabaiak vették át a játék irányítását, s nem sok hiányzott az egyenlítéshez.
    A második játékrészben teljesen visszaesett a hazai gárda s ekkor sorra alakította ki helyzeteit az Előre Spartacus támadósora. Sajnos, ezek kimaradtak, így olyan mérkőzésen szenvedett vereséget a csabai csapat, amelyen legalább egy pontot hazahozhatott volna.