Demecseri Kinizsi SE - Soroksári TE 3 : 1 15:00

Demecseri Kinizsi-Soroksári TE 3-1 (1-0)
    Demecser, 800 néző. V.: Sápi (Mezei, Nyilas)
    Demecser: Szőr - Horváth, Szűcs, Drobni, Hudák - Balogh T., Balogh J., Seres (Torda, 33. p.), Gombkötő (Lente, 85. p.) - Szilágyi (Mérész, 57. p.). Lehoczki. Edző: Varga Attila.
    Soroksár: Borsos - Takó (Bősze, 71. p.), Frick, Erdélyi - Vikukel, Soós, Tímár (Simon F., 82. p.), Szente, Simon J. -Jankov, Gyurováth. Edző: Gálvölgyi István.
    Gólszerzők: Lehoczki a 45., Horváth a 68., Balogh a 84., illetve Gyurováth a 63. percben.
    Sárga lap: Szűcs a 14., Szente a 27., Torda a 46., Simon F. a 80., Horváth a 87. percben.
    45. p.: Két lesgól után első szabályos találatát is megszerezte a Kinizsi. Hudák bal oldali szabadrúgását Lehoczki 10 méterről fejelte a kapu bal oldalába. 1-0 63. p.: Gyurováth 20 méteres szabadrúgásból kilőtte a jobb felső sarkot. 1-1 68. p.: A kilépő Mérész lábát Borsos elhúzta, amiért tizenegyest ítélt a játékvezető. A büntetőt Horváth értékesítette. 2-1
    84. p.: Mérész gyönyörű cselsorozata után középre játszott, az érkező Balogh József pedig 12 méterről a kapu bal oldalába helyezett. 3-1 . '
    Az első perctől kezdve remek iramú, élvezetes találkozót láthatott a rangadóra kilátogató szépszámú közönség. Az első játékrészben a demecseriek mezőnyfölényét két lesgól is jelezte, ugyanakkor a Soroksár nagyon veszélyes kontrákat vezetett. A félidő végén aztán megszerezte a vezetést a hazai csapat, így előnnyel vonulhattak Drobniék az öltözőbe. A fordulás után hamar kiegyenlítettek a vendégek, de a csereként pályára lépő Mérész vezetésével újabb gólokat lőtt a Demecser. A hazaiak megérdemelt győzelmet arattak, hiszen a gyenge napot kifogó játékvezető döntéseit is elviselték. Győzelmének köszönhetően a Demecser ismét a tabella élére ugrott. . ,
    Varga Attila: - Mint a grundon, három korner, egy tizenegyes.
    Gálvölgyi István: - Akkor vesztettünk, amikor nyernünk kellett volna.
    Jók: Balogh J., Mérész, Horváth, illetve Simon J.

Forrás: Új Kelet, 1998-03-23