Békéscsabai Előre SC - KISTEXT SK 2 : 0 13:30

2023.02.18, 20:54 (szerk.: 2023.02.18, 20:58)

Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Zahorán, Kiss, Schneider, Mészár, Bertók, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    KISTEXT: Kovács — Fekete I, Nagy, Bozsik, Hermann (Kapitány), Cserjés, Nagy Gy., Fekete II, Szemők, Kalmár, Pék. Edző: Borbély András.

A sorsdöntő mérkőzésen nézőcsúcs született.
    A közönség óriási biztatása mellett nagy iramban kezdődött a találkozó.
    Az első percekben a csabaiak enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki, és már a 4. percben Bertók ejtett labdája a felső lécről jutott a kapu mögé.
    A fővárosiak nem álltak be védekezni, nyílt sisakkal, támadó szellemben játszottak, és a 14. percben Fekete II kezezés után érvénytelen gólt lőtt.
    Ezután állandósult a hazaiak fölénye. A félidő végéig a megújuló rohamokat keményen, remekül hárította a KISTEXT-védelem.
    Szünet után tovább folytatódott a hazai csapat által irányított hatalmas küzdelem.
    z 50. percben Schneider szögletét Bertók fejelte a hálóba (1:0), majd a 62. percben Bertók jobb oldali beadása után Németh lőtte a bal sarokba a labdát (2:0).
    A félidő végéig mindkét kapu előtt adódott még helyzet, de az eredmény már nem változott.
    A mérkőzés végén Nagy megsérült, levitték a pályáról.

Végig izgalmas, erős iramú, helyenként színvonalas mérkőzést látott a hatalmas nézősereg.
    A KISTEXT mezőnyben egyenlő ellenfele volt a hazaiaknak, a kapu előtt azonban a csabai csatárok határozottabbak, gyorsabbak és gólratörőbbek voltak.

G: Bertók, Németh.
    Jó: Kvasz, Kiss, Németh, Schneider, ill. Kovács, Cserjés, Kalmár.

Piller Sándor: A szív és az akarat diadala ez a mai győzelem. A bajnokság megnyerése viszont az egész évi kemény munka gyümölcse.

1. Békéscsaba 30 18 6 6 53:19 42
    ...
    5. KISTEXT 30 13 9 8 61:44 35

Népsport, 1968. november 25. (Arcanum DT)
    NB I/B-ben a Békéscsabai Előre

Békéscsaba, Kórház u. 7000 néző.
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Zahorán, Kiss, Schneider, Mészár, Bertók, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    KISTEXT: Kovács — Fekete I, Nagy, Bozsik, Hermann (Kapitány), Cserjés, Nagy, Fekete II, Szemők, Kalmár, Pék. Edző: Borbély András.

Óriási hangorkánban vonultak ki a csapatok. Az Előre nyomban átvette a játék irányítását.
    A 4. percben Bertók ejtett labdája a első lécről jutott a kapu mögé.
    A 11. percben Fekete II. kézzel tette maga elé a labdát, s azután a hálóba lőtt, a játékvezető azonban észrevette a kezezést.
    A kitörő Némethet Hermann leterítette.
    Az egyik oldalon Zahorán, a másikon Fekete II szabadrúgása jelentett eseményt.
    Nagy nyomás nehezedett a KISTEXT kapujára, Németh, Schneider, Bertók lövését tette ártalmatlanná Kovács.
    A 49. percben Schneider szögletét Bertók a hálóba fejelte, 1:0.
    (Ez volt a csabai csapat 11. szöglete.)
    Az 52. percben Szemők lesgólt lőtt.
    Száraz lövését Kovács a gólvonalról öklözte ki.
    A 63. percben a fellazult KISTEXT-védelem mellett Németh gurított a hálóba, 2:0.
    Ezután a KISTEXT láthatóan beletörődött sorsába. A csabaiak most már könnyedén játszottak.
    A 78. percben Pék lövését Tóth csak másodszorra szerezte meg.
    A 89. percben Németh összecsapott Naggyal, akit ölben vittek le a pályáról.
    A közönség nagy ünneplésben részesítette a lila-fehér csapatot.
    A döntő jelentőségű Bcs. Előre - KISTEXT mérkőzés 49. percében esett a csabai együttes első gólja, ami már az NB I/B-be jutást jelentette. Schneider szögletét Bertók (a kép jobb szélén) a hálóba fejeli. Balról a magasra ugró Száraz.
    A Kórház utcai pálya hétezer nézője önfeledten ünnepelte a bajnokcsapatot. Szinte dél-amerikai jeleneteket láthattunk, a lila-fehér mezek szétszaggatott darabkái ma a város leglelkesebb szurkolói birtokában vannak...
    A csapat jó néhány tagja - miként képünk is bizonyítja - a nézők vállán hagyta el a játékteret. Szabó Miklós Mészárt kapta a nyakába.
    Balról a játékos édesapja, boldogságtól sugárzó arca szemléli a jelenetet.
    (Fotó: Demény)

A jobbára védekező KISTEXT csak az első félidőben volt egyenrangú ellenfél.
    Szünet után a remek kondícióban levő hazaiak bajnokcsapathoz méltó játékot nyújtott. Szögletarány: 16:1 a Bcs. Előre javára.

Jók: Kiss (mezőny legjobbja), Kvasz, Szűcs, Németh, Schneider, Mészár, ill. Kovács, Fekete II, Pék.

Nyilatkozatok:
    Piller Sándor: Egész évi munkánk gyümölcse beérett! A fiúké a dicsőség.
    Borbély András: A játékvezető nagyot hibázott góljaink meg nem adásával. Az első csabai gól után már nem volt vitás a hazaiak bajnoksága. Ehhez gratulálok!