Csongrádi Tiszapart SE - Békéscsaba 1912 Előre SE 2 : 2 13:30

2019.01.14, 10:00 (szerk.: 2019.01.14, 11:43)
    Újabb pontokat vesztett az Előre SE

A hosszabbításban egyenlítettek a lila-fehérek Csongrádon

Csongrád - Békéscsaba 1912 Előre SE 2-2 (1-1)
    Csongrád, 250 néző

14. perc: Szeri becselezte magát a büntetőterületen belülre és pontos, visszagurított labdáját Katona 11 méterről laposan a bal sarokba helyezte, 1-0.
    16. perc: Závoda jobb oldalról indította Okost, akinek higgadt beadását Pozsár lőtte laposan kapura, amelyet Bíró még védett, de a kipattanót már nem hibázta el a csabai játékos és a kapu közepébe helyetett, 1-1.
    72. perc: Katona megiramodott a bal oldalon, a vendégek kapusa kifutott elé, de közben megtorpant, így a laposan a bal kapufa tövére passzolt labdára Keller István érkezett és egy méterről nem hibázott, 2-1.
    93. perc: Brlázs előreívelt labdáját Miklya fejjel megcsúsztatta és a jókor érkező Závoda higgadtan a kifutó kapus fölött emelte a hálóba, 2-2.

Az első játékrészben a csabaiak kezdeményeztek többet, de a hazai csapat egy kontratámadásból vezetést szerzett, majd a rákövetkező percben a csabaiak egyenlítettek.

Fordulás után szintén a békéscsabai csapat ragadta magához a kezdeményezést, de nem tudták gólra váltani helyzeteiket, így ismét egy konttratámadás végéna hazaiak jutottak vezetéshez, amelyet a lelkesen játszó lilák a lefújás előtti másodpercekben kiegyenlítettek.
    A látottak alapján az erdmény reális.

Jó: Katona, Keller Z., Szeri, Szűcs ill. Horváth, Závoda.

Marko Milosevics: Jó mérkőzés volt, nagyon jól játszottunk. Egy koncenrációs hiba miatt a 93. percben a csabaiak mentettek egy pontot.
    Szarvas János: Sikerült a múlt heti produkciónkat alulmúlni, de ahhoz képest egy pozitívum akad, most pontot szereztünk.

2. Békéscsaba 11 7 3 1 28-15 24