Békéscsabai Előre SC - Kiskunfélegyházi Vasas TK 2 : 1 17:30

Békéscsabai Előre - Kiskunfélegyházi Vasas 2:1 (0:1)

Békéscsaba, 3500 néző
    V: Orosz
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Kuba (Süle), Mészár, Németh, Batke, Bertók. Edző: Piller Sándor.
    Kiskunfélegyháza: Bólya — Bense, Cserkó, Villányi, Makai, Hajagos, Kelemen, Ádám, Sántha, Sahin, Rubányi. Edző: Fejes József.

A 9. percben a rosszul záró csabai védelem mellett a vendégek szerezték meg a vezetést.
    A gól után a B. Előre átvette a játék irányítását.
    Szünet után óriási nyomás nehezedett a félegyházi kapura, a kemény védelem nagyszerűen helytállt.
    A 79. percben Makai (Kiskunfélegyháza) kiállítva.
    Góllövő: Szűcs (11-esből), Láza, ill. Ádám.
    Jó: Láza, Németh, Mészár, ill. Bólya, Cserkó, Rubányi.

1. Békéscsaba 15 10 3 2 24:5 23
    ...
    8. Kiskunfélegyháza 15 5 4 6 21:21 14

Népsport, 1968. június 24. (Arcanum DT)
    Öt pont előnnyel tavaszi első a Bcs. Előre
    Bcs. Előre - Kiskunfélegyházi Vasas 2:1 (0:1)

V: Orosz

A 8. percben Ádám a leálló csabai védelem mellett megszerezte a vezetést, 0:1.
    Kuba egyenlítési alkalmat hagyott ki, majd a 15. percben Bertókot gólhelyzetben buktatták, de a játékvezető továbbot intett.
    Állandóan a félegyháziak térfelén folyt a játék.
    Szünet után is óriási iramot diktált az Előre, teljesen beszorultak a vendégek.
    Az 57. percben Bense felvágta Batkét.
    A 67. percben Lázát a 16-oson belül elkaszálták. A 11-est Szűcs nagy erővel lőtte, a labda a kapus kezét érintve jutott a hálóba, 1:1.
    A 71. percben Makai vágta fel Lázát.
    A 78. percben Süle labdáját Láza kapásból vágta a hálóba, 2:1.
    Két perc múlva Makait kiállította a játékvezető.
    Hazai támadásokkal ért véget a találkozó.

A mérkőzés után a közönség lelkesen ünnepelte a lila-fehérek tavaszi bajnokegyüttesét.
    Jók: Láza, Kiss, Mészár, Németh, ill. Bólya, Cserkó, Ádám, Rubányi.