5. 1903.09.27 MTK - MUE 1-0
...részletek, összes mérkőzes »

2021.09.14, 21:27 (szerk.: 2021.09.15, 14:27)
    Magyar Testgyakorlók Köre győz 6:0 a Magyar Uszó-Egyesület ellen.

A két csapat a népszigeti pályán mérkőzött,i A Magyar Testgyakorlók Köre brilliáns formátmutatott, mert szívós ellenfelét 6 : 0 arányban tudta legyőzni.

A M. T. K. az általunk ismer­tetett összeállításban játszott, mig a M. U. E.a következő csapattal vett részt:
    Holics—Csüdör, Bienenstock—Chrapán, Péczeli, Wald—Radóczy, Weisz, Műnk, Kazár, Gábor.

M. Ü. E. kezd, de a kék-fehérek azonnal tá­madnak s az Uszók az első 10 perczben 3 kor­nert vetnek. M. T. K. támadása végre a 43 perczben eredménynyel járt, mert Steiner védhetetlen goalt lő.

Half time 1:0 a M. T. K.javára.

A játék menete a második 45 perczben sem változik. M. T. K. még inkább fölénybe kerül,mert az Uszók jól működő védelme már elfáradt. Károly beadása után Steiner a második goalt rugja (6 percz), 22 percz után Hoffer, 37 percz múlva Károly, majd Káldor és Hoffer hatra sza­porítják a M. T. K. goaljait. Versenybíró Aschner(Műegyetemi A. F. C.) volt, aki Weiszt(M. U. E.) és a mérkőzés végén Káldort (M. T. K.) kiállította.

Az Újság 1904 szeptember 19.
    A Magyar Testgyakorlók-Köre és a Magyar Uszó-Egyesület I. csapatai vasárnap délután két órakor tartják bajnoki mérkőzésüket az újpesti népszigeti pályán.

A Testgyakorlók a következő csapattal állanak ki:
    Sebő—Nagy, Révész—Sár, Pozsonyi, Kürsch­ner—Frank, Károly, Hoffer, Steiner, Zulu.
    Az Uszók őszi mérkőzéseikben Csermákot és Szüsz II.-öt lesznek kénytelenek nélkülözni. Tá­madásuk nagyon meggyengült, de védelmük igenerős s igy a M. T. K. aligha nagy goalkülönbüzettel fog győzni.