MÁV DAC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 0 17:00

2020.05.23, 22:47
    MÁV DAC (Győr) - Békéscsaba 1:0 (0:0)

Győr, 2000 néző. V: Marton
    MÁV DAC: Tóth L. — Kiss, Kovács, Nagy, Németh, Máthé, Pálos, Gyömörei, Szalai (Horváth, az 53. percben), Tóth S., Szekeres. Edző: Kovács Imre.
    Békéscsaba: Tasnádi — Kvasz, Dobó, Kiss, Lengyel, Ambrus, Veszelka, Moós, Kriskó, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.

16. perc: jó győri támadás alkalmával Gyömörei beadását Szalai százszázalékos helyzetből a léc mellé küldte.
    32. perc: 16 méteres közvetett szabadrúgás után Pálos a kapu fölé lőtt.
    52. perc: az első lövést ekkor küldte a győri kapura Németh és Tóth L. öklözéssel hárított.
    55. perc: Németh (Győr) 18 méteres nagy lövése a felső léc alsó éléről vágódott ki.
    57. perc: Horváth egyedül tört kapura, lövése a kivetődő Tasnádiról szögletre pattant.
    73. perc: Németh (Békéscsaba) nagy lövését a vetődő Tóth kiütötte és másodszorra Németh óriási helyzetből fölé lőtt.
    76. perc: Németh (Békéscsaba) az üres kapu előtt keresztbe lőtte a labdát.
    80. perc: Szekeres jobb oldalról küldött be szögletet és Horváth, a védők gyűrűjéből kiemelkedve, a bal alsó sarokba fejelt. 1:0.

A védekezésre berendezkedett csabaiak ellen a találkozó nagy részében döntő fölényben volt a MÁV DAC. A hazaiak előtt a sok hibával és nehézkesen épített támadások ellenére több lehetőség nyílt a gólszerzésre, de helyzeteik sorra kimaradtak. A Békéscsaba csak szünet után vállalkozott néhány támadás vezetésére, és ekkor Németh révén a csabaiak is kihagytak két nagy helyzetet.
    Jó: Kiss, Kovács, Máthé, ill. Tasnádi, Dobó, Moós.
    (Havasréti Béla)

4. MÁV DAC 32 14 12 6 54-36 40
    ...
    6. Békéscsaba 32 11 13 8 40-37 35

Népsport, 1972. június 12.
    A labdarúgó NB I B-ért:
    Győri MÁV DAC - Bcs. Előre Spartacus 1-0 (0-0)

Győr, 2000 néző. V: Marton (5)
    MÁV DAC: Tóth L. (7) — Kiss (6), Kovács (7), Nagy (7), Németh (8), Máté (5), Pálos (7), Gyömörei (7), Szalay (6), Tóth S. (7), Szekeres (6). Edző: Kovács Imre
    Előre Sp.: Tasnády (8) — Kvasz (7), Dobó (7), Kiss (7), Lengyel (7), Ambrus (5), Veszelka (6), Moós (6), Kriskó (7), Németh (5), Schneider (7). Edző: Piller Sándor.
    Csere: Szalay helyett Horváth (7) az 53. percben.

Széllel és nappal szemben az Előre Spartacus kezdte a játékot, de az első támadásokat a győriek vezették.
    A vendégcsapat védelme jól állt a lábán, így a MÁV DAC csak a 16. percben tudott helyzetet teremteni. Ekkor a tisztán álló Szalay a léc mellé küldte a labdát.
    A 25. és 26. percben Tasnády bravúrosan hárított.
    Pálos két szabadrúgást lőtt — messze a kapu mellé.
    A 40. percben gyors csabai támadás végén Németh bombája kerülte el Tóth kapuját.

Fordulás után Németh Lajos remek lövéssel fejezett be egy remek csabai akciót, a labdát azonban Tóth a mezőnybe öklözte.
    A másik oldalon a győri Németh került helyzetbe, óriási lövést eresztett meg — a labda a felső kapufáról pattant vissza.
    Az 57. percben Horváth lövésébe Tasnády belevetődött, s a labda szögletre pattant. A beívelést hárították a védők.
    A 73. percben Németh Lajos a balösszekötő helyén tört ki, nagy erővel lőtt, de nem volt szerencséje, mert a labda a jobb kapufáról a bal kapufára pattant, s végül az alapvonalon túlra perdült.
    Három perccel később a második félidőre feljavult Veszelka átadását Németh Lajos továbbította kapura, Tóth röviden öklözött, ismét Némethez került a labda, de a csatár elhamarkodottan fölé lőtt (Kriskó tisztán állt, ha megkapja a labdát, százszázalékos gólhelyzetbe került volna...).
    A 78. percben Veszelka fejesét hárította a győri kapuvédő.
    A 80. percben súlyos játékvezetői hibából szerezte meg a találkozó sorsát eldöntő, egyetlen gólt a MÁV DAC. Jobboldali győri támadásnál Pálos hosszan szöktette magát, közben Dobó keresztezett. Tasnády felszedhette volna a labdát, de mivel játékostársa nem ért hozzá, hagyta, hogy az alapvonalon túlra guruljon. Csernefalvy partjelző ennek dacára szögletet jelzett és ezt Marton, bár kétkedve, de elfogadta. A Szekeres által középre ívelt szögletet a fedezetlenül hagyott Horváth a jobb sarokba fejelte, 1-0.
    A hátralevő tíz percben nagy erővel támadtak a csabaiak, de a MÁV DAC tartani tudta az eredményt.

A mérkőzés két ellentétes félidőt hozott. Először a győri csapatnak volt több helyzete, ezeket azonban nem tudta kihasználni. Fordulás után az Előre erősített, s ha csatárai a két nagy helyzetből egyet kihasználnak — nem nyer a hazai csapat.
    Sajnálatos, hogy a 80. percig jól működő Marton játékvezető nem bírálta felül partjelzőjét, és végül egy tévesen megítélt sarokrúgásból szerezte meg győztes gólját a MÁV DAC.
    A látottak alapján a döntetlen eredmény igazságosabb lett volna.