Ózdi Kohász SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 0 15:30

2020.06.14, 23:47 (szerk.: 2020.10.31, 21:18)
    Ózdi Kohász - Békéscsabai Előre Spartacus 1:0 (0:0)

Ózd, 2000 néző. V.: Katona
    Ózd: Katona — Abuczki, Kovács Z., Machai, Barna, Zalai II., Dolezsál, Egri, Csuhány, Fükő, Tóth. Edző: Zalai László
    B.-csaba: Tasnády — Kvasz, Dobó, Láza (Rácz, a szünetben), Lengyel, Ambrus, Kriskó, Kovács, Németh (Tímár, a szünetben), Imri, Schneider. Edző: Piller Sándor

30. perc: a labda a vendégek kapuja előtt pattogott, de mindig elakadt valakiben.
    31. perc: Csuhány két méterről a léc mellé csúsztatta a labdát.
    34. perc: Fükő 5 m-ről bombázott a léc fölé.
    37. perc: Katona messzire kifutott, a labdát nem érte el, Kriskó túljutott a kapuson, de nem talált az üres kapuba.
    57. perc: Dolezsál rúgott szabadot, Egri közelről a bal kapufára perdített, ahonnan a labda a hálóba pattant, 1:0.

Jó iramú találkozón végig az Ózd támadott. A csabaiak csak az utolsó húsz percben tették némileg kiegyenlítetté a küzdelmet.
    Jó: Barna (a mezőny legjobbja), Abuczki, Machai, illetve Tasnády, Kovács.
    (Vincze Zoltán)

8. Békéscsaba 21 7 8 6 28-25 22
    ...
    16. Ózd 21 5 5 11 18-33 15

Népsport, 1972. március 27.
    Ózdi Kohász - Bcs. Előre Spartacus 1-0 (0-0)
    Ózd, 2000 néző. V: Katona
    Ózd: Katona (—) — Abuczki (8), Kovács Z. (6), Machai (7), Barna (8), Zalai II. (6), Dolezsál (6), Egri (5) Csuhány (4), Fükő (7), Tóth (6). Edző: Zalai László
    Előre Sp.: Tasnády — Kvasz (5), Dobó (7), Láza (5), Lengyel (7), Ambrus (5), Kriskó (5), Kovács (4), Németh (6), Imri (6), Schneider (8). Edző: Piller Sándor
    Csere: Láza helyett Rácz (7) a szünetben, Kovács helyett Tímár (4) a szünetben.

Mindkét csapat idegesen kezdett.
    Az első említésre méltó esemény a 11. percben történt, amikor Németh a jobboldalon kitört, de nehéz szögből Katona kezébe lőtt.
    Nem sokkal később Kvasz labdájával Kriskó ugrott ki, a 16-oson belül Machai felvágta, de a játékvezető továbbot intett.
    Élénkült a játék. A két csapatnál Schneider, Lengyel, illetve Barna és Fükő jeleskedett a középpályán. A csatárok azonban nem jelentettek komolyabb veszélyt egyik kapura sem az eltelt félóra alatt.
    A 31. percben Tóth 20 m-es nagy lövését Tasnády csak kiütni tudta, nagy tűzijáték alakult ki a csabai kapu előtt, végül tisztáztak a védők.
    Röviddel ezután Tóth szabadrúgását Csuhány az elalvó Ambrus mellett a kapu mellé durrantotta.
    Az ellentámadás során Imri egyedül tört ki a balösszekötő helyén. Kovács két kézzel igyekezeti visszatartani, a labda ezalatt a nagy lendülettel érkező Németh elé került, aki tisztán törhetett az ózdi kapura. Ekkor azonban Katona játékvezető sípjába fújt és szabadrúgást ítélt az előnyszabály alkalmazása helyett (!).
    A 34. percben Abuczki az állva maradt védők mellett középre ívelt, de Fükő mintegy 13 m-ről kapásból fölévágta a labdát.
    Ettől kezdve feljött az Előre Spartacus. Először Ambrus 40 m-es lövését védte Katona, majd
    Imri remek labdájával Kriskó ugrott ki. Az ózdi kapus kifutott, Kriskó elhúzta mellette a labdát, de elhamarkodottan az üres kapu fölé lőtt. (Mérkőzéslabda volt!)
    Nyomban ezután Németh ment keresztül a megzavarodott ózdi védelmen, de hosszan szöktette magát és odalett a kínálkozó helyzet.
    A 44. percben Láza húzódást szenvedett és nem jött ki a második féldőre, helyére Rácz állt be.

Fordulás után nagy erővel támadott az Ózd, zavar keletkezett a vendégek védelmében.
    Az 50. percben Tasnády rosszul futott ki, de szerencsére Fükő az üres kapu fölé fejelt.
    Egy perc múlva Tasnády elnézte Tóth beadását, Rácz viszont menteni tudott.
    A nagy hazai nyomás az 57. percben érett góllá. Fükő keresztlabdájára Dolezsál és Rácz rajtolt, a hátvéd feltartotta az ózdi játékost. A szabadrúgást a szögletzászló közeléből végezte el Doiezsál és a rosszul helyezkedő Ambrus mellett Egri három méterről a hálóba sodorta a labdát, 1-0.
    A gól után tovább támadott a Kohász, visszaesett az Előre Spartacus.
    Fükő csúnyán leterítette Lengyelt, de még sárga cédulát sem kapott...
    Lengyel csak öt perc ápolás után tudott újra játszani.
    A csabai középpályán szinte egyedül maradt Schneider a játékszervezésben, hiába játszott nagyszerűen, a lila-fehér csatárok nem tudták rövid időre sem birtokolni a labdát. Feltűnt, hogy a második 45 percben mindössze két csabai lövés szállt Katona kapujára — Imri jóvoltából —, de ezeket a kapus védte.
    A 85. percben Barna kiugratta Egrit. Dobót Csuhány feltartotta, szerencsére Egri 15 m-ről fölé bombázott. Katona ezt sem „fütyülte” le...
    Az utolsó öt percben az Ózd az eredmény tartására rendezkedett be.

A nagy tét az első félidőben rányomta bélyegét a hazai csapat játékára. Megingásaikat viszont nem tudta kihasználni a csabai csatársor, bár ebben „segített” Katona játékvezető is, több téves ítéletével. Viszont Kriskó helyzeténél már mindenki „verve” volt..
    A második félidőben Láza kiválása, Tasnády többszöri megingása és Ambrus helyezkedési hibái megpecsételték a csabai együttes sorsát.
    Az Ózd ebben a játékrészben mutatott lelkes játékával rászolgált a győzelemre.