Békéscsaba 1912 Előre SE - Hódmezővásárhely FC 4 : 0 15:30

2019.02.08, 12:30 (szerk.: 2019.02.09, 10:35)
    Fordulás után a nagyobb sebesség gyümölcsözőnek bizonyult

Csak Molnár kapuson múlott, hogy nem kétszámjegyű vereséggel utaztak haza a vendégek

Békéscsaba 1912 Előre SE - Hódmezővásárhely 4-0 (0-0)
    Békéscsaba, 1000 néző

49. p.: Pozsár 22 méterről lövésre szánta el magát és bombaerős labdája nagy erővel a jobb sarokba vágódott, 1-0.
    62. p.: Okos hosszú indítását Ursz nagy vágta után az alapvonalnál elérte és pontos beadását Pozsár fejelte 5 méterről a kapu közepébe, 2-0.
    69. p.. Pozsár bal oldali szögletét Závoda kapásból lőtte a jobb alsó sarokba, 3-0.
    82. p.: Ismételten szögletrúgáshoz jutottak a hazaiak, amelyet Szeverényi jobb oldalról végzett el és Pozsár magasra felugorva bólintott a jobb sarokba, 4-0.

Az első játékrészben a hazai csapat lépett fel támadólag, de lehetőségeik elakadtak a vendégek kapusában vagy a felső léc segíteet rajta. A játékvezető adós maradt a liláknak két jogos büntetővel.

A második félidőben a hazai csapat még nagyobb sebességfokozatra kapcsolt és ez a támadó játék már gókokban is megmutatkozott.
    Szebbnél szebb támadásvezetések után magabiztos győzelmet aratott a hazai csapat. A nagyobb arányú vereségtől Molnár kapus mentette meg a vendégeket.

Jó: Pozsár, Ursz, Viniczai, Ladányi, Závoda ill. Molnár.

Szarvas János: Jó első félidő után még jobb másodikat produkáltunk, amely szerencsére gólokban is megmutatkozott.
    Rostás Károly: A második félidő hazai nyomását fiatal csapatom nem bírta ki.

1. Békéscsaba 19 14 4 1 62-20 46