Békéscsabai Előre SC - Pénzügyőr SE 1 : 0 14:30

2023.07.22, 21:03 (szerk.: 2023.08.08, 23:04)
    Békéscsabai Előre - Pénzügyőr SE 1:0 (0:0)

V: Klemm
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Mészár, Zahorán, Németh, Schneider, Száraz (Bertók). Edző: Piller Sándor.
    Pénzügyőr: Mayer — Bán, Tolnai, Tenta, Mészáros, Kisházi, Torma, Koroly, Balogh (Süle), Tóth. Edző: Tóth György.

Erős iramú mérkőzés, sok szabálytalansággal tarkítva.
    A hazaiak nagy fölényben játszottak, a játékidő túlnyomó részében a fővárosi csapat 9 emberrel védekezett.
    G: Németh.
    Jó: Papp, Németh, Schneider, ill. Mayer, Tolnai.

1. Békéscsaba 2 2 - - 3:0 4
    ...
    16. Pénzügyőr 2 - - 2 0:2 -

Népsport, 1968. március 25. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre - Pénzügyőr 1:0 (0:0)

Békéscsaba, 3500 néző
    Vezette: Klemm
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp I., Kiss, Mészár, Zahorán, Németh, Schneider, Száraz, (Bertók). Edző: Piller Sándor.
    Pénzügyőr: Mejer - Tan, Tolnai, Tente, Mészáros, Kisházi, Torma, (Balogh), Koroly, Bihámi, Süle, Tóth. Edző: Tóth György.

A második percben Száraz nagy helyzetben a labda alá futott.
    Nem sokkal később Németh bombáját ütötte szögletre Mejer.
    Ellentámadás során Láza az utolsó pillanatban szerelte Sülét.
    A 15 nercben Németh, a 25. percben Papp I. lövése csattant a kapufán.
    Szünet előtt Németh a kifutó kapusba vágta a labdát.
    Fordulás után sem csökkent csabaiak nyomása. Az 55. percben Németh-et a 16-oson belül felvágták, a játékvezető azonban a 16-osról rúgatott szabadrúgást.
    A Pénzügyőr teljesen beszorult.
    A 79. percben Németh elől szögletre mentettek. A beívelést Bartók a kapufára fejelte, a labda Németh elő került, s a középcsatár a hálóba lőtt, 1:0.kép
    Csapata legjobbja volt a Bcs. Előre - Pénzügyőr mérkőzésen a budapesti Mejer. Képünkön Mészár elől ment bátor kivetődéssel a Pénzügyőr kapus.

Amint az várható volt, a Pénzügyőr teljesen védekezésre rendezkedett be. A csabai csatároknem találták meg e taktika ellenszerét, emellett Mejer jól védett és a szerencse is kegyeibe fogadta.
    A hihetetlenül lelkes Előre nagyobb gólarányú győzelmet érdemelt volna, hiszen a szögletarány 16:1 volt javukra.
    Klemm sokat tévedett, nem adott meg egy 11-est.
    Jók: Láza, Papp, Németh, Schneider, ill. Mejer, Tolnai, Tóth.

Békés Megyei Népújság, 1968. március 26.