Békéscsabai Előre SC - Szegedi VSE 2 : 2 15:30

2023.10.28, 21:10 (szerk.: 2023.10.28, 21:12)
    Békéscsabai Előre - Szegedi VSE 2:2 (2:0)

Békéscsaba, 2500 néző
    V: Oros
    B. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Rakonczás, Kiss, Süle, Zahorán, Varga, Batke, Száraz. Edző: Szombati György.
    SZVSE: Gilicze — Juhász, Thékes, Hájas, Farkas, Salánki, Kiss, Lajtos, Vörös, Biltsik, Majzik. Edző: Kalocsai Géza dr.

Az I. félidőben a B. Előre jobban kihasználta a helyzeteket. A szegediek a mezőnyben jól adogattak és így kiegyenlítetté tették a játékot.
    Szünet után ismét békéscsabai rohamok kövekeztek, de a szegedi védelem remekül hárított.
    G: Zahorán (2), ill. Vörös, Biltsik.
    Jó: Kisfalvi, Litauszky, Lahorán, ill. Gilicze, Juhász, Farkas.

V: Orosz
    Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Rakonczás, Kiss, Süle, Zahorán, Varga, Batke, Száraz. Edző: Szombati György.

Ä hazaiak már a 4. percben megszerezték a vezetést. Száraz szöglete Zahorán elé került, a csatár a jobbösszekötő helyéről óriási gólt lőtt, 1:0.
    Továbbra is támadásban maradt a csabai csapat, de aztán a 38. percben Litauszki előbb Vörös, majd Sajtos elől mentett önfeláldozóan.
    A 44. percben szabadrúgáhosz jutottak a csabaiak, a legurított labdát Zahorán hatalmas lövéssel küldte — ezúttal — a bal felső sarokba, 2:0.
    Fordulás után gyors támadást vezetett a SZVSE, a védők elaludtak, és Sajtos közelről a hálóba lőtt, 2:1.

Előre-percek következtek, majd feljavultak a vendégek, főleg Sajtos és Vörös révén veszélyeztettek.
    A 83. percben a bal oldalon rés támadt a csabai védelembem és Bilcsik kiegyenlített, 2:2.
    A 88. percben Batke 16 méteres bombáját hatalmas bravúrral mentette szögletre Gilicze.
    Ami biztos, az biztos! A Bcs. Előre—SZVSE mérkőzésen miután elcsípett egy beadást Gilicze, a szegediek kapusa, magasra emelt lábbal „biztosít”, noha a csabai Varga jó messze van tőle.
    (Fotó: Baranyai)

A. csaibai csapatból nagyon hiányzott betegsége miatt Papp. A lila-fehérek a második félidőben „sokat gyengélkedtek”, így a listavezető 0:2-ről is rászolgált az egyik pontra.
    Jók: Zahorán, Kisfalvi, Litauszki