4. 1904.02.21 MTK - MUE 1-0
  5. 1903.09.27 MTK - MUE 1-0
...részletek, összes mérkőzes »

2021.09.08, 20:46 (szerk.: 2021.09.09, 14:46)
    A Magyar Testgyakorlők Köre ma mérkőzött a soroksári-uti pályán a Magyar Úszó Egyesület csapatával. Az ered­mény 1:0 a M. T. K. javára.

A játék lefolyása a következő volt: A M. T. K. a tőle megszokott össz-játékkal igyekszik az ellenfél kapujához, de annak védőjátékosai meghiustiottak minden támadást.

A félidő 0:0 eredménynyel zárul. A második félidőbena M. T. K. folytonosan támad, mely támadásnak meg is volt az eredménye, mert egy szabadrúgás­ból kifolyólag Károly, illetve Hoffer révén goalt érnek el. A M. T. K. minden egyes játékosa kitű­nőén játszott, nem lehet azonban ugyanezt mon­dani a M. U. E. játékosaira, mert Sternen és Jó­náson kívül csaknem mind, különösen Péczely, Weisz és Révész adták a legtöbb alkalmat a biró beavatkozására.

Biró Steiner Bertalan volt, való­ban hozzáértően végezte nehéz szerepét.

Pesti Napló, 1903. szeptember 28.

2021.09.08, 20:39 (szerk.: 2021.09.09, 14:47)
    A Magyar Testgyakorlók Köre I. 1 :0 győz a Magyar Úszó-Egyesület I. ellen.

A soroksári-úti versenypálya múlt vasárnapon érdekes match színhelye volt. A bajnokságért küzdött két jónevű egyesületünk a M. T. K. és M. U. E. A M. T. K. határozott fölényével szemben a M. U. E. kapuvédjének kiváló játéka egyenlítette ki a két fél küzdelmét. Az egyetlen goal egy szabadrúgás eredménye volt, melyet Károly Hoffer réven ért el a M. T. K.

A mérkőzés lefolyása a következő volt:
    A helyválasztás joga a M. U. E.-é; a kék­fehérek kezdenek s azonnal erősen ostrom alá fogják a M. T. K. kapuját. Az Úszók kitűnő védelme ellensú­lyozza a kék-fehérek ügyes táma­dását ; annak daczára a M. U. E. kapusának is sok munkája akad, melyet ugyan kifogástalanul, de sok szerencsével is végez.

Half­time 0:0.

A második félidőben a M. T. K. csaknem állandóan támad s a csatárok egyre foglalkoztatják az Úszók védelmét. Tizenhét percz után a Testgyakorlók Károly és Hoffer révén a döntő golt rugják, a melyet nem lehetett védeni. A félidő utolsó perczeiben a M. U. E. is erősen támad, de eredményt nem sikerült elérnie.
    A M.T. K. csapata nagyon jól működött. Védelme kissé bizony­talan, támadása azonban kitűnő.
    A Magyar Úszó-Egyesület csa­pata is derekasan dolgozott. Ki­tűnő volt Fehéry, Holics és Jónás.