Békéscsaba 1912 Előre SE - Kiskunfélegyházi Honvéd TK 8 : 0 14:30

2019.01.14, 10:23 (szerk.: 2022.06.24, 23:41)
    A korábbi kisiklás után most nyolc gólt lőttek a lila-fehérek
    Szünet után felpörögtek a békéscsabaiak és állva hagyták az alaposan megilletődött ellenfelüket

Békéscsaba 1912 Előre SE - Kiskunfélegyháza 8-0 (3-0)

Békéscsaba, 800 néző
    V.: Galambosi Mihály (Samu László, Bartucz Ferenc)
    Békéscsaba: Harman - Szenti, Rubus, Brlázs, Horváth T. (Sajben) - Ladányi (Nyúl), Závoda, Pozsár, Ursz - Cseke (Okos), Miklya. Edző: Szarvas János, Kiss János. Kiskunfélegyháza: Tóth - Nádasi, Barna Zs., Valkovics, Fricska - Kádár, Bagi (Kerekes), Szabó A. (Terjék), Barna Cs. - Szabó T., Lénárt. Edző: Gyurik József.

8. perc: Pozsár 28 méteres szabadrúgását nagy bravúrral a kapus a felső lécre tornázta, de a kipattanóra Miklya eszmélt a leggyorsabban és a kapu közepébe helyezett, 1-0.
    16. perc: Ursz elrobogott a bal oldalon és mértani beadását Horváth előrecsúszva vágta a hálóba, 2-0.
    27. perc: Miklyát szerelték a 16-oson, a kipattanó labdát Pozsár 30 méterről a bal felső sarokba zúdította, 3-0.
    49. perc: Jobb oldalról Ursz végzett el szögletet és ragyogó beadását Pozsár előrevetődve fejelte a jobb sarokba, 4-0.
    63. perc: Sajben pontos átadását Miklya egy csel után a 16-oson belülről a rövid jobb felső sarokba vágta, 5-0.
    76. perc: Pozsár a 16-os vonalon egyéni szóló után lőtte a kapu közepébe a labdát az elvetődő kapus mellett, 6-0.
    78. perc: Sajben egyéni játék után Okos elé tálalt, aki befordult a 16-oson belülre és jobbal a bal felső sarokba zúdított, 7-0.
    85. perc: Jobbról Nyúl átívelt a hosszú sarok irányába, az alapvonalra és Sajben visszafejelt labdáját Pozsár hanyattvetődve, ollózva a lés alá bombázta, 8-0.
    A fehér mezes békéscsabaiak ezúttal remekül futballoztak. (Fotó: Imre György)

A hazai csapat egy kicsit álmosan kezdte a találkozót, de ahogy telt az idő, egyre jobb lett a játék és látványos gólokat szerezve, még ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Jó: Pozsár, Závoda, Miklya, Sajben, Harman ill. Tóth.

Szarvas János: Kényelmes első félidei játék után a csapat a második félidőben felpörgött és szebbnél szebb gólokkal hálálta meg a szurkolók lelkes buzdítását.
    Gyurik József: Elismerésem a Békéscsabának, sok sikert kívánok nekik a bajnokságban és jussanak vissza az NB II-be!

2. Békéscsaba 12 8 3 1 36-15 27