Szarvasi FC - Békéscsabai 1912 Előre SE 1 : 4 17:00

2019.02.15, 12:53
    A csabaiak győztek a rangadón

Szarvasi FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 1-4 (1-2)
    Szarvas, 800 néző Vezette: Németh

8. p.: Juhász P. a félpálya közepéről, jobbról az ötös túlsó sarkára ívelte a labdát, leghamarabb Nagy eszmélt és a hálóba fejelt, 0-1.
    31. p.: Mátyus futott el a jobb oldalon, beadása átszállt a védőkön, balról Klimaj jókor érkezett és a hálóba lőtt, 1-1.
    32. p.: A hazaiak még ünnepeltek, addig Brlázs a szabadon álló Okos elé játszott, aki a jobbösszekötő helyéről a kapu közepébe emelt, 1-2.
    56. p.: Ismét Okos volt a főszereplő, pontos labdát küldött Nagy elé, aki háromra növelte a vendégek góljainak számát, 1-3.
    60. p.: Egy ütközés után Somogyi megkapta a második sárga lapját és kiállították.
    93. p.: Az egymásra váró hazai védők között Szenti jól eltalált lövése Göblyös elé pattant, aki beállította a végeredményt, 1-4.

Szép számú publikum előtt kezdődött a mérkőzés és a Békéscsaba rögtön magához ragadta a kezdeményezést. Az ötödik percben már a harmadik szögletetüket lőtték.
    A 8. percben egy szép fejesgóllal a vendégek megszerezték a vezetést és ez megnyugtatta őket, a hazaiakat pedig megfogta.
    Az egyenlítő gól után is a vendégek ébredtek hamarabb és rögtön előnyhöz jutottak.

Fordulás után a Szarvasnak volt nyolc-tíz jelentősebb perce, de a vendégek ezt hősies küzdelemmel állták. A mérkőzés a 60. percben dőlt el.

A Békéscsaba rendkívül okosan, bajnokesélyeshez méltón játszott, de a hazaiaknak is voltak szép megmozdulásai.

Jó: Pákozdi, Darida P., Klimaj ill. Brlázs, Szenti, Nagy, Dobi.

Paulik János: A jól játszó Békéscsaba ellen elkerülhető gólokkal kaptunk ki.
    Jakab Péter: A Szarvas meglepően jól játszott, de nekünk sikerült jókor gólokat lőni. Ennek alapján megérdemelten nyertünk.

1-2. Békéscsaba 2 2 - - 7-1 6
    ...
    13-14. Szarvas 2 - - 2 1-6 -

Békés Megyei Hírlap, 2005. augusztus 22.

2. avatar: bbsz
    2019.02.15, 11:55 (szerk.: 2019.02.15, 12:16)
    Részlet a Stormcorner szurkolói csoport oldalán található beszámolóból:
    A stadionba érve rögtön egy "kellemes" meglepetés fogadott: a nemrég megrendezett lovasnapok után az ÁNTSZ a túl sok megmaradt pacikaki miatt nem engedte, hogy a nagypályán játsszák le a meccset, így a második vagy harmadik számú pályán zajlott a mérkőzés, ahol még egy kerítés sem állt a játéktér és a szurkolók között.
    Az egyik alaposan leittasodott vendégszurker például az alapvonaltól kb. fél méterre feküdt le aludni...