Szolnoki MTE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 2 : 1 13:00

2020.02.03, 11:55 (szerk.: 2022.01.29, 00:54)
    Szolnoki MTE - Békéscsaba 2:1 (1:0)

Szolnok, 4000 néző V: Maczkó
    SZMTE: Szendrei — Árvai, Simon, Kovács, Porhanda, Papp II., Szatmári, Czirnák, Mile, Nagy F., Garics Edző: Czibulka Mihály dr.
    B.-csaba: Tasnádi — Kvasz (Vágási, a szünetben), Kerekes, Láza, Dobó, Schneider, Zielbauer, Moós, Dávid, Németh, Királyvári, (Lengyel, a 70. percben) Edző: Babolcsay György

4. perc: Németh távoli, erős lövését Szendrei lábbal rúgta a mezőnybe.
    21. perc: Nagy F. jobbról beadott, Garics fejelt kapura, s Tasnádi csak nézte, hogy a labda a bal alsó sarokba gurul, 1:0.
    35. perc: Nagy közeli lövése a vetődő Tasnádiról pattant vissza.
    38. perc: Czirnák jól helyezett lövését Tasnádi hárította.
    52. perc: Garics mintegy 25 méterre a kapujából kint álló Tasnádi mögé ívelte a labdát, a kapus kétségbeesetten hátrálva mentett.
    72. perc: a Schneider szabadrúgását követő kapu előtti kavarodás után Németh kotorta a hálóba a labdát, 1:1.
    88. perc: Kovács beívelt, a csabai kapu előtt pattogó labdát Mile vágta a hálóba. 2:1.

Végig hatalmas taktikai csata, kemény, jó iramú küzdelem.
    Az első percekben a csabaiak kezdeményeztek többet, majd fokozatosan feljött az SZMTE és különösen a második játékrész első felében játszott jobban. Az egyenlítés után a csabaiak az eredmény tartására törekedtek, a jól hajrázó SZMTE azonban élvezetes mérkőzésen megérdemelten szerezte meg a győzelmet.
    Jó: Simon, Kovács, Porhanda, Papp II, Nagy F., Garics, ill. Vágási, Láza, Schneider.
    (Pataki István)

2. Szolnoki MTE 13 6 5 2 19-13 17
    ...
    5. Békéscsaba 13 6 2 5 15-14 14

Népsport, 1973. november 5.

Győztes gól a 88. percben...
    Szolnoki MTE - Bcs. Előre Spartacus 2-1 (0-0)

NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Szolnok, 4000 néző V : Maczkó I. (8)
    SZMTE: Szendrei (6) — Árvai (5), Simon (6), Kovács (7), Porhanda (6), Papp II. (6), Szatmári (5), Czirnák (5), Mile (6), Nagy F. (6), Garics (6) Edző: Bencsik Mihály dr.
    Előre Sp.: Tasnádi (4) — Kvasz (4), Kerekes (6), Láza (7), Dobó (5), Schneider (7), Zielhauer (6), Moós (6), Dávid (6), Németh (6), Királyvári (6) Edző: Babolcsay György
    Csere: Kvasz helyett Vágási (6) a szünetben, Királyvári helyett Lengyel (—), a 70. percben

Kezdés után nyomban a vendégek léptek fel támadólag.
    A 4. percben Németh 30 méteres lövését Szendrei — szerencsével — lábbal tudta menteni.
    Ezután két Előre Spartacus közvetett szabadrúgás következett, de egyikből sem sikerült eredményt elérni
    Negyedóra elteltével támadásba lendült az MTE. A 21. percben járt az óra mutatója, amikor Nagy F. a jobb oldalról kapu elé ívelt, és a Kvasz mellett elfutó Garics a csabai hálóba fejelt. Tasnádi az akciónál "állva maradt”, 1—0.
    A gól felhozta a szolnokiakat, akik továbbra is támadásban maradtak. A 35. percben Nagy F. közeli lövése, majd a 38. percben Czirnák bombája adott munkát Tasnádinak. A hátralevő percek mezőnyjátékkal teltek el.

Fordulás után Kvasz kiállt, helyette Dobó játszott jobbhátvédet, míg Vágási lett a beállós.
    Ezt a játékrészt a hazaiak kezdték jobban. Az 52. percben Tasnádi kint állt kapujából, Garics ezt észrevette, 25 méterről kapura ívelt, de a hátráló Tasnádi végül is szögletre tolta a labdát.
    A 65. perctől kezdve az Előre Spartacus vette át az irányítást.
    A 72. percben Schneider szabadrúgása után nagy tömörülés támadt a hazai kapu előtt, a labda a gólvonalon ide-oda pattant, majd a berobbanó Németh a hálóba lőtt, 1—1.
    Az egyenlítés után nagy nyomás nehezedett a szolnoki kapura, Láza is többször felfutott a lila-fehér akciókkal — a góllövés azonban nem sikerült.
    Már-már úgy látszott, döntetlen marad az eredmény, amikor a 88. percben partdobáshoz jutottak a csabaiak. Dobó szabálytalanul végezte el a bedobást, s a játékvezető a szolnokiak javára ítélt partdobást. A labdával Garics iramodott meg, Dobó szabálytalanul akadályozta. A szabadrúgást Kovács a kapu elé ívelte. A védők nem tudtak felszabadítani és Mile a lábak között a hálóba talált, 2—1.

Végig nagy iramú, változatos, küzdelmes mérkőzés, amelyen nagy taktikai harcot vívtak az együttesek. A kapu előtt határozottabb csatársorral rendelkező szolnokiak — végül is szerencsés góllal — szerezték meg a győzelmet. A látottak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.