Debreceni VSC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 3 : 0 17:00

2020.10.24, 22:31 (szerk.: 2020.10.27, 22:33)
    Debreceni VSC - Békéscsabai Előre 3:0 (1:0)

Debrecen, 4500 néző. V: Szkokán
    DVSC: Szabó II - Szabó I, Wachter, Lipők, Nagykaposi, Sóvágó, Sántha, Kovács (Vásárhelyi, a 62. percben, Vasvári a 67. percben), Szabó III, Vaczlavik, Dóczé. Edző: Piber István
    Békéscsaba: Tasnádi - Kvasz, Kóródi (Alberti, a 74. percben), Szűcs, Dobó, Ambrus, Kriskó, Imri, Lengyel, Németh, Tímár (Moós, a 63. percben). Edző: Piller Sándor

11. perc: Kovács kiugratta Sánthát, aki a kifutó kapus mellett, 12 méterről, a jobb sarokba helyezett, 1:0.
    64. perc: jobb oldali DVSC szabadrúgás után Dóczé visszagurított Vaczlaviknak, aki 18 méterről ritkán látható, nagy gólt lőtt, a jobb oldalon, a léc alá, 2:0.
    69. perc: ezúttal Szabó I ugratta ki Szabó III-at, aki lefutotta Kóródit, s a bal alsó sarokba gurított, 3:0.

Az első 45 percben jobbára a két 16-os között folyt a játék, a kapuk alig forogtak veszélyben.
    Szünet után, a DVSC második gólját követően már látható volt, hogy a mérkőzés sorsa eldőlt. Jó: Szabó I, Vachter, Nagykaposi, Sántha, ill. Ambrus, Kriskó.
    (Oltványi Tamás)

7. DVSC 2 1 - 1 3-2 2
    ...
    15. Békéscsaba 2 - 1 1 2-5 1

Népsport, 1971. augusztus 16. (Arcanum DT)
    Hidegzuhany Debrecenben:
    Debreceni VSC - Bcs. Előre Sp. 3:0 (1:0)

DVSC: Szabó II (7) - Szabó I (7), Vachter (8), Lipők (8), Sóvágó (7), Nagykaposi (8), Sánta (8), Kovács (8), Szabó III (7), Vaczlavik (7), Dóczé (7). Edző: Pyber István
    Előre Sp.: Tasnády (5) - Kvasz (6), Koródy (4), Szűcs (5), Dobó (4), Ambrus (5), Kriskó (5), Imri (4), Lengyel (6), Németh (5), Tímár (5). Edző: Piller Sándor
    Csere: Kovács helyett a 62. percben Vásárhelyi (-), Vásárhelyi helyett a 66. percben Vasvári (7), ill. Tímár helyett a 63. percben Moós (-), Koródy helyett a 75. percben Alberti (-).

Csabai támadásokkal kezdődött a mérkőzés.
    Az első öt percben három jónak ígérkező lila-fehér akció lesen akadt el.
    A 10. percben Imri átkígyózott a védőkön, ívelt beadását Tímár hajszállal fejelte a baloldali léc mellé.
    Ezután fokozatosan a hazaiak vették át a játék irányítását és a félidő végéig támadásban maradtak.
    A 11. percben megszerezték a vezetést. Egy előrevágott labdánál Sánta becsapta Koródyt és 8 m-ről a kimozduló Tasnády mellett laposan a kapu jobb alsó sarkába helyezett, 1:0.
    A gól láthatóan megzavarta a vendégeket és így határozott fölénybe kerültek a vasutasok.
    A 20. perc végén Sánta lövése kerülte el a jobb alsó sarkot, majd Szabó III bombáját a csabai kapus kiütötte.
    A 37. percben a középcsatár elől Tasnády kifutással hárított.
    Egy perccel később - Ambrus „jóvoltából” - szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. Kovács jól eltalált erős lövését a vendégek kapusa csak másodszorra védte.
    A 44. percben egy csabai támadás végén Lengyel ívelt középre. Németh és Imri elől Szabó I szögletre vágta a labdát.

A második játékrészt is hazai rohamok vezették be.
    Az 52. percben Dóczé nehéz szögből leadott lövését Tasnády kiütötte, majd Szabó III távoli bambája a felső léc fölött süvített el.
    Egy csabai ellentámadás során Kvasz lövését nehezen védte Szabó II.
    Röviddel utána a kitörő Imrit közösen szerelték a védők.
    A 65. percben Ambrus szabálytalankodott Vásárhelyivel szemben. A beívelt szabadrúgás után Dóczé Vaczlavikhoz játszott. Az összekötő mintegy húsz m-ről nagy erővel a léc alá bombázott, 2:0.
    Újrakezdés után Németh erős lövése Szabó I-ről szögletre vágódott.
    Egy perccel később a jobb alsó sarok mellé rúgta a labdát a csabai csatár.
    A 69. percben Szabó I ügyesen szöktette Szabó III-at. A középcsatár lefutotta Koródyt és a kétségbeesetten kifutó Tasnády mellett a kapu bal alsó sarkába gurított, 3:0.
    Ezután szemmelláthatóan a vendégek teljesen feladták a küzdelmet és egyoldalúvá vált a játék. Egymás után záporoztak a lövések a csabai kapura.
    A 72. percben Vaczlavik lövése kerülte el a bal felső sarkot.
    Sánta több csel után lőtt a jobb alsó sarok mellé.
    Szabó III jó helyzetben - közelről - a bal alsó sarok mellé küldte a labdát.
    Vasvári előbb az oldalhálót találta el, majd a léc fölé bombázott.
    Az utolsó percekben egy gyors csabai támadás végén Kriskó közelről a kapus kezébe fejelt.

A mintegy 600 főnyi csabai szurkoló csalódottan távozott Debrecenből. Az Előre Spartacus nem tudta megismételni a Kecskemét elleni, második félidei játékát és az első tíz perctől eltekintve - teljesen alárendelt szerepet játszott.
    Ezen a találkozón a csabai védelem teljesen csődöt mondott A támadósor pedig képtelen volt összehozni egyetlen egy (!) helyzetet.
    Bár messzemenő következtetéseket kár volna levonni, de ez - aggasztó a jövőt illetően! Óriási javuláson kell keresztül esni ahhoz, hogy a két nehéz (MÁV DAC, Oroszlány elleni) hazai mérkőzésen pontot, illetve pontokat szerezzenek a lila-fehérek!
    A vasutasok dicséretet érdemelnek lelkes, gólratörő játékukért. Győzelmük még ilyen arányban is megérdemelt!