Diósgyőri VTK - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 0 15:00

2020.02.10, 20:04 (szerk.: 2020.02.10, 20:24)
    Diósgyőr - Békéscsaba 1:0 (0:0)

Diósgyőr, 3000 néző. V.: Fehér II.
    Diósgyőr: Szabó — Kovács, Hajas, Hajdú, Gál, Váradi, Udvarev (Tatár, a 60. percben), Oláh, Egri, Horváth, Görgei Edző: Preiner Kálmán
    Békéscsaba: Tasnádi — Kvasz, Kerekes, Láza, Lengyel, Schneider, Dobó, Moós, Dávid, Németh (Karasz, a 75. percben), Zielbauer Edző: Babolcsay György

20. perc: Kerekes nagyszerű előretörése után túlságosan kisodródott és lövése az oldalhálóban kötött ki.
    30. perc: Horváth, Görgei volt a labda útja, Görgei jól adott középre, de Udvarev kihagyta a kínálkozó helyzetet.
    33. perc: Horváth megszerezhette volna a vezetést, de gyengén lőtt kapura és Tasnádi védett.
    40. perc: Horváth 12 méterről küldött bombalövése alig kerülte el a kaput.
    44. perc: Görgei jól futott el az alapvonalig, de labdája az oldalhálóban kötött ki.
    50. perc: Egri jól perdítette a labdát Horváth elé, aki a kimozduló kapus mellett, tíz méterről, megszerezte az egyetlen és győztes gólt, 1:0.
    61. perc: Görgei 18 méteres bombalövését védte Tasnádi.
    70. perc: Váradi szabadrúgása után a labda a sorfalról Tatár elé perdült, aki óriási helyzetben a kapusba lőtt. Utána újabb nagy helyzetet hagyott kihasználatlanul Tatár.
    85. perc: Szabó kétszer egymás után csak nagy bravúrral tudott hárítani.

Az erősen tartalékos Diósgyőr ellen már kezdésnél bátran kitámadtak a vendégek és mezőnyfölényt harcoltak ki. A diósgyőriek fokozatosan feljavultak, de a csatárok adósak maradtak a lövésekkel. Fordulás után egy félóráig a diósgyőriek rohamoztak, a hajrában ismét a vendégek támadtak többet.
    Küzdelmes mérkőzésen nehezen, de megérdemelten nyert a Diósgyőr.
    Jó: Hajas (a mezőny legjobbja), Kovács, Oláh, illetve Láza, Moós, Németh.

Diósgyőr, 3 000 néző, V: Fehér II.
    DVTK: Szabó (6) — Kovács (6), Hajas (7), Hajdú (5), Gál (6), Váradi (6), Udvarev (5), Oláh (6), Egri (5), Horváth (6), Görgei (6) Edző: Preiner Kálmán
    Előre Sp.: Tasnádi (6) — Kvasz (5), Kerekes (7), Láza (7), Lengyel (7), Schneider (6), Dobó (6), Dávid (5), Németh (5), Zielbauer (5) Edző: Babolcsay György
    Csere: Udvarev helyett Tatár (5), a 60. percben, ill. Németh helyett Karasz (—), a 75. percben.

Jól kezdett a vendégegyüttes, s már az első percben szögletet harcolt ki, de a befejezés nem sikerült.
    Az ellentámadás során a 6. percben Láza szerelés közben elcsúszott, s kézzel ért a labdához. A szabadrúgást Váradi a léc fölé küldte.
    A lila-fehér gárda nem állt be védekezni, hanem bátran kitámadott.
    A 17. percben Láza tört előre, és 20 méterről a kapu mellé bombázott.
    Három perccel később Kerekes ment el biztatóan, de kissé kisodródva az oldalhálót találta el.
    A 33. percben a diósgyőriek előtt adódott gólszerzési alkalom: Horváth lövését azonban Tasnádi védte.
    A másik oldalon Moós lapos labdáját Szabó hárította.
    A 40. percben Horváth kísérletezett lövéssel, majd négy perccel később Görgei bombája az oldalhálóban akadt el.

A második félidő hazai rohamokkal kezdődött. A 47. percben közvetett szabadrúgáshoz jutottak, de a diósgyőri csatárok ezt csúnyán mellérúgták.
    Az 50. percben Egri labdáját az egy pillanatra szabadon maradt Horváth — a balösszekötő helyéről, Láza mellett — a kapujából feleslegesen kimozduló Tasnádi előtt a hosszú sarokba lőtte, 1-0.
    Az 53. percben szabadrúgásból a Békéscsaba gólt rúgott, amit a játékvezető visszavont. Szomorú, hogy Nemes Péter, a Népsport helyi tudósítója erről ,,bölcsen” hallgatott. A csabai játékosok állítása szerint senki sem kérte a 9 méteres távolság biztosítását, de a játékvezető mégis azzal volt elfoglalva. Amikor a sorfal beállt, Schneider a labdát felettük a hosszú sarokba továbbította. (Véleményünk szerint szabályos gól volt!) A játékvezető azonban újra rúgatta a szabadot, amit a felidegesített Schneider másodszorra a kapu fölé küldött. A mérkőzés végen Fehér II. röviden csak ennyit mondott: nem adtam jelt a szabadrúgás elvégzésére. Voltak nézők, akik állítják, hogy a füttyszó elhangzott.
    Ezután a csabaiak kezdeményeztek többet.
    A 60. percben Dobó került gólhelyzetbe, de gyenge labdáját a kapus kivédte.
    Az ellentámadás során Egri erős lövését Tasnádi jó érzékkel hárította.
    A 70. percben Váradi szabadrúgása a csabai védőkről a tisztán álló Tatár elé perdült, de ötméteres lövését Tasnádi ritkán látott bravúrral védte.
    Két perc múlva az állandóan felfutó Láza hozta helyzetbe a csatárokat, azonban ez az akció is eredménytelen maradt.
    A 83. percben Dávid lábában volt az egyenlítő gól, de Szabó kapujától másfél méterre, a lövés pillanatában elcsúszott és odalett a kínálkozó helyzet.
    A 85. percben Kerekes fejesét a jobb felső sarokból ujjheggyel nyomta ki Szabó, s a beívelést már nem sikerült kihasználni.

Közepes színvonalú, nagyon változatos erős iramú, küzdelmes mérkőzés.
    Ha a békéscsabaiakat nem sújtja a sajnálatos játékvezetői tévedés, nem így végződik a találkozó. Jellemző, hogy a mérkőzés hajrájában, amikor az Előre Spartacus támadott, a hazai csapat időhúzásra rendezkedett be és csak Szabó kapus két bravúros védésének köszönhető, hogy legalább az egyik pontot nem hozta el Diósgyőrből a vendégegyüttes.
    A döntetlen minden körülmények között valósabb eredmény lett volna.