Békéscsabai 1912 Előre SE - Örkény SE 1 : 0 17:00

2019.03.20, 16:34 (szerk.: 2019.03.21, 11:05)
    Nyögvenyelős lila-fehér győzelem

Békéscsaba 1912 Előre SE - Örkény 1-0 (0-0)
    Békéscsaba, 900 néző V: Fülöp Z.

48. p.: Süli jobb oldali szabadrúgását Kocsis 7 méterről a jobb alsó sarokba fejelte, 1-0.

Nagyon fontos mérkőzés volt a hazaiak számára ez a találkozó, de az első félidőben úgy tűnt, mintha a lila-fehér játékosok nem érezték volna ennek a jelentőségét.
    A 11. percben Dobit a 16-oson belül gáncsolták, de a játékvezető néhány centire a 16-os vonalától szabadrúgást ítélt, így nem sikerült gyorsan vezetést szerezni a liláknak. Ez kedvezett a masszívan védekező Örkénynek.

A fordulás után a csabaiak átálltak 4-4-2-es hadrendre, így stabilabb lett a szerkezetük, ennek ellenére egy pontrúgás döntötte el a mérkőzés sorsát.
    A vendégek csak a mezőnyben adogattak jól, s végül a mérkőzést nagy küzdelemben nyerte úgy a Békéscsaba, hogy a játékukat kevés futball jellemezte.

Jó: Brlázs, Szenti, Kocsis ill. Tusa, Kovács T., Ulicska.

Jakab Péter: Gyengén játszottunk, de most a győzelem volt a legfontosabb.
    Pintér Sándor: Ez a hazai pálya előnye.

1. Békéscsaba 21 15 5 1 40-14 50