Békéscsabai Előre SC - Gyulai MEDOSZ SK 2 : 0 17:00

2023.10.23, 21:49 (szerk.: 2023.10.23, 21:58)
    Békéscsabai Előre - Gyulai MEDOSZ 2:0 (1:0)

V: Balla Gy.
    B. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky Szűcs, Rakonczás, Kiss, Süle, Zahorán, Batke, Papp, Száraz. Edző: Szombati György.
    Gyula: Szerb — Stefanik, Szilágyi, Sass, Guti, Géczi, Dávid, Himer, Nagy II, Keresztúri, Nagy I. Edző: Kerekes Imre.

Alacsony színvonalú, csapkodó játék.
    Végig a B. Előre támadott többet, a gyulaiak viszont két tiszta helyzetet kihagytak.
    G: Száraz, Papp
    Jó: Kvasz, Szűcs, Kiss (a mezőny legjobbja), ill. Szilágyi, Sass, Nagy N.

8. Békéscsaba 9 4 2 3 12:11 10
    ...
    14. Gyula 9 2 1 6 9:20 5

Népsport, 1967. május 15. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre - Gyulai MEDOSZ 2:0 (1:0)

V: Balla
    Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Rakonczás, Kiss, Süle, Zahorán, Batke, Papp, Száraz. Edző: Szombati György.
    MEDOSZ: Szerb — Stefanik, Szilágyi, Sás, Guti, Géczi, Dávid, Himmer, Nagy F., Keresztúri, Nagy J. Edző: Kerekes Imre
    A Bcs. Előre - Gyulai MEDOSZ mérkőzés előtt Papp (jobbról) csokrot cserél Keresztúrival.

Már az első perc- badrúgása után Kisfalvi hárított. A pat, amit Zahorán mellé lőtt.
    Sokat támadott a csabai csapat, a gyulai védők többször is csak szögletre tudtak menteni.
    A 16. percben Himmer szabadrúgása után Kisfalvi hárított.
    A 22. percben Zahorán szöglete a felső lécről csúszott az alapvonalon túlra.
    Egy perc múlva Zahorán szabadrúgása keresztbe szállt a kapu előtt, s a befutó Száraz nagy erővel lőtt a hosszúsarokba, 1:0.
    Nem sokkal később Himmer labdája Kiss kezét érintette a kapu előterében. A játékvezető azonban továbbot intett.
    A 32. percben Dávid nagy helyzetbe került, de Litauszky szögletre rúgta a labdát.
    A félidő utolsó perceiben Zahorán, Száraz és Batke lövése jelentett eseményt.
    Szünet után is az Előre kezdett jobban, Zahorán elől mentett veszélyes helyzetben Stefanik. Szilágyi megsérült és a kapu mögött ápolták, de amikor a 60. percben Batke maga mögött hagyva védőit, tisztára játszotta magát és már a 11-es pont táján járt, a gyulai középhátvéd felugrott, berohant a pályára és a mezőnybe vágta a labdát.
    Nem sokkal később Zahorán becselezte magát a kapu előterébe, ott két védő elválasztotta a labdától. (Ezen az eseten is lehet vitatkozni.)
    Himmer nagy helyzetet hagyott ki, a másik oldalon Süle és Zahorán lőtt mellé.
    A 70. percben Süle beadását Papp mintegy 18 méterről laposan lőtte a jobb sarokba, 2:0.
    A hajrára mindkét csapat visszaesett.
    Szerb) rávetődéssel ment, Szilágyi átugorja kapusát. A földön: Zahorán. (Fotó: Baranyai)

Az alacsony színvonalú megyei rangadón megérdemelten győzött a csabai csapat.
    Jók: Kisfalvi, Szűcs, Kiss (a mezőny legjobbja), Zahorán, illetve Szilágyi, Sás, Nagy F. Balla játékvezető sok hibával vezette a találkozót.