Békéscsabai Előre SC - Martfűi MSE 2 : 0 13:30

2023.08.15, 23:31 (szerk.: 2023.08.15, 23:33)
    Békéscsabai Előre - Martfűi MSE 2:0 (2:0)

Békéscsaba, 1500 néző
    V.: Dér
    B. Előre: Kucsera — Kassai, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Hoffmann, Kovács, Batke, Zahorán, Száraz. Edző: Szombati György.
    Martfű: Németh — Jakab, Sz. Kiss, Vidovits, Mezőteleki, Katona, Bodnár, Szűcs, Kátai, Nagy I., Nagy II. Edző: Mikus Ernő.

Élénk iramú mérkőzésen végig a Békéscsaba irányította a játékot, többet támadott, s a játékidő nagy részében fölényben játszott.
    Az 54. percben Mezőtelekit kiállították.
    G.: Zahorán (2, egyet 11-esből).
    Jó: Kiss, Szűcs, Zahorán, ill. Nagy I., Kátai.

13. Békéscsaba 29 10 6 13 28:39 26
    ...
    16. Martfű 29 6 3 20 27:59 15

Népsport, 1967. november 13. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre - Martfű 2:0 (2:Q)

V: Dér
    Előre: Kucsera — Kassai, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Hoffmann, Batke, Kovács, Zahorán, Száraz. Edző: Szombati György.

Zahorán hatalmas bombája után a másik oldalon Kucsera mentett bravúrosan.
    Öt Előre-szöglet következett, majd a 12. percben Zahorán éles, lapos lövése a kapus hasa alatt vágódott a hálóba, 1:0.
    Továbbra is az Előre maradt támadásban.
    A 30. percben Kovácsot felvágták, a 11-est Zahorán értékesítette, 2:0.
    Szünet után kemény lett a játék, a 60. percben Mezőteleki a kiállítás sorsára jutott.
    A tíz főre olvadt vendégek alig-alig veszélyeztették Kucsera kapuját, míg az ellenkező oldalon egymás után mentek Németh kapujára a csabai csatárok lövései.
    A 15:2-es szögletarány hűen fejezte ki az Előre nagy fölényét, biztos győzelmét.

Jók: Zahorán (a mezőny legjobbja), Szűcs, Kiss.
    A csabai lila-fehérek ünneplik a góllövőt. Lehet, hogy „Zagi” gólja már a bentmaradást jelentette?

Békés Megyei Népújság, 1967. november 14.