Kiskunfélegyházi Honvéd TK - Békéscsaba 1912 Előre SE 1 : 1 17:00

2019.02.12, 13:24 (szerk.: 2019.02.12, 19:29)
    Büntetőváltás után elképzelés nélkül folytatták

A két pont elvesztése ellenére nőtt az előny a tabellán a bajaiak veresége miatt

Kiskunfélegyháza - Békéscsaba 1912 Előre SE 1-1 (0-0)
    Kiskunfélegyháza, 150 néző

60. p.: Kádár a 16-oson belül buktatta az előretörő Horváth Tamást. A büntetőt Ursz a bal felső sarokba vágta, 0-1.
    63. p.: Borbély feleslegesen buktatta a büntetőterületen belül Újvárit. A 11-est Katona higgadtan értékesítette, 1-1.

A találkozót a vendégek támadásai vezették be és sok kihagyott csabai helyzet jellemezte az első félidőt.

A második félidő is meddő békéscsabai támadásokat hozott. A gyors büntetőváltás után a folytatásban elképzelés nélküli akciók jelelmezték a lila-fehéreket.

A látottak alapján a hazaiak megérdemelten tartották otthon az egy pontot.

Jó: Tóth, Fricska, Kádár, Polgár ill. Tóth-Kovács, Závoda, Rubus.

Kurucz István: Végig a Békéscsaba irányította a játékot, de fegyelmezett védekezéssel csapatom itthon tudta tartani az egyik pontot.
    Szarvas János: Megérdemelte a hazai csapat az egy pontot, jól küzdött, de ha a helyzeteinket berúgjuk, megnyerhettük volna a mérkőzést.

1. Békéscsaba 27 17 6 4 70-27 57