Szolnoki MÁV SE - Békéscsabai Előre SC 0 : 1 16:30

2023.10.21, 23:47 (szerk.: 2023.10.21, 23:58)
    Békéscsabai Előre - Szolnoki MÁV 1:0 (1:0)

Szolnok, 2000 néző
    V: Szkokán.
    B. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szücs, Rakonczás, Kiss, Varga, Papp, Batke, Süle, Száraz. Edző: Szombati György.
    SZ. MÁV: Donka — Süle, Molnár, Varga, Józsa, B. Nagy, Pintér, Kalmár, Rozmis, Csábi, Cziffra. Edző: Fazekas László.

Tervszerűbben játszott a Békéscsaba, kevesebb helyzetéből is biztosan szerezte meg a győzelmet.
    A Szolnoki MÁV továbbra is „gyengélkedik”, védelme könnyen zavarba jött, csatárjátéka pedig körülményes, ötletszegény volt.
    G: Batke
    Jók: Kisfalvi (a mezőny legjobbja), Szőcs, Batke, a hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni.

6. Békéscsaba 12 5 3 4 14:13 13
    7. Szolnoki MÁV 12 3 6 3 16:11 12

Népsport, 1967. június 5. (Arcanum DT)
    Békéscsabai Előre - Szolnoki MÁV 1:O (1:0)

vez.: Szkokán
    Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litaucki, Szűcs, Rakonczás, Kiss. Varga, Papp, Batke, Süle, Száraz. Edző: Szombati György.
    MÁV: Donka — Süle, Molnár, Varga, B. Nagy, Rozmis, Pintér, Kalmár, Józsa, Csábi, Czifra. Edző: Fazekas László.

Lendületes hazai támadásokkal indult a találkozó, Kalmár lövése szállt kapu fölé, majd Czifra lőtt az oldalhálóba.
    A 12. perctől a csabaiak ellentámadásba lendültek és a bizonytalan MÁV védelem réseit felismerve, a 16. percben Batke megszerezte a vezetést. 1:0.
    A MÁV heves támadásokkal válaszolt, de Czifra közeli lövését, majd Csábi fejesét a csabai kapus védte.
    Az utolsó negyedórában ostromszerű volt a szolnokiak nyomása.
    Szünet után a 60. perctől beszorult a vendégcsapat, de nagyszerű védőjátékkal sikerült egy gólos vezetését megtartani.
    A MÁV sem szögletsorozatait, sem féltucat helyzetét nem tudta gólokra váltani.

Jó iramú, végig kemény összecsapásokkal tarkított, izgalmas mérkőzés volt.
    Az Előre frissebb, céltudatosabb, ésszerűbb játékával megérdemelten jutott vezetéshez.
    A MÁV játékában kevesebb volt a tervszerűség, nagy akarásuk nem párosult önzetlenséggel és leleményességgel. A kapu előtti tehetetlenség időnként elképesztő volt. Néhány játékosnál erőnléti zavarok mutatkoztak.
    — Ilyen játékfelfogással az NR II-ben sem lehet komoly szerepet játszani.
    (H. Gy.)

Szolnok Megyei Néplap, 1967. június 6.
    Újra idegenben nyert az Előre
    Békéscsabai Előre - Sz. MÁV 1:0 (1:0)

Szolnok, 2000 néző. V: Szkokán.
    ELŐRE: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Rakonczás, Kiss, Varga, Papp, Batke, Süle, Száraz. Edző: Szombati György.

Nagy meglepetésre azonnal átvette a kezdeményezést a csabai csapat, különösen Batke volt veszélyes a kapura.
    A 20. percben Batke négy védőt is kicselezett és a kimozduló Donka mellett helyezte a labdát a kapuba, 1:0.
    Továbbra is az Előre maradt támadásban, csak a félidő vége előtt jutott szóhoz a MÁV.
    A 40. percben Kisfalvi egy, már védhetetlennek látszó, felsősarkos labdát hárított nagyszerűen.
    A második félidőben a hazaiak uralták a mezőnyt, de ezen a találkozón Kisfalvinak egyszerűen nem lehetett gólt rúgni. A csabai kapus a legnehezebbnek látszó lövéseket is hárította.
    Az Előre ritkán ment át támadásba, de akkor mindig meleg helyzeteket teremtett a szolnoki kapu előtt.
    A 88. percben Batke leadását Süle két lépésről a kapusba vágta(!).

Az Előre minden egyes játékosa dicséretet érdemel a két pont megszerzéséért. KISFALVIT és BATKÉT azonban külön is ki kell emelni.